26 моряци от бургаския кораб „Дружба“ отново гласуват в открито море
. Корабът ще отплава утре сутринта и в неделя в открито море ще се проведат изборите, вероятно някъде около турския бряг
Моряците ще дадат своя вот за трети път на кораба, като отново очакванията са за 100% активност, обясни капитанът. Корабът ще отплава утре сутринта и в неделя в открито море ще се проведат изборите, вероятно някъде около турския бряг.
За пръв път в новата история! Екипажът на бургаски кораб ще гласува в открито море
"Надяваме се времето да е добро, единствената трудност може да бъде това. Екипажът е готов, желае да гласува на сто процента, така че не очакваме никакви изненади. Всичко се провежда на мостика на кораба под мой контрол. Не ни се е случвало да има изборни нарушения“, каза Чавдар Генчев.
„Резултатите се изпращат под формата на сканиран протокол на нашата електронна поща, след което ще ги отразим и прибавим към вота за целия изборен район. За 26 избиратели е изготвен избирателен списък, те са от различни общини и области в страната, но ще гласуват за кандидатите от 2 МИР-Бургас“, обясни Силвия Жекова от РИК-Бургас.
Фериботът поддържа линията Бургас – Батуми – Грузия, освен екипажа, на него ще има и пасажери, но те няма как да гласуват, защото не се знае предварително кой ще се качи.

Ето защо колената ни болят през зимата
Такси хаос след полунощ! Курсовете вече в евро, но машините още показват левове
Сбогом на аматьорщината: ЦСКА започва подготовка с класни нови попълнения
Да хвърляш пари не е смелост: Икономист разкритикува Мерц за бездействие
Грък ще спасява елитен тим от изпадане
Гала се появи по халат в ефир - вижте лукса, в който се лекува водещата
Дръжте прозорците си затворени: Голям пожар в Букурещ, гасят го роботи заради опасност от срутване
Изкуственият интелект посяга към туризма: Ще останат ли без работа туроператорите?
Пациентка осъди пластичен хирург за парализирана ръка след операция без информирано съгласие
Още едно бебе е на път в семейството на Башар Рахал?
Заплашват с убийство бащата на Сияна
4 дни до еврото: Как ще се плащат данъците
Софи Маринова изригна: Замесиха името ми в нагла измама с хапчета

Голям рак ей!