За пръв път в новата история! Екипажът на бургаски кораб ще гласува в открито море
27 души засега са записани в подготвения избирателен списък
За пръв път в новата история на България ще се разкрие специална изборна секция на кораб, който едновременно е с български флаг и с местообитание община Бургас, но на 11 юли ще бъде в открито море. Това потвърди за Флагман.бг председателят на РИК-Бургас адв. Михаил Хаджиянев.
27 души засега са записани в подготвения избирателен списък, от тях ще бъде излъчен председател на СИК, секретар и членове. Корабът е търговски, български е и осъществява редовни преходи между пристанище Бургас и Батуми в Грузия.
В деня на вота плавателният съд ще бъде извън територията на Република България и капитанът е получил пълни инструкции за провеждането на изборния ден. „Ще задвижим процедурата, Община Бургас ще разкрие секция, ще приготвим книжата и избирателния списък. В петък капитан Панайотов ще си ги получи. Корабът заминава в събота и в неделя на него ще се проведе редовно гласуване. Най-интересното е, че капитанът ще пусне протокол-грама до съответното Параходство, което ще ни изпрати резултатите в нощта на изборите, а ние ще изготвим специално решение. То ще съдържа само данните, които сме получили от протокол-грамата и резултатите ще се съберат с останалите“, обясни адв. Хаджиянев.
„От моята 20-годишна практика нямам нито един кораб, на който да са гласували в открито море по новия Изборен кодекс. В началото на 90-те години сигурно се е гласувало, но тогава това се случваше по коренно различен начин“, каза адв. Хаджиянев.
Без фурна и без излишно суетене: Пухкав десерт с кафе, бисквити и цитрусов крем
Режат заплатите на болничните шефове: Вече ще получават според резултатите
Кирил Петков: Голяма радост настана сред гербаджии заради Евровизия
Бонка от ПП-ДБ е бясна, поиска отчет защо Бургас е избран за Евровизия
Нефтохимик и Созопол в морски сблъсък за Купата на България
Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите
13/08/2026, Четвъртък 17:45
0
Качамак като от бабината печка: Малко продукти, много масло и вкус от едно време
Лесотехническият университет отваря врати в Бургас
Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат
„Събуждат“ ли Тръмп с таен бутон? Мрежата полудя, а мистериозната жена разкри истината
Emporio Armani отвори нов монобранд магазин в Бургас, очаквайте скоро и първото Armani/Caffè в България
Президентът Йотова към Бургас за Евровизия 2027: Покажете любовта към морето и родния бряг
