×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Политолози за резила с Кирил Петков: Арогантността е над реда, политици ни убиват от телевизора


Политолози за резила с Кирил Петков: Арогантността е над реда, политици ни убиват от телевизора
Не трябваше Кирил Петков да бъде допуснат в студиото или всички останали трябваше да си тръгнат, ако държаха на правилата, каза Христо Панчугов
29 Септември 2022, Четвъртък, 09:28 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Няма как някой, който е дал устна заповед за ареста на друг, да очаква, че той ще бъде до него на една ръка разстояние, коментира проф. Стоянов

Четирима политолози осъдиха остро нахлуването на лидерът на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков в студиото на бТВ по време на дебата снощи и поредното нарушаване на правилата. В предаването „Тази сутрин“ доц. Стойчо Стойчев коментира, че арогантните хора в нашето общество имат своето политическо представителство и доскоро то е било дори на най-високо равнище, а Христо Панчугов изтъкна, че политиците са приели, че правото да ни убиват от телевизора е даденост. 

„Стигна се до там, тъй като тези парламентарни избори, които три пъти правим напоследък, не са парламентарни. Ние избираме представители за Народно събрание, но то няма достатъчни пълномощия да решава въпросите, които ни интересуват“, каза пък политологът доц. Мария Пиргова.

„Кандидат-депутатите отказват да решават проблемите, вълнуващи хората. Те се държат като общински съветници. Настроени са да правят обществени поръчки, като влязат в правителството.  Предложенията са едни и същи. Партиите не правят никакви усилия да променят кадровия си състав. Със същите хора искат различни резултати. Няма да има такива“, прогнозира тя.

„Арогантността се демонстрира като стил в политиката и очевидно печели симпатии. Демонстративното несъобразяване с каквито и да било порядки – било то на домакините, било то на по-високо установен ред, са базови въпроси, около които е хубаво да се разберем като общество“, заяви колегата й доц. Стойчо Стойчев.

„Русия даде в международните отношения в този дух. Силата определя кой ще се чува. Явно и в българската политика взимаме пример в това“, добави той.

„Ако правилата бяха договорени предварително, не би трябвало да се стигне изобщо до това. Не трябваше Кирил Петков да бъде допуснат в студиото или всички останали трябваше да си тръгнат, ако държаха на правилата. Няма как да изискваме да се спазват, ако самите ние ги нарушаваме“, каза пък политологът Христо Панчугов.

„Бяхме свидетели на частни взаимоотношения в публичното пространство, защото бТВ е частна медия, а партиите са частни субекти. Когато има договорка между екипите на отделните политически сили за формата само форсмажор може да промени кой да бъде гост.“, заяви колегата му проф. Росен Стоянов.

„Особено некоректно е когато с медия се постъпва по този начин, защото вашето излъчване струва доста пари, за да бъде продуцирано и вкарано в ефир. Затова сте като в клещи и е невъзможно да прекратите предаването“, добави той.

Кирил Петков дойде непоканен на дебат и обяви: Няма по-добър човек в ПП от мен

„Това са бъдещите представители на едно коалиционно правителство, които не може да се понасят и се вижда, че такъв кабинет е невъзможен. Всички те са един срещу друг. Как след седмица ще седнат на масата и ще преговарят?“, попита доц. Пиргова. 

„Правителство едва ли ще има. Вместо да се обсъжда бюджет, закони за него... Нищо подобно. На всичко отгоре дебатът се превърна и в махленска свада. Наблюдавахме това и в „Панорама“ по БНТ. Кандидатите за депутати нямат намерение да се занимават с решение на кризисни въпроси“, коментира тя. 

„На дебата се видя, че ИТН е в опозиция срещу доскорошните си партньори. До такава степен са се компрометирали отношенията им, че не могат да мелят брашно в една мелница повече“, заяви доц. Стойчев.

„Няма как някой, който е дал устна заповед за ареста на някой друг, да очаква, че той ще бъде до него на публични дебати на една ръка разстояние. В политиката има нещо, което може да преобърне цялата кампания, но рискът това да не е плюс, а минус е огромен. Ще видим в неделя какво ще се случи вследствие на това, което стана вчера“, каза пък проф. Росен Стоянов.

"Позицията на БСП за отношенията с Русия е най-експертно подходяща. Мисля, че гражданите ще се притесняват за цените, но виждам, че никой от политиците не иска да поеме отговорност и да каже „кризата ще бъде решена“, въпреки че за разлика от другите държави България няма да бъде толкова засегната", заяви доц. Пиргова. 

„Гражданите са разочаровани от политиците, но търсят изход поединично така, както либерално сме им задали пътя в живота в последните години. Депутатите ще правят същите неща – ще намират собствени фирми. Те са там по икономически, а не по политически причини и ние го виждаме. Няма да се състави правителство, защото в състояние на геостратегическото противопоставяне никой у нас не е готов да бъде лидер“, прогнозира тя. 

Проф. Стойчев пък сравни избирателите с футболна агитка, тъй като според анкетата на бТВ 55,2% от хората отговарят с „Не“ на въпроса дали партията, на която симпатизират, ще направи реални промени в управлението. 




Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
22
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей 17/03/2026, Вторник 22:00 17
Тервел ИЛИЕВ Как да намалим стреса Как да намалим стреса 17/03/2026, Вторник 22:00 2
Тервел ИЛИЕВ Домашна питка с масло: Тайната й Домашна питка с масло: Тайната й 17/03/2026, Вторник 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Шоколадов сладкиш без много усилия Шоколадов сладкиш без много усилия 17/03/2026, Вторник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Най-съвместимите зодии за перфектна връзка Най-съвместимите зодии за перфектна връзка 17/03/2026, Вторник 20:18 0
Тервел ИЛИЕВ Цената на водката в Русия лети нагоре Цената на водката в Русия лети нагоре 17/03/2026, Вторник 19:48 2
Тервел ИЛИЕВ От кои зодии са най-верните приятели От кои зодии са най-верните приятели 17/03/2026, Вторник 19:20 0
22
Коментара по темата
22.
Гражданин
30.09.2022 13:44:28
1
0
С това си поведение Кирчо направи поредната услуга на ГЕРБ. Очакваме БоЕко да се върне на бял кон в неделя.
21.
ХХ
29.09.2022 13:59:07
0
1
Абе вие луди ли сте, български про'с'таци, Не вярвайте на човека по-доло дето пише от мое име. Той мрази Европа, аз я обичам.
20.
Кирчо тъпото
29.09.2022 11:55:12
8
6
Прави каквото му наредят господарите му да прави, иначе ще го накажат
19.
Кьосев
29.09.2022 11:54:45
4
6
В Бургас заради Бачийски хората няма да гласуват за ПП!
18.
Кирил Петков
29.09.2022 11:00:13
3
8
Гайс, аз като един лидер ще лидерствам българския народ и го адресираме да ме он-бордне за да го лидираме. Не се фрустрирайте, аз съм лидер и сме най-подготвен да лидирам защото съм лидер, гайс.
17.
Въпрос
29.09.2022 10:43:16
3
13
Тези защо ги канят по телевизиите да коментират?Кой и защо им плаща на тия при положение,че е видно,че нищо не става от тях.Че и доценти били.В България куцо и сакато препише от два три чужди научни труда и се закичва с титлата доцент или професор при положение,че нивото, знанията и уменията са под нивото на асистент.
16.
Понякога чета коментарите!
29.09.2022 10:42:34
6
16
Те са еманация на възвишения РАБОТНИЧЕСКО СЕЛЯНДУРСКИ ПОДХОД КЪМ ВСЯКА СИТУАЦИЯ, КОЯТО Е НАД НИВОТО НА РАЗБИРАНЕ И АНАЛИЗ: ХУБАВА БЪЛГАРСКА РУГАТНЯ, МИЛИ ДУМИ КЪМ МАЙКИТЕ, А ЗА ГАРНИТУРА: ПОЖЕЛАНИЯ ЗА ПЪТУВАНЕ КЪМ ПОТАЙНИ МЕСТА НА АНАТОМИЯТА! За съжаление, това освен че вече е нещо нормално, то е водещо в разговорите и действията на претендентите за политици! Лъжи за гражданство и нарушаване на конституцията съзнателно, опити за възстановяване на една източна диктатура, непрофесионално решаване на проблеми във всички селтори- важно е да се раздават пари просто така, да имаме някой глас после! Уважаеми малчугани, с жълто в гащетата! Задавали ли сте си въпроса защо ги харесвате тези двамата тарикати Киро и кокорчо? Да ви помогна! Ами защото са като вас! Арогантни, безпардонни, без конкретни знания в дадена област свързана с логика, но пък с много амбиция да прецакват, да имат големи доходи и да не работят нещо което добавя реална добавена стойност! Вижте темата на дипломната работа на Киро в Харвард, където е учил магистратура, но бакалавъра е от друг университет! Защо тези двамата, след като са толкова успешни, знаещи, можещи, се натискат за някакви 10000 заплата в държавния сектор, а не се продадат изгодно в частния сектор???? Този път няма да ви помогна с отговора!
15.
XX
29.09.2022 10:39:24
2
5
ДО 3

"Едни мисловни политически джуджета са на път да изпортят за четвърти път държавата." - ВИЕ си ги избирате.
14.
Отново
29.09.2022 10:39:19
9
18
Кирчо направи "тюрлюгювеч" от понятията .
Трябвало той като лидер да се яви и да каже какви политики ще води партията му след изборите ??!
Е, да , ама този дебат е бил замислен да дебатират хора от по-ниските нива , може би за да може зрителите да се ориентират доколко последователите на лидерите са наясно с политиките на собствената им партия !?
Затова другите не бяха представени от лидерите си!
Определено е било нивото, така да се каже !
И изведнъж Кирчо обръща всичко с главата надолу !
Няма лошо да си новатор, но на Кирчо действията в повечето случаи доведоха до по-лошо, а не до по-добро!
Лошото е, че той изобщо не го съзнава ...
И повтаря като курдисан, как 12 години пенсиите били 300 лв, а те ги направили 367 за една година ..! Така , ама то и хляба 12 години беше 90 ст, а сега за една година стана 1,60 лв.И тока, и горивата ...
Така че увеличението на пенсиите е било необходимост и закономерност, а не особена заслуга !
13.
XX
29.09.2022 10:37:17
12
8
Че това са си типичните атлантически ценности, които вече взеха връх и в Европата. 95% гласувахте преди няма и година за тях. Какво се възмущавате? Свиквайте!
12.
Ду...чи
29.09.2022 10:23:21
15
17
Лайноядииии, ще се задавите в собствената си помия и медии и всякаква сган. Смело напред през кочината, Кириле.
11.
Доцента Стойчев
29.09.2022 10:21:42
9
15
спокойно може да си изяде дипломата на юфка !
Русия определяла със сила , кой какво трябвало да каже и какво да направи ?!
А НАТО и САЩ какво правят , танковете, самолетите и ракетите не са ли "определяща сила" ?
10.
А тези
29.09.2022 10:18:54
9
24
боядисани политолози защо не казаха и една дума за нахлуването на Томито Дончев на този дебат, та да станат двама от една партия ?!
Ааааа,вярно, той само минавал оттам наблизо и едно птиче му казало , че има такъв дебат ?!
Че Кирето е арогантен, това го знаем, но защо крием другите колко са нахални и арогантни?
9.
от завода
29.09.2022 10:13:49
17
23
Много се кефите на КирчУ . Отражение на действителноста в страната. Еманация на чалга културата и безскрупулноста в отношенията. Ако си го изберете пак - хак да ви е! До сливиците! Умници.
8.
Ха
29.09.2022 10:13:12
4
4
Затова няма да се коалират, а ще изберат "експертно правителство" и ще се скрият зад него.
7.
Аз
29.09.2022 10:09:47
22
26
А по добре ли е Кирил Петков да е като мишките Слави и Бойко, дълбоко скрити някъде? Никога повече крадците от ГРОБ, ДПС и ИТН
6.
до 5
29.09.2022 10:00:23
16
15
Опорка, заминавай
5.
до 4
29.09.2022 09:55:23
22
35
нещо се бъркаш... такива своеволия минават в телевизията на Прокопиев и случаят от вчера го доказа. Вместо да отстранят Кирето, те го допуснаха.... И по-добре! Така хората отново си припомниха какви нагли и арогантни лица ни управляваха.
Киро излъга за гражданството.
Киро не върна заплатите, които неправомерно е получавал в качеството си на нелигитимен министър.
Киро лъже под път и над път за всичко, което му дойде в празната глава.
Киро има наглостта да иска отново да управлява - да, ама не!
Киро ще бъде запомнем като един политически клоун!
4.
мислещ
29.09.2022 09:48:01
15
21
Какво значение има кой ще е представителя на дадена партия, или сценария е подготвен предварително и такива "своеволия" не минават в телевизията на Бойко Методиев Борисов ??
3.
Обективно казано
29.09.2022 09:47:30
1
20
„Днес всички политически лидери продължават да са в окопна война. Никой с никого не иска да се коалира, всеки сочи противници. Никой не си е взел поука от трите последни провалени парламента. Същите политици, същото мислене, същата агресия, същият блокаж на държавата. Едни мисловни политически джуджета са на път да изпортят за четвърти път държавата.“
2.
Това е мнение на
29.09.2022 09:40:02
9
27
Платена марионетка на Мафията в България.
1.
*********
29.09.2022 09:39:12
16
25
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дневен хороскоп за 18 март 2026: Водолеят се радва на успех, Козирогът да внимава Дневен хороскоп за 18 март 2026: Водолеят се радва на успех, Козирогът да внимава  Близнаците ще получат ценна информация Какво казват последните 30 минути за последните 30 години от живота на първия валутен дилър в Поморие Какво казват последните 30 минути за последните 30 години от живота на първия валутен дилър в Поморие Той беше благодат за всеки кредитор, защото можеше да върне дълг за милиони евро, смята един от най-близките му хора Листите са ясни, Бургас се готви за най-оспорвания вот. Вижте всички кандидат-депутати за Втори МИР Листите са ясни, Бургас се готви за най-оспорвания вот. Вижте всички кандидат-депутати за Втори МИР Радев поема лично фронта на "Прогресивна България", ГЕРБ без сериозни промени в челото, напрежение в ПП-ДБ Д-р Атанас Атанасов оглави агенция „Медицински надзор“ Д-р Атанас Атанасов оглави агенция „Медицински надзор“ Той ще работи за дигитализацията на регистъра на чакащите за трансплантация и за подобряване на взаимодействието между лечебните заведения Наградиха невидимите супергерои на Бургас (снимки) Наградиха невидимите супергерои на Бургас (снимки) Инициативата е изградена с ясната цел,  да даде видимост на хората, които обикновено остават незабелязани   Наркобосовете от кв. Победа криели дрогата в статуетка на Буда, ченгетата обаче я надушиха Наркобосовете от кв. Победа криели дрогата в статуетка на Буда, ченгетата обаче я надушиха Една от стаите на двуетажната къща е била превърната в лаборатория за пико Прокуратурата повдигна най-тежкото обвинение на психопата Иван, грозят го до 20 години затвор Прокуратурата повдигна най-тежкото обвинение на психопата Иван, грозят го до 20 години затвор Подведен е под наказателна отговорност по чл. 115 и този път няма да му се размине  Kaufland с над 100 нови продукта за хора, които винаги бързат Kaufland с над 100 нови продукта за хора, които винаги бързат Новите продукти са подредени в началото на филиалите, асортиментът залага на качествени, свежи и лесни за приготвяне готвени храни Неописуема драма с 36-годишния бургазлия Станислав, който падна от покрив при трудова злополука Неописуема драма с 36-годишния бургазлия Станислав, който падна от покрив при трудова злополука Седмица след тежка борба за живот младият мъж е издъхнал Димитър Найденов: Листата на ПП-ДБ е готова за силна и позитивна кампания Димитър Найденов: Листата на ПП-ДБ е готова за силна и позитивна кампания Ние сме единствената проевропейска алтернатива
Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Попадна ли Америка в капана на Али Хаменей Преди да бъде убит, аятолахът одобрил бойния план и всичко се развива по неговия сценарий Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Тръмп: Ако не бяхме ударили Техеран, щеше да има ядрена война Техеран получи предложение за прекратяване на огъня чрез двама посредници, но новият върховен лидер Моджтаба Хаменей го отхвърли Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта Да си гей в Иран е забранено, освен ако не си във властта На калъп с младо момче там бе хванат дори човекът, натоварен да лови хомосексуалисти и да ги праща на бесилото НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция НАТО разширява противоракетната отбрана в Турция Алиансът вече е разположил система за противоракетна отбрана в Източна Турция за защита на радар за ранно предупреждение, който следи ракетната активност в Близкия изток Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети За да се предпазят от енергийната несигурност, някои превозвачи прибягват до предварително изкупуване на големи количества гориво Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай Древната тропическа гора, запазена под вулканична пепел, предлага безпрецедентни възможности за изследване на екосистеми от ранния пермски период Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Имаме многопластова отбрана във въздуха и придобиваме още повече, каза сръбският президент Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски „Ти си до Украйна от първия ден“, заяви президентът на Украйна Израел удари високопоставени ирански военни лидери Израел удари високопоставени ирански военни лидери Засегнати са ключови фигури в иранската сигурност В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво Правителството предприема мерки за справяне с евентуален недостиг на гориво, причинен от войната в Иран
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Готина мацка влиза в студио за татоировка:
- Искам да ми татуирате надпис на зaдникa.
- Добре! Какво искате да пише?
- Входът е от другата страна.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки пробват пуловери:
Продавачката:
- Знаете ли, че са необходими поне три овце, за изплитане вълнен пуловер?
- Ооо?! Дори не знаехме, че могат да плетат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хорската завист няма граници, особено ако имаш хубава ракия!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори