×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Двама пенсионери прибрали над 120 хил. лева с фалшиви ТЕЛК-ове
  • Атина помага за защитата на българското небе: Гръцкият министър на отбраната - на посещение в България
  • Хотелиери: Туризмът очаква ясни политически ангажименти преди изборите
  • Зеленски в Букурещ: Румъния и Украйна се разбраха за съвместно производството на дронове
  • Терзиев с корекция: Дарил 251 000 лв. на НПО-то от "Петрохан", би го направил пак
  • Моджтаба Хаменей направи първото си изявление като върховен лидер
  • НС прие на първо четене по-строги наказания за педофилия и разпространение на порнографски материали
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Областният управител на Бургас Стойко Танков разпореди заетата плажна ивица до "Марина Сол" незабавно да бъде освободена


Областният управител на Бургас Стойко Танков разпореди заетата плажна ивица до "Марина Сол" незабавно да бъде освободена
До три дни тази плажна ивица трябва да се освободи от чадърите и шезлонгите, разпореди губернаторът на Бургас Стойко Танков
30 Юли 2022, Събота, 13:00 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

Този плаж е 662 кв.метра и по документ е морско дъно 

Областният управител на Бургас Стойко Танков разпореди незабавното премахване на чадърите и шезлонгите от малката плажна ивица в Несебър. Както Флагман.бг пръв писа, морето подари на курорта нов плаж, който е извън всяка една концесия. Собственикът на намиращия се наблизо хотел "Сол Марина Палас" постави чадъри и шезлонги. Той обясни, че е направил жест към туристите, а не е искал да си направи частен плаж за гостите на хотела. (ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ).

Ето какво съобщиха от Областна администрация-Бургас:

След подаден от Община Несебър сигнал до Областна администрация Бургас и публикации в средствата за масова информация за неправомерно разположени чадъри и шезлонги върху пясъчна ивица в Несебър, с обозначения, че са на намиращ се в близост хотел, областният управител Стойко Танков разпореди незабавна проверка.

Според Кадастралната карта и кадастралните регистри на община Несебър пясъчната ивица не е регистрирана като морски плаж и представлява част от морското дъно, което съгласно закона е публична държавна собственост.

Пясъчната ивица се обособява като такава само през летния сезон и постоянно се променя. През останалото време от годината е морско дъно и това е причината тази част от крайбрежната ивица да не е обособена в поземлен имот и регистрирана като морски плаж.

Експерти на Областна администрация Бургас направиха замерване, според което формираната пясъчна ивица към днешна дата е с размери 662 кв.м.

„Разполагането на чадърите и шезлонгите върху пясъчната ивица е нерегламентирано и без правно основание“, категоричен е областният управител. „Още днес ще издам необходимите предписания за премахването им в тридневен срок. Ако това не бъде извършено, ще издам заповед за изземване на заетата площ по реда на чл. 80 от Закона за държавната собственост.“, допълни още Стойко Танков.

Изготвеният констативен протокол от Областна администрация Бургас, както и материалите от сигнала на Община Несебър, ще бъдат изпратени до Министерството на туризма по компетентност за последващи действия.

Министърът на туризма е компетентният орган, който може да предприеме действия по регистрация на дадена пясъчна ивица като морски плаж чрез възлагане изработването на специализирана карта и регистър, които са основание за изменение на кадастралната карта.


В категории: Несебър


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
20
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Новата перла на ЦСКА мина под венчилото Новата перла на ЦСКА мина под венчилото 12/03/2026, Четвъртък 21:31 0
Тервел ИЛИЕВ Как да почистим микровълновата за няколко минути Как да почистим микровълновата за няколко минути 12/03/2026, Четвъртък 18:58 1
20
Коментара по темата
20.
*********
31.07.2022 13:33:48
1
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
19.
Дедо Чочко
30.07.2022 23:08:45
0
1
То и за корал говорят небивалици ама Киро го прибра,нека си пишат журналята колкото щат.
18.
Бре добряк бре
30.07.2022 20:54:25
0
1
Като си ги сложим оставяш ги да се ползват безплатно.
17.
*********
30.07.2022 20:03:59
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
16.
shutUP
30.07.2022 19:51:10
3
3
Кръстьо Терзиев официално даде старт на предизборната си кампаниа
15.
Дачев
30.07.2022 19:27:07
6
4
Този палячо Кръстьо Пеев отново си приписва заслуги,много се напъваш моето момче да не си изцапаш гащите.
14.
А бе Стойко
30.07.2022 18:51:18
1
1
Утре те няма,седнал си да се правиш на мъж
13.
Жоро
30.07.2022 16:03:52
1
21
Слагаш чадъри за добро и безплатно, но без надпис собственост на Марина палаз. Другото просто е поредната наглост на тази фамилия Дачеви
12.
Шибам ментета и измамници от промяната
30.07.2022 15:49:41
4
2
Тургам го в устите на болшевишката коалиция, розовите бузки от ДБ, педалите от промяната, червените куртизанки.
Мирчев е свиня, а Божо хазарта от червените витрини е ебан задник.
11.
Таня
30.07.2022 15:49:11
2
11
Пристанището в Свети Влас чия собственост е държавна или частна?За едни може за други не.
10.
До 8
30.07.2022 15:36:21
1
2
Здравей, несебърлия:)
9.
Пиргос стайл Дачев .....
30.07.2022 15:35:02
0
13
Тоя Дачев е време някой да го приземи, преди друг да го е осмъртил заради наглост.
8.
до 6
30.07.2022 15:33:06
0
7
Точно поради причината , че все още си със налъми не разбираш проблема в същество. Като цъфнат пиши пак.
7.
yyyyy
30.07.2022 15:21:50
6
2
тоя комунист се изказал за последно!
6.
Селянин
30.07.2022 14:58:08
9
10
Уникални сме да рушим доброто. Хайде всеки несебърлия да забие по чадър и сложи безплатен шезлонг за гостите на града!…ще се случи когато ми цъфнат налъмите:)))
5.
До 3
30.07.2022 14:35:28
3
20
А утре като легнеш там и дойде някоя мутра и ти каже, че чадърите са резервирани ще запееш друга песен драги. Докато се оплачиш и някой ти обърне внимание и то лятото вече свършило.
4.
До 2
30.07.2022 14:28:49
1
3
Зимата ще се изкара ама в ада е горещо
3.
Колко сме
30.07.2022 14:27:08
21
3
бързи и ефективни за премахването на нещо хубаво, та дори и чадърите и шезлонгите да са само за гостите на хотела! Сакън да не би на някой да му е приятно и удобно в тая шибана клоака!
2.
до Костов
30.07.2022 13:42:35
8
8
Абе Дачев не го мисли , мишо!Гледай да искараш зимата, че ще е тегава!
1.
костов
30.07.2022 13:15:13
5
17
за сараите може нали
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Полицаите от Царево са в шок: Свалят най-уважавания началник  в униформа, който спасяваше бедстващи в потопа Полицаите от Царево са в шок: Свалят най-уважавания началник в униформа, който спасяваше бедстващи в потопа Той оглави РУ-Царево през юни 2025 година и за този кратък период има сериозни постижения в противодействието на престъпността Икономист: Ценовият шок не е предизвикан от войната с Иран, а от слепота на лидерите в ЕС Икономист: Ценовият шок не е предизвикан от войната с Иран, а от слепота на лидерите в ЕС Слабоумието на политиците от ЕС ни тласка в кризи, коментира той Да живее красотата! И обратния ефект при спирането на микродозата с отрова Да живее красотата! И обратния ефект при спирането на микродозата с отрова Историята на арсениевите вафли в модата на XIX век като извор на младост, но и не само Тамплиерите дариха 17 ценни издания на бургаската библиотека Тамплиерите дариха 17 ценни издания на бургаската библиотека Книгите вече са достъпни за читатели, които се интересуват от духовни учения  и историята на християнството  Георги Любенов никога не е имал жена до себе си Георги Любенов никога не е имал жена до себе си Телевизионният водещ, който скоро навърши 50, остава верен на БНТ, отказвайки примамливи оферта за 20 000 лева месечно Тежки машини събарят "Магазия 7" на Морска гара, какво ще се строи? Тежки машини събарят "Магазия 7" на Морска гара, какво ще се строи? Очаква се скоро най-западналата част от Порта да се превърне в притегателен модерен център за местните и гостите на Бургас Слънчево време на 13 март с температури до 18 градуса Слънчево време на 13 март с температури до 18 градуса Пролетни стойности на термометрите в цялата страна, очаква се слаб вятър и повече слънце В Бургас едва 1.38% оправдателни присъди са отчели ОП за 2025 година  В Бургас едва 1.38% оправдателни присъди са отчели ОП за 2025 година  Броят на осъдените и санкционирани лица през годината спрямо тези през 2024 година се е увеличил с 13.44 % Учени разкриха произхода на древните удължени черепи, смятани за извънземни Учени разкриха произхода на древните удължени черепи, смятани за извънземни Археолози обясняват феномена с древна практика за умишлена модификация на черепа при бебета Булгаргаз поиска по-висока цена на природния газ за април Булгаргаз поиска по-висока цена на природния газ за април Държавният доставчик внесе предложение в КЕВР, окончателното решение ще бъде взето от енергийния регулатор в края на месеца
Кървава драма в Мичиган: Атака срещу синагога, нападателят е убит Кървава драма в Мичиган: Атака срещу синагога, нападателят е убит Автомобил се вряза в Temple Israel в Уест Блумфийлд, избухна пожар, а охраната откри огън по въоръжения нападател. ФБР и местните власти разследват мотива, след като в колата са открити и взривни вещества. Тръмп с нови заплахи към Иран, след като танкер на US компания изгоря Тръмп с нови заплахи към Иран, след като танкер на US компания изгоря „Вече спечелихме, обяви той. „Наистина ли?“, питат враговете му Арестуваха мъж на летище в опит да изнесе над 2200 живи мравки  Арестуваха мъж на летище в опит да изнесе над 2200 живи мравки  Разследването сочи засилване на нелегалния биологичен трафик към редки и по-малко известни видове Pussycat Dolls се събират като трио, обявиха нов сингъл и световно турне Pussycat Dolls се събират като трио, обявиха нов сингъл и световно турне Никол Шерцингер, Кимбърли Уаят и Ашли Робъртс представиха песента Club Song и подготвят турне с концерти в САЩ и Европа Производител предупреждава за масов внос на опасни храни от Турция Производител предупреждава за масов внос на опасни храни от Турция Данни от европейската система за контрол показват увеличени сигнали за пестициди и токсични вещества в плодове и зеленчуци Легендарният Стив Харис навърши 70 години Легендарният Стив Харис навърши 70 години Основателят на Iron Maiden продължава да бъде една от най-влиятелните фигури в историята на хеви метъла Санкциите срещу Русия се разхлабват още и с Бангладеш Санкциите срещу Русия се разхлабват още и с Бангладеш От Дака също поискаха да внасят руски петрол заради блокирания Ормузки проток  Китай започна днес свой Възродителен процес Китай започна днес свой Възродителен процес Пекин прие закон, който прокарва войнствен национализъм – последната фаза на всяка комунистическа диктатура Лайза Минели на 80 години - разказва за личния си път, успехите и трудностите Лайза Минели на 80 години - разказва за личния си път, успехите и трудностите Актрисата и певица, носителка на четирите най-престижни награди в шоубизнеса, разказва за успехите, трудностите и новите си мемоари Гиркин от затвора: Русия е следваща след иранското поражение Гиркин от затвора: Русия е следваща след иранското поражение Техеран няма сили да се бие и ще бъде разгромен, смята бившият военен министър на Донецката народна република
Атанас ЗАПРЯНОВ Атанас ЗАПРЯНОВ Виц на деня Виц на деня Най много обичам естествените жени,на които като им кажеш:
-"Искаш ли да правим с*кс?"
Те да ти викат:
-"Естествено".
Виц на деня Виц на деня - Ау, колко готино ви е облякла мама с еднакви костюмчета! Да не сте близнаци?
- Госпожо, излезте от автомобила и си дайте документите!
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Цените на горивата са толкова високи, че като ми светне лампа в колата, се моля да е двигател.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори