Областният управител на Бургас Стойко Танков разпореди заетата плажна ивица до "Марина Сол" незабавно да бъде освободена
Този плаж е 662 кв.метра и по документ е морско дъно
Областният управител на Бургас Стойко Танков разпореди незабавното премахване на чадърите и шезлонгите от малката плажна ивица в Несебър. Както Флагман.бг пръв писа, морето подари на курорта нов плаж, който е извън всяка една концесия. Собственикът на намиращия се наблизо хотел "Сол Марина Палас" постави чадъри и шезлонги. Той обясни, че е направил жест към туристите, а не е искал да си направи частен плаж за гостите на хотела. (ВИЖТЕ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ).
Ето какво съобщиха от Областна администрация-Бургас:
След подаден от Община Несебър сигнал до Областна администрация Бургас и публикации в средствата за масова информация за неправомерно разположени чадъри и шезлонги върху пясъчна ивица в Несебър, с обозначения, че са на намиращ се в близост хотел, областният управител Стойко Танков разпореди незабавна проверка.
Според Кадастралната карта и кадастралните регистри на община Несебър пясъчната ивица не е регистрирана като морски плаж и представлява част от морското дъно, което съгласно закона е публична държавна собственост.
Пясъчната ивица се обособява като такава само през летния сезон и постоянно се променя. През останалото време от годината е морско дъно и това е причината тази част от крайбрежната ивица да не е обособена в поземлен имот и регистрирана като морски плаж.
Експерти на Областна администрация Бургас направиха замерване, според което формираната пясъчна ивица към днешна дата е с размери 662 кв.м.
„Разполагането на чадърите и шезлонгите върху пясъчната ивица е нерегламентирано и без правно основание“, категоричен е областният управител. „Още днес ще издам необходимите предписания за премахването им в тридневен срок. Ако това не бъде извършено, ще издам заповед за изземване на заетата площ по реда на чл. 80 от Закона за държавната собственост.“, допълни още Стойко Танков.
Изготвеният констативен протокол от Областна администрация Бургас, както и материалите от сигнала на Община Несебър, ще бъдат изпратени до Министерството на туризма по компетентност за последващи действия.
Министърът на туризма е компетентният орган, който може да предприеме действия по регистрация на дадена пясъчна ивица като морски плаж чрез възлагане изработването на специализирана карта и регистър, които са основание за изменение на кадастралната карта.
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма
Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи

Мирчев е свиня, а Божо хазарта от червените витрини е ебан задник.