×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Държавният глава Румен Радев ще излезе от президентската институция на 23 януари
  • Започна срещата между Зеленски и Тръмп в Давос
  • 55 души са загинали при пожара в мол в Карачи в Пакистан
  • Обилен снеговалеж в Смолянско, пътната обстановка е усложнена
  • България е на първо място в ЕС по плодовитост, според данни на Евростат
  • Земеделците могат да кандидатстват за компенсации за щети от слана и измръзване
  • Софийският университет запазва позиции в световната класация по академични дисциплини
  • От днес – 22 януари, до 30 януари Бургас е в грипна епидемия
  • Жълт код за опасно време днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Жестока драма: Футболен талант от Айтоско си купи мотор, а два дни по-късно Фолксваген го помете при тежък сблъсък


Жестока драма: Футболен талант от Айтоско си купи мотор, а два дни по-късно Фолксваген го помете при тежък сблъсък
24-годишното момче е в много тежко състояние, лекарите се борят за живота му
26 Юли 2022, Вторник, 19:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Немският автомобил е отнел предимството му на главния път Бургас-Айтос

Реаниматорите от УМАЛ-Бургас се борят за живота на 24-годишния Руфат Г. от айтоското село Тополица. Момчето е пострадало тежко при катастрофа на пътя Бургас-Айтос, след като Фолксваген Голф помита управляваното от него мотор КТМ, научи Флагман.бг. 

Инцидентът е станал в района на кръстовището за Българово. Зад волана на немския автомобил е бил 28-годишен пловдивчанин. Именно той е причинил тежката катастрофа, като не е спрял на знак СТОП и отнел предимството на мотора, който пък се е забил в колата. При удара 24-годишният Руфат буквално е изхвърчал на метри от местопроизшествието.

Той е настанен в реанимацията на УМБАЛ-Бургас с фрактури на таза и политравми, с опасност за живота. 

Пострадала и пътуващата във Фолксвагена 26-годишна жена, която с контузия на главата. Тя също е откарана в УМБАЛ-Бургас, състоянието й е стабилно, без опасност за живота. 

Цялото село Тополица е потресено от тежкия инцидент, пратил в реанимация Руфат. Негови съседи разказаха пред Флагман.бг, че той си е купил мотора само два дни преди инцидента. Така сбъднал най-голямата си мечта. 

„От години искаше мотор, а сега заради най-голямата си мечта е в болница и с тежки наранявания. Доколкото знаем по време на удара се е движел с нормална скорост – в ограничението. Може би това му е спасило живота. Ние в Тополица вярваме, че Руфат ще се оправи. Той е много силно, борбено момче“, каза съсед на младият мъж. 

Освен към мотора, Руфат има още една страст – футболът. От малък е на терена, дори е бил част от отбора на Тополица, именно затова го наричат футболният талант на селото. Всяко свободно време е използвал да рита топка с приятели. 

„Той е голяма работа на терена, всички му се възхищаваме. Само през последните месеци не е имал много време, тъй като работи като барман в сезонно заведение по Черноморието. Само да оздравее, отново ще го гледаме на игрището“, убедени са приятелите му.
 


В категории: Айтос


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
28
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Оперираха Лотар Матеус Оперираха Лотар Матеус 22/01/2026, Четвъртък 22:03 0
Тервел ИЛИЕВ "Стани богат" се завръща с огромна награда "Стани богат" се завръща с огромна награда 22/01/2026, Четвъртък 20:40 1
Тервел ИЛИЕВ Радев с впечатляващ резултат... във Фейсбук Радев с впечатляващ резултат... във Фейсбук 22/01/2026, Четвъртък 20:03 2
Тервел ИЛИЕВ Може ли България да се пази сама? Смущаващ анализ Може ли България да се пази сама? Смущаващ анализ 22/01/2026, Четвъртък 19:33 2
Тервел ИЛИЕВ "Станче, царството ти е още малко" "Станче, царството ти е още малко" 22/01/2026, Четвъртък 18:40 0
Тервел ИЛИЕВ Позицията на БФС за екзотичния 4-странен турнир Позицията на БФС за екзотичния 4-странен турнир 22/01/2026, Четвъртък 18:33 0
28
Коментара по темата
28.
Rufat
02.05.2023 15:40:55
0
1
Много ви благодаря за комплиментите … Просто нямаше нужда …
27.
truestory
27.07.2022 07:44:49
1
10
Като очевидец мога да кажа, че колата излезе от пътя без предимство, но мотора още го нямаше. Просто дойде прекалено бързо и се заби в колата. Може би ако беше карал с нормална скорост щеше да спре или да заобиколи включилата се в движението кола. Пътя е широк три ленти и има място, нищо, че е малко на завой. Просто човека с колата няма как да предвиди, че ще изкочи камикадзе.
26.
До 21
27.07.2022 04:42:41
3
8
Преди пет години едва не уби една жена при ПТП на изхода на Айтос и не си взе поука .
Дано се оправи и повече не се качи на кола или мотор че може да бъде фатално .
Молете се да не сте от страната на пострадал вместо да се проявявате като арбитър .
25.
Терминал2
27.07.2022 02:22:34
2
6
Ами един курбан ако направят в тополица дали няма да се оправи момъка
24.
Sega
27.07.2022 01:20:26
2
8
Да се ориеме закон още от утре Шофьорския курс 6 месеца.Без,средно не може.И всички съмнителни отнови на курс.Че в развитите държави е между 6 и 9 месеца курса Там държави с 10 пъти повече население имат по малко катастрофи от бг.Това нее нормално.От утре 6 месеца
23.
САТАНИСТ!
27.07.2022 00:45:16
1
3
Флагман, защо сте му сложили черно-бяла снимка? ;)
22.
*********
27.07.2022 00:18:50
1
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
21.
26.07.2022 23:31:48
10
8
Слушайте какво, умни глави на град Айтос и околието, ПЪРВО тази статия не е вярна, защото като близък на момчето мога да кажа, че няма никаква опастност за живота му, а напротив той се възтановява. ВТОРО, бих искала да попитам има ли изобщо смисъл за празни разсъждения тук, в тази платформа, като и в двата случая разследващите случая все още НЕ СА СТИГНАЛИ ДО ЗАКЛЮЧЕНИЕ. Ще помоля всички, които говорят врели бекипели в адрес на пострадащите страни да замълчат, защото каквото и да е станало в резултат на всичко има едно семейство, което се бои от състоянието на своят много близък човек и един млад живот, който лежи в болницата с отвратителни болки! Благодаря и моля Айтос да се моли за нас !
20.
Владо
26.07.2022 23:26:48
0
11
Беше в петък и на отиване към Бургас минах от там и момчето беше на земята с каската на главата още и хора му помагаха .Нямаше полиция и линейки дошли.След около час на връщане вече го бяха дигнали имаше само полиция и криминалисти които снимаха и измерваха.Тогава се загледах повече и видях че колите са 2 с Пловдивска регистрация.Първата беше вече започнала да се изкачва нагоре към разклон Миролюбово и беше спряла в дясно на около 100 метра .Втората беше направила и тя левия завой и и е била застигната от мотора веднага след около 10-15 метра.Предполагам че са идвали от магистралата и са пътували към Сл.Бряг заедно.Мотора беше така забит в колата отзад че беше станал като смачкан куп желязо.Скорост според мен над 120-130.Явно колата му е отнела предимството.Не обвинявам Руфат но там има знак 50 мисля,видимоста му е отлична и се вижда от 300 метра които идват от Българово и спират на знак стоп.Пожелавам да се оправи момчето но и скороста с която е карал му е изиграла лоша шега
19.
Devil
26.07.2022 23:18:38
3
8
А само да видите приятелката му бате...
18.
Реалист
26.07.2022 23:04:23
1
4
До Бай Ганьо Ще прецениш като погледнеш поне два пъти с интервал от секунда или секунда и нещо.Тогава ще разбереш местоположението на мотоциклета спрямо пътя.Ако не можеш да го правиш или тръгваш от път без предимство при отсъствие на МПС по пътя с предимство.Което се случва много рядко , или спираш да си водач на МПС.Водачът е с минимална вина но с вина.Ако мотоциклетът е с блокирал километраж на 200 тогава този младеж си е начертал съдбата.Просто е било въпрос на време да се случи случката.Няма невинни жертви .........всичко си е в реда на нещата.При движение с 200 кл/ ч.
с мотоциклет опциите не са много
17.
Лошо
26.07.2022 22:35:43
3
7
Дано да се оправи. След първата катастрофа мина леко. Но катастрофите с мотор са ужасяващи! С голям мерак си го купи, дано да се изправи на крака.
16.
Бай Ганьо
26.07.2022 22:22:48
1
4
До реалист
А когато !!!?
Километропоказателя е блокиран в 200/км/час
КАКВО СЕ СЛУЧВА???
Дано оздравее ,че още доста зелена тиква е
Как може да прецени чакащия с лекия автомобил водач дето го овибяваме , че някой дрогиран лети с 200км/час
А и скоро е претърпял ПТП с лек автомобил
Дано оздравее бързо
15.
?????
26.07.2022 22:21:35
1
9
Защо никъде не се споменава какви провинения и нарушения има на пътя .
Това ще е интересно.
Зайнтересувайте се ФЛАГМАН
14.
ALEX
26.07.2022 22:12:38
4
6
Това не му е първия инцидент (ПТП) .
ГОСПОД БАВИ НО НЕ ЗАБРАВЯ
13.
Ds
26.07.2022 21:45:38
0
17
Всички знаем, че и двете страни са виновни, но нека не изливаме злобата си тук, защото е крайно нечовешко, а още повече - никой няма гаранция, че утре няма да е в същото положение!!! Скорошно оздравяване на момчето!
12.
Шофьор на лека кола
26.07.2022 20:53:13
1
27
Това място разклона за Българово е много опасно по това време на годината. Та какво преживях аз, преди 2 години около средата на юли. Камионите карат рапица за Пристанище Бургас, според специфичния лек завой и наклон изсипват рапица, тя е с размери около 2-3 милиметра и с 45% масленост и на това място става мазало. Така ми поднесе колата, ту вляво, ту в дясно, няма оправяне, карах с 85 - 90 км посока Айтос към Бургас. Само автоматичната намеса на Асистента вграден в софтуера на компа, ме изкара от ситуацията, ама за 5 сек, 5 пъти умрях от страх, а можеше и да не мога да го споделя това с вас, ако си бях отишъл от този свят, заради нехайството на някой шофьор на камион.
11.
Реалист
26.07.2022 20:48:56
0
33
МПС (за кухите глави се отнася ) означава МОТОРНО ПРЕВОЗНО СРЕДСВО.И така когато МПС -то се движи с 50 километра в час за секунда изминава 14 м. път.Управляващият МПС е длъжен като види препятствие пред себе си трябва да намали скороста или да спре управляваното от него МПС пише го в " БУКВАРА " за шофьори ( в случай моторист ).В кръстовището на с. Българово има знак ОГРАНИЧАВАЩ скороста на движение до 50 кл/ ч.Въпросният моторист , ако се движеше с 50 кл/ч и беше видял препятствието пред себе си ( в случай автомобил който също е в нарушение разбира се ) и беше намалил дали щеше да се случи това което се е случило? Останките от мотоциклета показват ,че се случило съвсем друго нещо .Просто това е един естествен подбор в природата.Съжелявам ,че ще вбеся близките на момчето но това е истината си мисля аз.Дано момчето се оправи.И да обеснява на приятелите си , а те на техните си приятели ,че филмите които гледат и реалният живот са две коренно различни неща.
10.
До Станимир 8
26.07.2022 20:47:24
30
9
Мангал си ти бе мухльо! Смотан гяурин.
9.
8888
26.07.2022 20:40:00
2
29
Лоши сте,лошиии,изгнили души.Това момче все още е толкова младо и зелено,а вие умниците си разливате жалките душички тук,вместо да си кажете”дано всичко бъде наред и да има втори шанс”.Не е толкова трудно,опитайте.
8.
станимир недел
26.07.2022 20:07:22
36
12
на кого му пука за изпаднали мангали
7.
Cokosa
26.07.2022 20:01:24
19
20
Ако смените "футболен талант" със "" "селския безделник" или "обществено безполезния" трагедията рязко намаля
6.
Иван
26.07.2022 19:57:33
1
33
Дано се оправи момчето.Амин
5.
аз
26.07.2022 19:51:00
17
29
МОТОРИСТА АКО БЕШЕ КАРАЛ С 80 км/ч
НЯМАШЕ ДА ИМА ПРОБЛЕМИ...,,,
ДА,АМА НЕ ....МОТОРИТЕ ТРЯБВА ДА СЕ ЗАБРАНЯТ СЪС ЗАКОН....МАСА ПРАЗНОГЛАВИ КРЕТЕНИ СЕ ИЗПОТРЕПАХА......
4.
Бай....
26.07.2022 19:34:39
1
24
В гробището има един паметник на който пише: " Тук почива този, който винаги ползваше предимството си на пътя"!
3.
Към донор-А
26.07.2022 19:33:56
6
37
Как може да се изказвате по този начин,всички сме хора ,днес той може да е зле,утре ти.Не се знае ,кой на кого ще е донор!!!Недейте се изказвайте толкова неуместно и ненужно,все пак това момче има родители и приятели,който четат тези статии!!!
2.
Донор
26.07.2022 19:21:28
25
18
Следващия донор . Не се научиха да карат
1.
12345
26.07.2022 19:09:38
5
45
Абе не разбрахте ли колко са опасни тези мотори. Не ви ли е мил живота. Всеки ден моторист в болницата. Просто не си заслужава.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Обир като на кино: Как грабителите на инкасо автомобила край Ихтиман бяха хванати за час Обир като на кино: Как грабителите на инкасо автомобила край Ихтиман бяха хванати за час Полицаи от Ихтиман задържаха двамата въоръжени мъже, които отнеха близо половин милион лева и избягаха през полето Родители от Айтос с апел: Грипът опразни класните стаи, превозвачите да удължат картите Родители от Айтос с апел: Грипът опразни класните стаи, превозвачите да удължат картите Децата ни са онлайн, но плащаме за автобус, който не ползват, споделят те Ремонтът на Изборния кодекс зацикли – развод в хартиената коалиция Ремонтът на Изборния кодекс зацикли – развод в хартиената коалиция БСП отказа да се регистрира в залата и блокира промените, а опозицията призова Илияна Йотова, ако стане президент, да наложи вето Как човешкото лице може да сигнализира недостиг на витамин D Как човешкото лице може да сигнализира недостиг на витамин D Експерти предупреждават за видими кожни промени и общи симптоми, които често остават незабелязани Ако в магазина ви върнат такива евробанкноти, спокойно, не са менте Ако в магазина ви върнат такива евробанкноти, спокойно, не са менте Старите емисии изглеждат различно, но са напълно валидни, търговци масово ги бъркат с фалшификати Шеф Ангелов използвал мерцедеса, свързан с Мето Илиенски Шеф Ангелов използвал мерцедеса, свързан с Мето Илиенски Популярен телевизионен готвач признава за използване на луксозния автомобил, докато истинските му контакти остават неясни Почина бившият конституционен съдия и заместник-председател на Народното събрание Анастас Анастасов Почина бившият конституционен съдия и заместник-председател на Народното събрание Анастас Анастасов Парламентът и юридическата общност се сбогуват с уважаван магистрат и дългогодишен обществен деец Краят на „паническите“ покупки на жилища е тук, забавя се и двуцифреният ръст на цените Краят на „паническите“ покупки на жилища е тук, забавя се и двуцифреният ръст на цените Анализатор прогнозира по-умерен пазар през 2026 г. и минимален ръст на цените около 5 % Само един студент се издържа с кредит, 215 плащат таксите си с държавни заеми, сочат данните на МОН Само един студент се издържа с кредит, 215 плащат таксите си с държавни заеми, сочат данните на МОН Общо 216 кредита за близо 3,8 млн. евро са отпуснати по Закона за кредитиране на студенти и докторанти, показва справка на образователното министерство Утре българите ще се съберат пред Президентството, но не да изпращат, а да посрещнат Румен Радев Утре българите ще се съберат пред Президентството, но не да изпращат, а да посрещнат Румен Радев Моите позиции относно президента Радев са ясни и публични от години, всичко е проследимо назад във времето, казва Иван Ненков
Удар по Ивет Лалова: Повторен тест на пробата ѝ от Олимпиадата в Рио отчел допинг Удар по Ивет Лалова: Повторен тест на пробата ѝ от Олимпиадата в Рио отчел допинг Международната агенция за контрол обяви, че е открито забранено вещество Колко ще ни струва ООН-то на Тръмп и потъпкана ли е Конституцията Колко ще ни струва ООН-то на Тръмп и потъпкана ли е Конституцията Подписът на премиера в оставка Росен Желязков под хартата на Съвета за мир на американския президент предизвика конституционен спор и въпроси за финансовите ни ангажименти ММА шампион от Африка събира боклука на софиянци ММА шампион от Африка събира боклука на софиянци Двукратният първенец на Африка Луи Амджи вече три месеца събира отпадъци в столицата Марго Роби е определена за най‑красивата жена в света според глобална класация Марго Роби е определена за най‑красивата жена в света според глобална класация Актрисата доминира в онлайн рейтинг на Ranker и предизвиква широка дискусия за критерии на красотата Tихомир Каменов от Давос предложи „американско“ решение за Гренландия: Тръмп го възприе! Tихомир Каменов от Давос предложи „американско“ решение за Гренландия: Тръмп го възприе! Експертът предложи да се организира референдум за самоопределението на острова Тръмп обмисля финансови стимули за гренландци при референдум за присъединяване към САЩ Тръмп обмисля финансови стимули за гренландци при референдум за присъединяване към САЩ Президентът на САЩ предлага парични плащания на жителите на Гренландия като част от усилия за укрепване на американското влияние в Арктика Ето я новата най-красива жена на света Ето я новата най-красива жена на света Марго Роби оглави потребителската класация на Ranker и отново се превърна в символ на съвременния холивудски идеал за красота Памела Андерсън откровено за отношенията с бившия си съпруг Памела Андерсън откровено за отношенията с бившия си съпруг Тя се опитвала да поддържа връзка с бившия си съпруг и дори е обмисляла да му изпрати буркан с кисели краставички Погрешка: българин прекара близо 3 месеца в ареста на щатската служба за имиграция Погрешка: българин прекара близо 3 месеца в ареста на щатската служба за имиграция Всичко започнало през октомври, когато Георгиев бил на гости при приятел в Монреал и решил да наеме кола, за да посети Ниагарския водопад Марк Карни си призна - властта не идва от бюлетините, а от контрола върху парите* Марк Карни си призна - властта не идва от бюлетините, а от контрола върху парите* „Свободният свят“ на Марк Карни е безпощадна система за оптимизация на ресурси, в която човекът е разход за намаляване
Сергей Лавров, министър на външните работи на Русия Сергей Лавров, министър на външните работи на Русия По принцип Гренландия не е естествена част от Дания, нали? Виц на деня Виц на деня Пациент отива на доктор:
- Какво искате да ви предпиша?
- Два етажа от къщата, ако може...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, какво би искала за 14 февруари?
- Не се сещам.
- А какво ти харесва?
- Съседът от горния етаж.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако имаш пистолет можеш да обереш банка, но ако имаш банка можеш да обереш всички.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори