×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Гърция ще следи с дронове и сателити за незаконни чадъри по плажовете
  • Приходите в бюджета на Русия от нефт и газ могат да достигнат 1 трилион рубли
  • ЕС забранява препродажбата на руски LNG по света
  • Депутатите приеха на първо четене промени в Закона за кредитните институции
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Алексей Петров към Борисов: Ако си мъж, заповядай на татамито*


20 Юли 2011, Сряда, 16:48 ч.

 Цветанов не е инструмент, а само аксесоар, но това приляга на примитивното му мислене, каза бъдещият кандидат-президент

„От два дни премиерът Борисов ме идентифицира като персонален враг №1. Няма лошо, г-н Борисов, бяхме в спорта, не ни се случи да се срещнем. Ако си мъж сега, заповядай на татамито, заповядай в студиото – да уточним пред хората или пред публиката, където пожелаеш, какъв е проблемът”.

Това каза днес в Бургас пред журналисти кандидат-президентът Алексей Петров, който на 15 август ще стартира предизборната си кампания. Той беше силно подразнен от факта,  че в телевизионно предаване Борисов директно го обвинил за взривовете пред офисите на РЗС и ДСБ. Вицепремиерът Цветанов пък казал в прав текст: "Трябва да се саморазправим с този човек, защото той ни пречи". „Аз смятам, че препоръката на американския посланик Джеймс Орлик трябва да бъде изпълнена – ако Цветанов не намери доказателства, че имам отношение към тези взривове, към това, което се случи пред редакцията на в.”Галерия”, към нападението над Огнян Стефанов – да си ходи най-накрая, за да може някой да разкрие тези престъпления”, каза Петров.

Според него Цветанов не е инструмент, а аксесоар. „Това, което той прави с примитивното си разбиране в същност приляга на неговата грамотност, но е продиктувано от премиера, защото той дойде с обещанието да се справи с престъпността, корупцията, да накаже тези, които ограбиха България. Вместо това Борисов започна лично да генерира несигурност и по един странен начин да бъде патрон на организираната престъпност”, каза Петров.

Макар да обяви, че предизборната му кампания ще стартира на 15 август, Алексей Петров маркира основните моменти, върху които тя ще бъде изградена. Като един от сериозните проблеми пред икономиката той посочи огромната контрабанда, от която държавата губела между 40 и 50 милиона лева седмично. Тя процъфтявала с помощта на митниците и МВР. Мобилните групи или бездействат, или се преместват встрани, докато минават правилните тирове, казва Петров. Заради контрабандата в бюджета зейнала огромна дупка, която сега властта искала да запълни като обложи допълнително малкия и средния бизненс.

Петров критикува остро и съдебната система, откъдето излезе Душана Здравкова - създателят на ГЕРБ, която днес той обяви официално за свой подгласник в кандидат-президентската надпревара. Основен свидетел срещу Трактора е Георги Цветанов от град Левски, бивш управител на клона на Първа частна банка, с 9 обвинения за източване на пари. Твърди се, че през 2001 година по вина на Петров той бил в ареста. А аз тогава заведох дело за измама срещу него за 120 000 долара, като имам разписки за получени от Цветанов между 400 000 и 500 000 долара, пристигнали отвън като чуждестранна инвестиция.  Цветанов дължи тези пари на мен и инвеститорите. Той твърди, че 3 години по-рано съм го принудил да прехвърли имот на израелски инвеститор, чиято експертна оценка е 117 000 лева.

Сделките, заради които съм обвинен в пране на пари, ще влязат в учебниците. Инвестицията от Юлиус Байер, за което се твърдеше, че е фиктивна, т.е. аз трябва да съм занесъл в САЩ 35 милиона долара в куфари и те да ми ги върнат обратно в България, сега е обявена за най-добрата на финансовия пазар в 20-те години. Тази сделка е правена точно една години, с работа всеки ден по няколко часа.

Срещал съм се само веднъж с Румяна Желева, по мое желание, и то за да си изясня в каква степен се задълбочава нашата изолация в ЕС. Не искам да коментирам съдържанието на разговора, защото трябва да съм кавалер, казва Петров.

* Татамито е японска традиционна настилка, върху която състезатели по джудо, карате или айкидо провеждат битките си


В категории: Власт , Политика


9
Коментара
Иван КОЛЕВ Лидерът на Промяната в Бургас напусна Лидерът на Промяната в Бургас напусна 19/06/2026, Петък 16:56 3
9
Коментара по темата
9.
спарки
28.07.2011 14:37:40
0
0
Боко не може да спи от завист към Алексей Петров. Ами да е учил навремето като него ! А и на татамито чувам, че не струва. Алексей Петров го превъзхожда във всичко и двамата нямат сравнение !
8.
СПАРКИ
27.07.2011 14:34:01
0
0
Браво Алексей ! Този лъжец Боко, никога не е бил боец ! Много им пречи Алексей с ИСТИНАТА ! А на татамито в студио, Бойко никога няма да дойде защото колкото е грамаден, толкова е страхлив !!!!!
7.
Ludi
27.07.2011 14:05:55
1
1
Vie ludi li ste da mu simpatizirate na tozi. Kato ne iskate GERB dobre, ima mnogo drugi, ama tozi...
6.
DOLU GERB
21.07.2011 08:27:26
1
2
ZA DA GO PLYIAT TOLKOVA ALEKSEI PETROV ZNA4I MU ZAVIJDAT I GI E STRAH NASRANITE GAZOVE!!!
5.
Наблюдател от ООН
20.07.2011 22:36:35
7
1
долнопробна мутра и нищо друго - това е профилът на алексейчо петров - нагъл до безобразие и готов да мине през трупове за да е на далавера - позорно човече е, но и такива има кой да ги избира ...
4.
MVR-kochina
20.07.2011 20:16:19
3
7
Отначало не ми беше приятен този Алексей, но като чух няколко негови интервюта ,коментари,започна да ми став симпатичен. Превъзхожда неколкократно по интелект (раз)Бойко и Цв.Цв. взети заедно. Колкото повече "плюят" по него тези двамата нехранимайковци,толкова пък той им отвръща по медиите премерено,ясно,точно (с факти и логика,която при ония какаванци липсва), без злоба,аргументирано, и толкова ми става по-симпатичен.
3.
FIRMA MVR
20.07.2011 20:02:32
1
7
мuню за Премиера ли говориш?
защото като взимаха пари от Ал. ПЕтров за ГЕРБ, а после го изкараха престъпник, не е честно.
2.
Махно
20.07.2011 19:06:54
7
5
Помак станал ченге а после мутра.Ето това си докарахме с тази расова толерантност.Такива като него трябва до живот да сеят и берът тютюн.
1.
Columbo
20.07.2011 17:28:25
5
3
Offff aman ot toq Aleksei Petrov. Pisna mi ot nego. Da si hodi v gorata ot koqto e izlqzal
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дискова херния или стеноза? УМБАЛ „Дева Мария“ организира безплатни консултации за пациенти, обмислящи операция Дискова херния или стеноза? УМБАЛ „Дева Мария“ организира безплатни консултации за пациенти, обмислящи операция По време на консултациите специалистите ще извършат оценка на състоянието на пациентите и ще дадат мнение относно необходимостта от оперативно лечение, както и за най-подходящите възможности за терапия според конкретния случай Спипаха сина на Вальо Бомбата с 500 грама марихуана в апартамент в жк. "Славейков" Спипаха сина на Вальо Бомбата с 500 грама марихуана в апартамент в жк. "Славейков" 35-годишният Красимир е задържан за срок до 24 часа Оставиха Стоян Колев в ареста след екшъна на АМ „Тракия”, а той крещи: "Ще ги избия в затвора, мишки!" (ВИДЕО) Оставиха Стоян Колев в ареста след екшъна на АМ „Тракия”, а той крещи: "Ще ги избия в затвора, мишки!" (ВИДЕО) "Ахил от Троя" явно няма скоро да продава апартамента си в Бургас, за да се изнесе на запад Лидерът на Промяната в Бургас напусна Лидерът на Промяната в Бургас напусна Тя не срещала достатъчно чуваемост и подкрепа Карнобатските локали опитали да убият от бой мъж в двор на училище, защото не им харесало как ги гледа (СНИМКИ) Карнобатските локали опитали да убият от бой мъж в двор на училище, защото не им харесало как ги гледа (СНИМКИ) Жертвата им е на 46 години, в болница е с реална опасност за живота Внезапно почина бургаският бизнесмен Мирослав Чоков Внезапно почина бургаският бизнесмен Мирослав Чоков Той е получил масивен инфаркт  Твоето тяло. Твоят глас. Твоята сцена: НАТФИЗ открива нова специалност „Танц и пърформанс“ Твоето тяло. Твоят глас. Твоята сцена: НАТФИЗ открива нова специалност „Танц и пърформанс“ Ако вярваш, че тялото може да разказва истории, да провокира, да вдъхновява и да променя – твоето място е в НАТФИЗ Васил Божков си поиска над 5 млн. евро от "Левски" Васил Божков си поиска над 5 млн. евро от "Левски" Бишият собственик на клуба неколкократно бе заявявал преди, че няма да си търси тези пари Първо във Флагман.бг! Шефът на Затвора ст. комисар Христо Ичев поема зам.-директорския пост в ОДМВР-Бургас Първо във Флагман.бг! Шефът на Затвора ст. комисар Христо Ичев поема зам.-директорския пост в ОДМВР-Бургас В системата на МВР Ичев преминава през всички стъпала на професионалното израстване и преди да стане директор на Затвора бе началник на групата за издирване в отдел "Криминална полиция" Съюзът на юристите в България проведе семинар по ЗОДОВ в Бургас Съюзът на юристите в България проведе семинар по ЗОДОВ в Бургас Съдията от ВКС Красимир Машев разясни фактическите състави на деликтната отговорност на държавата
Volkswagen предприема исторически съкращения и закрива 50 000 работни места Volkswagen предприема исторически съкращения и закрива 50 000 работни места Главният изпълнителен директор защити драстичното преструктуриране на автомобилния гигант заради засилената конкуренция от Китай Обещанието, което разплака света: Трагичната съдба зад триумфа на Ян Диоманде Обещанието, което разплака света: Трагичната съдба зад триумфа на Ян Диоманде Пътят на Диоманде към професионалния футбол е изпълнен с поредица от тежки разочарования и болезнени откази в някои от най-големите европейски клубове Извън блясъка на прожекторите: Кой е Йоан Манзамби и защо историята му вдъхнови футболна Европа Извън блясъка на прожекторите: Кой е Йоан Манзамби и защо историята му вдъхнови футболна Европа Как един спортист отказа да бъде инфлуенсър, за да спаси кариерата си От 50 хиляди до 12 милиона за нощ: Как 40-годишният вратар на Кабо Верде взриви Световното по футбол От 50 хиляди до 12 милиона за нощ: Как 40-годишният вратар на Кабо Верде взриви Световното по футбол Абсолютният дебютант на мондиала шокира планетата, след като удържа паметно нулево равенство срещу действащия европейски шампион Испания Иран премахва таксите за преминаване през Ормузкия проток за 60 дни Иран премахва таксите за преминаване през Ормузкия проток за 60 дни Според официално изявление на Висшия съвет за национална сигурност на Иран разходите за транзита през протока ще бъдат поети изцяло от иранската държава Черният рекорд на новия член: България оглави еврозоната по най-висока инфлация Черният рекорд на новия член: България оглави еврозоната по най-висока инфлация Докато в Швеция цените замръзнаха, на родния пазар преминаваме през класически транзитен шок Водата на плаж във Варна е опасна за къпещите се, обяви РЗИ Водата на плаж във Варна е опасна за къпещите се, обяви РЗИ Според данните на здравната инспекция водата представлява риск за здравето на къпещите се в тази зона Пес Патрул, Roblox, Мистър Бийн оживяват в Пясъчния град на Бургас Пес Патрул, Roblox, Мистър Бийн оживяват в Пясъчния град на Бургас Фестивалът на пясъчните скулптури е сред емблематичните летни събития на Бургас и е част от културните инициативи, които подкрепят кандидатурата на града за Европейска столица на културата 2032 Проф. Рачев: Времето е само за море, водата в Созопол стига 24 градуса Проф. Рачев: Времето е само за море, водата в Созопол стига 24 градуса Астрономическото лято настъпва в 11:24 часа в неделя Куба слага край на социализма? Хавана подготвя масова приватизация, допуска частни банки и строителство, за да спаси режима от пълен фалит под натиска на САЩ. Куба слага край на социализма? Хавана подготвя масова приватизация, допуска частни банки и строителство, за да спаси режима от пълен фалит под натиска на САЩ. Хавана разпродава държавните компании и разрешава частните банки, за да избегне фалит
Веселин ВУЧКОВ, бивш вътрешен министър Веселин ВУЧКОВ, бивш вътрешен министър В МВР има структура „щатен Диарбекир“ Виц на деня Виц на деня Един габровец настинал и решил да си спести парите за лекар. Причакал докторът на улицата и го попитал:
- Докторе, ти когато си болен, какво правиш?
- Кашлям! - отвърнал лекарят, също габровец.
Виц на деня Виц на деня Той:
- И защо ми изневери?
Тя:
- Млада, и глупава бях!
Той:
- Снощи ли, ма?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори