Десислава Атанасова се размечта: Днес има нова коалиция – ПП, ГЕРБ, ДБ и ДПС
"Ние сме казали, че евроатлантическите и европейските ценности са важни за нас", обяви тя по повод вота за "френското предложение"
Председателят на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова обясни, че днес са влезли в нова коалиция – с „Продължаваме промяната", ДПС и „Демократична България“. Повод за изявлението й пред репортери в Народното събрание бе постът на колежката й Елена Гунчева, с който тя обяви, че напуска „Възраждане“.
„Не ми беше обяснено и защо почти всеки път трябваше да гласуваме заедно с ГЕРБ, най-вече за техни предложения, а Десислава Атанасова беше чест гост в стаята на парламентарната група“, написа Гунчева.
Десислава Атанасова отговори, че била изненадана от ролята, която й се отрежда. Някои я обвинявали, че сформира нови коалиции, а други, че напускат заради нея.
Според Атанасова обаче в парламента е мястото да се водят разговори от дневния ред на българското общество. Необяснимо било защо Гунчева тълкувала по този начин посещенията й в стаята на „Възраждане“.
„В последните няколко дни и седмици чувахме какво ли не, за най-различни коалиции. Днес има нова коалиция и сега ще видите гласуването на новата коалиция. Това са ПП, ГЕРБ, „Демократична България“ и „Движението за права и свободи“. Има ли координация по това гласуване, как смятате? Има, защото ние сме казали, че евроатлантическите и европейските ценности са важни за нас. Всички други твърдения и размишления са твърде елементарни и не желая да ги коментирам дори“, добави Атанасова.
Днешната „коалиция“ всъщност е свързана с гласуването по отношение „френското предложение“ за Северна Македония.
Припомняме, че преди дни лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че са склонни да се коалират с партии от евроатлантическия сектор.
Десислава Атанасова не отговори дали изброените политически сили може да са формула за сътрудничество в бъдеще.
Проблемът е, че ГЕРБ и ДПС продължават да са в изолация спрямо останалите сили в парламента.
Много хубави новини ще зарадват 4 зодии
Дни преди сватбата си: 22-годишната Даяна загина край Видин
Нови подробности за загиналия българин, разбил камиона си в бетонна мантинела в Гърция
Жертвите след щурма към Сеута растат: Мароко потвърди 11, Испания отчита 72
Заплата под осигурителния праг: Кой плаща повече от 1 август
03/08/2026, Понеделник 13:30
0
БСК: Чуждите работници не изместват българите и не свалят заплатите
Ариана Гранде слиза от сцената и се оттегля от публичността
Нелеп инцидент с Николай Василковски
Двама с опасност за живота след тежки катастрофи в Бургаско
След Стармър идва краят на ерата Макрон: Коалицията за Украйна пред разпад
Реал Мадрид благодари на УЕФА: Единството спря продажбата на Световното
Нов удар за шофьорите: Дизелът поскъпва отново още днес
