Новото мнозинство забавя темпото след недоволството снощи
Правителството има няколко дни за намиране на допълнителна подкрепа в парламента, за да оцелее
Новото мнозинство в лицето на ГЕРБ, ДПС, „Има такъв народ“ и „Възраждане“, изглежда, се е отказало да форсира събитията със свалянето на правителството.
Първоначалната идея - Ива Митева да оглави парламента след отстраняването на Никола Минчев, е отпаднала, както стана ясно. С това отпада и възможността за насрочване на разискванията по вота на недоверие срещу кабинета „Петков“ още в неделя. Целта на новото мнозинство бе да се ограничи времево възможността още депутати да се отцепят от ИТН (или други парламентарни групи). С форсирането на събитията обаче то предизвика сериозен спонтанен протест пред парламента снощи.
Така временен председател на парламента, както повеляват правилата, остава Мирослав Иванов – досегашен зам.-председател на Народното събрание (НС) от най-голямата парламентарна група – тази на „Продължаваме промяната“.
Народното събрание ще заседава извънредно на 21 юни 2022 г. , вторник, от 11.00 часа. Разпореждането за свикване на заседанието е на основание чл. 78, т.1 от Конституцията на Република България и е подписано от Мирослав Иванов, за председател на парламента, съобщиха днес от пресцентъра на институцията.
В дневния ред е проект на решение за гласуване на недоверие на Министерския съвет с министър-председател Кирил Петков. Вносители на проекторешението са Десислава Атанасова и група народни представители, посочва още парламентарния пресцентър.
Припомняме, че според правилника за дейността на НС гласуването на вота трябва да е поне 24 часа след края на разискванията. Т.е. това ще се случи най-рано в сряда. Дотогава правителството трябва да намери поне още шест поддръжници в НС, за да може да оцелее.
Северна Македония обърна плочата: Гответе се за маратон към Европа, зове премиерот
Първите туристи вече са на плажа в Приморско, шезлонгът и чадърът остават по 3,60 евро
От блясъка на „Оскар“-ите до суровия асфалт: Трагичният край на Дейви Чейс
Защо по българското Черноморие се продават свастики
Опасни инциденти в Слънчев бряг и Несебър: Жена с избит зъб, мъж в болница
Тотален хаос: 15-годишен размаза кола пълна с деца, рецидивист нападна спец ченге в София
Прогноза за времето и народни поверия за 18 юни
Колеблив старт за Роналдо на Мондиала, Хърватия до стената
Дневен хороскоп за 18 юни 2026: Пари за Овена, любовни признания за Рака
Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти
Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро: Шестима от "Калашниците" остават зад решетките
Наливат $300 милиарда в Иран за мир, но Тръмп с нови заплахи: Ще хвърляме бомби по главите им
