Обърнат ягодов кекс, който се топи в устата!
Всички ще се влюбят в неустоимия му вкус!
Продукти:
220 г масло на стайна температура
1 кг ягоди, нарязани на половини
¼ чаша захар
2 супени лъжици сок от нар
2 и ½ чаени лъжици ванилов екстракт
1 и ¼ чаена лъжици сол
2 и ¼ чаши брашно
4 чаени лъжици бакпулвер
½ чаша кафява захар + 2 с.л.
3 големи яйца
¾ чаша заквасена сметана
Приготвяне:
В голям чугунен тиган разтопете 2 супени лъжици масло на средна температура. В тигана добавете ягодите, захарта, сока от нар, ½ супена лъжица ванилия и ¼ супена лъжица сол. Разбъркайте добре и оставете да закъкри. Разбърквайте от време на време, докато соковете започнат да се редуцират или около 25 минути. Свалете от котлона и оставете да изстине. След това сложете тигана заедно с плодовете в хладилника за 4 часа или за през нощта.
Загрейте фурната на 180 градуса. В купа смесете брашното, бакпулвера и солта. В друга купа разбийте останалото масло с кафявата захар и 2 супени лъжици ванилия до пухкава смес или за около 3 минути. Добавете яйцата едно по едно, като след всяко разбивате с миксера. Накрая добавете и сметаната и отново разбийте, докато всички съставки се смесят добре. Смесете сухите и мокрите съставки. Разбийте с миксера до пълно хомогенизиране.
Залейте ягодите с полученото тесто. Печете за около 45 минути или до суха клечка. Извадете от фурната. Оставете да изстине за 10-15 минути. След това обърнете кекса върху широка плоска чиния или поднос, така че ягодите да се явят отгоре. Оставете да изстине напълно, преди да сервирате.
Коалицията на желаещите се разпада, планът за войски в Украйна увисна
Атанас Русев свърза случая Петрохан с ПП и ДБ
Георги Илиев от Бургас спечели бронз на световната олимпиада по лингвистика
Тялото на Нирмал Пурджа е открито на 5700 метра под Броуд Пик
Мадрид прати 3000 жандармеристи в Сеута след мигрантския щурм
Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта
Трамвай излезе от релсите в София
10 дни след бурята Пловдив още е затрупан с клони и дървета
Златната виза разпали имотен бум в Гърция, чужденци наляха милиарди
Три години или повече: Кога е разумно да сменим смартфона
Тони Стораро избухна срещу райския газ: Безобразно е! Аз пея, те дишат балони пред мен
AI превзема офисите, но човешките умения решават кой ще запази работата си
