ГЕРБ, ДПС и „Възраждане“ се обединиха срещу зам.-шеф на НС
Стартираха процедура по отстраняването му
ГЕРБ, ДПС и „Възраждане“ искат зам.-председателят на Народното събрание (НС) Мирослав Иванов да бъде отстранен от поста. Депутати от трите опозиционни формации са внесли съответно проекторешение в деловодството на парламента. Повод за искането е скандалът от миналата седмица, при който Иванов отне думата на председателя на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова заради просрочено време.
В мотивите си от опозицията посочват още, че той системно превишавал правата си и не изпълнявал задълженията си в рамките на неговата компетентност.
Мирослав Иванов е представител на „Продължаваме промяната“. Днес от ГЕРБ поискаха той да се оттегли поне временно, като не води заседанията, докато не мине процедурата, свързана с искането за отстраняването му. Според Десислава Атанасова, Иванов нямал морално право да председателства.
Атаки дойдоха и от "Възраждане".
Мирослав Иванов обаче отговори, че продължава да има пълни права и че няма да се огъне под натиска на опозицията. Като реакция от ГЕРБ заблъскаха по банките и заскандираха „оставка“.
Прави впечатление, че това вероятно е първо по-сериозно и знаково обединение на парламентарната опозиция около обща политическа цел.
Гришо в деликатна ситуация преди Уимбълдън
Луди ли сте, ако си говорите на глас
Гришо в деликатна ситуация преди Уимбълдън
27/05/2026, Сряда 21:30
0
Домашна баница: Тайни за перфектно изпичане и рецепта
Барселона с любопитен трансферен ход
Димитър Николов: Горд съм, че Бургас ще бъде домакин на "Мач на Надеждата"
Психиатър: Радев сменя политическия сезон в ЕС, лудост е конфликтът с Русия
Президентът с коментар за трагедията в Благоевград
Бургазлия беседва с филмови звезди в центъра на София
Почерненият баща от Благоевград се обърна към Радев и всички с власт
Жълт код за Бургаска и още 10 области
Макрон с първа реакция след срещата с Румен Радев
Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират

Това КОПЕЛДАЧЕ от първия ден взе важности да предава....налага глоби с другия пикльо -шефа си за нещяли събития !
Я да станат на 40+ годинки да придобият рутина и тежест и тогаз на отговорни председателски постове.
С желание да му го туриш между цепката на тоя?
Четворната коалиция на мафията много бързо даде фира и е пътник, някой към Канада, други към канализацията!
Слави е хитър, гледайки социологическите изследвания, ще ритне калимерата, за да си вдигне рейтинга!
За какво се бъхтя денонощно, като скачате срещу Миро, скачате и срещу Киро!
Ние сме свински черва и сме оплетени като ферма за животни!
Кой кум, кой сват, кой на булката брат, няма значение, все сме роднини!
В мотивите си от опозицията посочват още, че той системно превишавал правата си и не изпълнявал задълженията си"
само аз ли виждам безумно противоречие? хем се ядосали, че и изтекло времето на тая Дърта Кокошка, хем пък той не си изпълнявал задълженията.. е, няма по-прости от гербаджии.. дъното.