Майки с деца били в опасност заради дрифтърите от Автото?
В същия момент по пътя и на кръстовището са се движили пешеходци, каза Неделчо Рачев от ОДМВР-Бургас
Нарушението на тримата шофьори абитуриентите от Професионалната гимназията по транспорт в Бургас е тежко, защото е съпроводено с тежка обществена опасност, тъй като в този момент по тротоарите, по пътя и на кръстовището са се движили пешеходци, майки с деца. Това каза пред бТВ началникът на „Охранителна полиция“ към ОДМВР-Бургас комисар Неделчо Рачев.
Полицията прави всичко възможно да се отзове по най-бързия начин на сигналите и да предотврати, да установи и да вземе съответните мерки, когато се случват такива груби нарушения на Закона за движение по пътищата, добави той.
Вижте видео от опасната автокаскада на абитуриентите от Автото в Бургас
„Случаят е интересен с това, че граждани са подали сигнал, а ние се отзовахме. Първо, установихме двама водачи, а след допълнителна проверка се установи третия водач. Водачите са съвсем млади като възраст и съвсем с малко стаж като водачи на моторни превозни средства“, заяви шефът на „Охранителна полиция“.
Екшън на изпращането на Автото в Бургас! Дрифтаджии си спретнаха гонка по бул. „Демокрация“
Младежите са взели автомобилите на родителите си.
„Тази тяхна реакция вчера просто за нас е един сигнал да засилим превантивната дейност, да предприемем мерки на училищно ниво, за да засилим контактите с институциите и неправителствени организации“, казва пък директорът на Професионалната гимназията по транспорт Ирина Пенкова.
Аномалия с времето: В неделя ще е почти лято, но после всичко се променя
Дронове вдигнаха британски изтребители в Румъния
Атанас Пеканов: Европа не е слаба, но трябват решителни стъпки
Гърците се уплашиха от отлив на туристи
Спират парното в София от понеделник
Арсен трови водата в хасковоско село
Секретни спецчасти под обстрел: Приятелски огън покоси чуждестранни бойци край Харков
ПП-ДБ са пред сцепване - едва се издържат, твърди Първан Симеонов
Тежка катастрофа затвори пътя Русе-Варна
Опозицията в БСП с първи думи преди заседанието
Слави Василев не се вижда като министър, щял да бъде по-полезен в парламента
