Замразиха строителството на новата детска градина в Айтос, чакат решение от МС за парите (СНИМКИ)
Средствата са отпуснати още от предходното правителство
Строителството на новата детска градина в Айтос, която е на мястото на бившето детско отделение, е замразено. От известно време тежките машини са спрели своята дейност и няма никакво движение около мечтания на айтоските родители проект. Средствата са заделени, но трябва решение на Министерския съвет за финансирането, обясни пред Флагман.бг кметът Васил Едрев.
Припомняме, че строителството на забавачницата започна в края на август миналата година, след като през 2020 г. Община Айтос кандидатства за финансирането на проекта по Програма за изграждане, пристрояване, надстрояване и реконструкция на детски ясли, градини и училища за периода 2020-2022 г. Общината получи одобрение за 3 000 000 лв. за изцяло нова детска градина.
Добра новина: Айтос получи 3 млн. лв. за нова детска градина
От началото на строителните дейности до момента по сметката на изпълнителя са били преведени средства само по една фактура, като чака пари още по 3 фактури с големи размери. Това е причината временно да е замразил строежа и ще продължи след изплащането на средствата. Проблемът не е само при обекта в Айтос, а във всички общини, одобрени по тази програма, обясни още Едрев.
Общината вече е готова с проектобюджета за 2022 г., допълни градончалникът. Тази година финансовата рамка е на стойност 34 млн. лв. – с 1,8 млн. лв. повече от 2021 г.
Средствата са равномерно разпределени по всички сектори, увери кметът на Айтос.
„Постарали сме се всички сектори да бъдат задоволени. За всички имаме достатъчно средства. И през тази година ще изпълняваме инфраструктурни проекти. Приоритет в Бюджет 2022 ще бъде да се справим с всички предизвикателства, които предстоят през настоящата година – цени на тока, децата в детските градини да бъдат нахранени, да има отопление за всички ни, заплатите да бъдат запазени, дори и малко да бъдат увеличени – нормално функциониране на всички общински сфери, и да имаме съвсем малък запас“, обясни Васил Едрев.
Пак отписват Джокович в Мелбърн
Ледената кралица Линдзи Вон влезе в болница
Джокович със смайващи думи към Синер
Римляните използвали човешки изпражнения като лекарство?
Цената на цигарите скача
Друго си е да знаеш български - ето какво се случи с най-добрата дружка на Мони Николов в Новосибирск
Полезни храни против остеопороза
Младите мъже "полудяха" по пластичните операции
Тези 3 храни поскъпнаха най-много след приемането на еврото
Манчестър Юнайтед не забрави за Димитър Бербатов
Февруари носи пари и успех на три зодии
Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше
