От 1 юли данъчните ровят за трудови договори по морето
Красимир Стефанов за пет минути се спря на входа на НАП да отговори на журналисти в Бургас
Ключови думи:
1 юли, данъчни, трудови договори, ровят по Черноморие, Красимир Стефанов, Черноморието, Бургас
16 Юни 2011, Четвъртък, 15:21 ч.
Автор: Бесове.бгШефът на НАП Красимир Стефанов дойде в Бургас, спря се да бъде сниман и обсъди в местната дирекция събираемостта и ДДС измамите
Данъчните започват масови проверки по Черноморието, каза
пред журналисти в Бургас шефът на НАП Красимир Стефанов. Той даде
пресконференция на крак, снима се на стълбите пред входа на стградата, където
се помещава местната дирекция. „Тук съм за регулярна среща с ръководството.
Акцентът ще бъде сибираемостта на приходите, контролните мерки, които трябва да
се вземат и ДДС – измамите”, каза Стойчев. Докато той даваше интервюта служители, работещи в сградата и връщащи се от обедна почивка, търпеливо чакаха отвън, тъй като нямаше как да влязат през входа, който беше зает.
Първите командировани служители от страната пристигат по морето на първи юли, „Знаете, че през последните седмици имаше критики към Националната агенция за приходите, насочени по отношение на ДДС измамите и контролната дейност. Още повече, че сега започва активният сезон по морето, ние набелязахме конкретни действия, така че да дисциплинираме търговците по Черноморието - най-вече за укриването на обороти. От миналата година правим постоянни наблюдения. Тази година, тъй като отчитаме сериозни рискове по отношение на събираемостта на осигурителните вноски, ще се правят масирани проверки заедно с Главна инспекция по труда по отношение на трудовите договори и часовете, за които се осигуряват работниците по Черноморието - дали изобщо имат и на какви суми се осигуряват, дали са на четиричасов или осемчасов работен ден. Ще се проверява дали се различават доходите в съответната фирма в сравнение с бранша”, каза Стефанов.
В категории:
Бизнес
Левски е шампион след 17 години чакане: 27-ата титла се върна на Герена
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата
Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание
Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина
Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия
Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие
Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
