×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Русия обещала армията ѝ да не предприема нови инициативи до Украйна


Русия обещала армията ѝ да не предприема нови инициативи до Украйна
30 хил. души, които са за учения в Беларус близо до границите с Украйна и НАТО, да бъдат прибрани в Русия
08 Февруари 2022, Вторник, 21:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Руският президент за пореден път повтори, че САЩ и НАТО изобщо не са отговорили по никакъв начин на ключови за Москва въпроси като спиране разширяването на алианса на изток

Руският президент Владимир Путин е обещал за известно време да не предприема нови военни инициативи в близост с Украйна. Тази пауза може да предшества евентуално намаляване на напрежението, съобщи "Ройтерс", цитирайки френски официален представител след разговорите вчера в Москва на президента Еманюел Макрон, пише Дневник.бг.

Освен това руският лидер се е съгласил частите - вероятно поне 30 хил. души, - които са за учения в Беларус близо до границите с Украйна и НАТО, да бъдат прибрани в Русия след края на маневрите на 20 февруари.

Новината разпространи първо "Файненшъл таймс", като допълни, че ако и Путин потвърди, че има такава договорка, това ще е крачка към деескалация. Коментарът на говорителя на Кремъл Дмитрий Песков пред изданието е, че Путин и Макрон са готови да продължат диалога по френските предложения. Засега разговорите не давали отговор на основните тревоги на Москва.

"Всички тези теми изискват съгласието на съюзниците на Франция в ЕС и НАТО и най-вече на САЩ. Твърде рано е да се говори за каквото и да било друго", допълва Песков.

Днес той каза, че не е изключена и среща на Путин с украинския президент Владимир Зеленски, но първо трябва да е ясно какъв резултат се търси от такъв разговор. Ако срещата на лидерите на Русия и Украйна помогне "да разсече гордиевият възел" на проблема с Югоизточна Украйна, то Путин е готов на преговори със Зеленски, допълва Песков, цитиран от руските новинарски агенции.

И двамата президенти не споменаха изобщо за такава договорка след продължилите близо 6 часа преговори. Западните издания не могат да потвърдят или опровергаят твърдението, идващо от Париж в момент, когато Макрон е в Киев.

Източникът на "Ройтерс", пожелал анонимност, казва, че в Кремъл било постигнато съгласие за "открит диалог по стратегически въпроси", но няма подробности какъв може да е този диалог. На пресконференцията Путин бе много сдържан по тази тема и единствено направи няколко комплимента на Макрон, че поне полага усилия да разяснява позицията си.

Но руският президент за пореден път повтори, че САЩ и НАТО изобщо не са отговорили по никакъв начин на ключови за Москва въпроси като спиране разширяването на алианса на изток, поемане на задължение да не включва Украйна и Грузия, изтегляне на военната инфраструктура до нивото от 1997 г. По всички тези въпроси Западът вече отговори, че не подлежат на преговори.

Снощи Путин каза за сигурността в Европа, че Русия "ще направи всичко възможно да постигне компромис, приемлив за всички".

"Мисля, че е напълно възможно някои от неговите [на Макрон] идеи и предложения - макар, че вероятно е твърде рано да говорим за тях - да станат част от основата за нашите следващи стъпки", допълни той.

Макрон също внимателно си подбираше думите, като посочи, че има принципи, от които Западът не може да се откаже, но и че има време да преговори, стига да е налице желание.

Според "Файненшъл таймс" паузата във военните маневри ще доведе до следващи срещи и евентуално споразумение за "структуриран диалог за колективната сигурност". Макрон говори за "конкретни гаранции за сигурност" за всички държави в района, които да позволят изграждането на "нов ред на сигурност и стабилност в Европа".

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
15
Коментара
15
Коментара по темата
15.
Шива ДО 14, горски ПУХ
09.02.2022 16:41:24
4
1
А бре смотаняк, погледни си изказа селяндур. В главата ти е само шорошка каша. И ганьовски тъпизми!!! Нещастник, ощетен от природата!!!
14.
До13 шива
09.02.2022 16:15:48
2
5
Пак ли ти бе, болван? Толкова си прост, че майка ти се отрекла от теб.
Намери си жена и работа, занимавай се с нещо и спри да пиеш всеки ден, защото си проЗ, алкохолизиран стар ерген. Толкова си деградирал и изпростял, че сам не съзнаваш, как с това, което си написал си показал, каква тежка диагноза имаш! Със сигурност освен да воюваш със запека, който, те мъчи заради алкохола, никога за нищо, не си воювал, ти и за тиловак не ставаш, героичен аналЛизаторе на руската военна слава.
Тъп, като задника на слона.
13.
Шива ДО 12, горски ПУХ
09.02.2022 15:52:45
5
1
Мазмантийо, от 6 000 000 европейска армия на Наполеон 6 000 успели да се върнат във Франция. И със сегашната ще е същото капут нещастен. А меките китки ако можеха, досега щяха да се пробват!! Лаик шорошки!!
12.
Горски дух
09.02.2022 15:24:44
1
5
Моето здраве е перфектно, руска тьотке. Толкова си тъпа, че не можеш да формулираш собствена теза, а се движиш по дваж по-тъпите опорки на руските тролски фабрики. Руският войник, тьотке, е ял толкова бой по бойните полета, че чак на човек му става неудобно да споменава. Все пак, аз съм великодушен и ще ти кажа само няколко исторически факта: Руският войник е пердашен толкова здраво от Бонапарт /да, дребничкият корсиканец/, че същият този руски войник НЯМА нито една самостоятелна победа над Бонапарт. През 1856 г. англичаните така пердашат руския войник в кримската война, че Русия губи позорно. Апропо, не е известно някога руските войници да са успели да бият някъде англичани, за американци пък - хич! Руският войник е наказан жестоко от японците през 1905 г, когато японския флот потая руския при Цушима. Тогава що руски войници са издавени, бедна ти е фантастиката. Руският войник е пердашен здраво по време на първата световна война от германци и Българи. На добруджанския фронт руския войник, барабар с румънския му колега и сръбските им съюзници така бива клан от кавалерията на генерал Колев, че избягал много надалеч, та чак нашеите Българи превзели Букурещ. Да, нашите също така са пердашили яко руския войник на солунския фронт. Да, затова в нашите музеи има пленени руски бойни знамена, ама в руски музей български няма. И да не забравя нещо, много важно, американците направиха на кайма 600 руски прехвалени спецназовци в сирийската пустиня съвсем наскоро. Нещо досега няма руски отговор на това? Що тъй? Май руските "богатири" ха-ха-ха не им стига куража да с еизправят срещу уж "меките китки", а? Що тъй, а тьотчо? Муджехидините в Афганистан направиха за смях съветската армия и тя безславно си замина, след като воюва няколко години срещу муджахидините. Турците свалиха руски самолет наскоро, що тъй велите русийски "витязи" си замълчаха като бити педерасти, каквито всъщност са. Що тъй свиха ушички, м? Що мълчаха като н..е..б..а...ни, когато "сивите вълци" публично разстреляха руския дипломат в Истамбул? Къде са тези всемогъщи русисйки войници бе, кукльо? :)) Ще ти кажа къде - в твоите фантазии, в реалния свят ги няма. А планетарната свръх сила САЩ досега война не е губила, щото, ако беше губила, нямаше да е планетарна свръх сила. Сега, ясно, че руските шлюхи не само ги е страх от всемогъщите САЩ, които абсолютно доминират с военната си мощ, икономическа недостижимост и колосалната сила на долара си, но и зверски им завиждат и се старащят във всичко да ги имитират. Е, получава им с еимитацията, ама по руски, тоест никак. Русия е кенеф населяван от некадърници, пияници и престъпници. Тоя кенеф съвсем скоро ще си получи заслуженото.
11.
Шива ДО 10, горски ПУХ
09.02.2022 14:40:43
4
2
Пази своето здраве мазмантийо долна, не си ли гледал всички които са работили за ХАМЕРИКИТЕ в Афганистан какво правиха на летището в Кабул, колко от тях изпопадаха като круши! Останалите ти простотии са само за окраинска употреба. И капут, меките китки не ги сравнява с руският войник, който веднъж е воювал с него, повече няма желание.
10.
Горски дух
09.02.2022 13:28:08
4
6
Ватник 9, спокойно, пази си здравето, че току-виж си ритнал канчето, не че ще е загуба. Доста сте простички вие, ватниците, та затова русийката ви ще се разпадне за сетен път. Ама този път Китай ще глътне Сибир, а европейската част ще се моли за хляб на Европа и Америка. Ватник, САЩ е най-голямата военна сила в света, която превъзхожда Русия във всеки един военен аспект, дори в жива сила армията на САЩ е по-голяма от Руската. Единствено има паритет в ядрените сили. Странно, ако американците нищо не могат да решат по военен път, защо късият милиционер млъкна и обърна плочата - спря да се перчи? И защо, след като нападението над Украйна е само в главите на някакви си шошороши /каквото и да значи това/ Русия вече веднъж нападна Украйна през 2014 г. и сега самият Путин приказваше за "военно-техническо" решаване на проблема с Украйна, тоест ще я напада. И, руски крепостнико. Не само, че отговорът на американците е публикуван и на никого не са се молили, а още по-малко на смешната Русия, но и генералният секретар на НАТО Столтенберг публично огласи отговорите до Русия и това беше предадено от всички медии по света. Смешник, отговорите са повече от ясни - ултиматумите на смешната криминална банда от Кремъл са в кошчето за смет. Не знам кой как се е изнасял от Афганистан, но тук е България и такива ватници като теб най-добре да залягат над ученето на български език, че вие сте изпаднали направо от историята и здравия разум, тьотчо!
9.
Шива ДО 7, горски ПУХ
09.02.2022 12:42:16
5
0
Кавал, що ли ХАМЕРИКАНЦИТЕ много се молиха да не се публикува отговара им? Русия напада Окраина само в главите НА ШОРОШИТЕ. И по военен начин ХАМЕРИКИТЕ не мога нищо да решат. А такива като теб,, МИЛИЧЪК,, в Афганистан се изнасяха хванати за колесниците на самолетите!!!!
8.
До 6
09.02.2022 12:05:18
2
4
Такова шизофренно твърдение, граничещо с фантазия има само в твойта, глава, но в нея всичко е потушено, тихо. Благодарение на "зелената рецепта", която ти "помага" от много години.
7.
Горски дух
09.02.2022 11:04:36
4
7
Русия, Путин и престъпното му обкръжение станаха за смях и кашмер дори на врабчетата. Путин май има деменция и не помни, че САЩ и НАТО му отговориха поне 3 пъти на абсурдните искания, казаха му: "Няма да стане"! Путин плашеше с военно-технически мерки, ако не приемат ултиматума му, а руските тролове обясняваха как за няколко дни ще прегазят Украйна и руските танкове този път щели да спрат не в Берлин, ами в Отава и Вашингтон! Обаче, какво стана? Появи се началникът на обединеното командване на САЩ и заяви, че САЩ могат да по военен път да решат руския проблем, без значение дали съюзниците им в НАТО ще се включат или не. След изказването на американския генерал, руснаците си подвиха опашките и Путин взе да обяснява, че никога, ама никога, никога, никога не е искал да напада Украйна и, че е за диалог и дипломация. Преди пренебрегваше европейските съюзници в НАТО и се правеше на велик, искайки да говори само с американците, щото, нали, европейските държави били лимитрофи и колонии. Сега обаче, какво става, хванал се е за Макрон като удавник за сламка, щял да диалогизира с него, моля ви се. Толкова за "великите" и "непобедими" руснаци и "всемогъщият" "комбинатор" и "император" Путин- маломерният милиционер от КГБ. Да, а и освен това, руските военни вече искат оставката на Путин и открито казват, че Русия е в смъртна опасност и никакво НАТО, и никаква Украйна не ги заплашва. Това го казва не кой да е, а генерал Леонид Ивашов. Да видим продължението. Заега руското пуделче лаеше виско и злобно, но американският змей леко го предупреди и пуделчето подви опашчица. Е, накрая е ясно, че пуделчето ще падне в чинията на змея, като ордьовър.
6.
До 5.
09.02.2022 10:29:29
2
2
Всъщност, целта е била Украйна да влезе в НАТО. Тогава НАТО (сещайте се-САЩ) ще разполагат с цялата територия на Украйна за да разполагат войски, а най-ценното е КРИМ. Плана е осуетен мирно и тихо!
5.
Белите мангали.
09.02.2022 09:34:47
7
7
Тези ватници, чисти мангали. Огромна територия, всякакви природни богатства и накрая, нищо. Искат да възспират НАТО, обаче нападат Украйна(братския им украински народ) , която не е в НАТО и заграбват КРИМ, Луганск и Донецк. Като им пречи НАТО, да бяха нападнали Прибалтийските републики или Полша, те са в НАТО. Точно бели мангали, ватници,тях само Кадиров и Ердоган ги оправят, първо им го набиват постоянно, а после работят заедно. От белия мангал-ватника,нищо хубаво, не чакай, държавата им кочина отвсякъде.
4.
;)
09.02.2022 09:20:48
1
0
Интереса клати феса!
3.
Анонимен
09.02.2022 08:59:33
4
7
Целта е да се изискват абсурдни изисквания които НАТО няма как да ги изпълни и русите ще кажат ето видяхте ли ние искаме да спрем войната но те не искат.
Тези учения струват огромен ресурс за Русия няма как да ги извършват без някаква цел????
2.
Burgas
09.02.2022 07:50:04
14
10
путин и русия, всъщност са патологични лъжци. Ако може да се каже по стар български начин "лъжлив циганин". "Договорите с Русия не струват и хартията на която са написани" Бисмарк.
Според мен русия ще нападне Украйна. Другото би изглеждало като слабост, а путин не може да си го позволи. Още повече, че след 5 години ще е късно. ;)
1.
Дернев
09.02.2022 04:08:21
9
5
Европа за европейците ще доведе до "изграждането на "нов ред на сигурност и стабилност в Европа".
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
За нищо на света не тръгвайте тази вечер по АМ "Тракия" (ОБНОВЕНА) За нищо на света не тръгвайте тази вечер по АМ "Тракия" (ОБНОВЕНА) Видимостта е нулева, движението е кошмарно, а скоро май никой не е чистил, казват шофьори Ураганният вятър в източната част на Бургас троши дървета и електрически стълбове Ураганният вятър в източната част на Бургас троши дървета и електрически стълбове Не напускайте домовете си поне до полунощ, когато се очаква да стихне вятърът, метеорологичната обстановка утре и във вторник обаче ще е още по-тежка от тази вечер Неделна филмова вечер с Пенелопе Круз в една история за любов и драмите на Балканите Неделна филмова вечер с Пенелопе Круз в една история за любов и драмите на Балканите Серджо Кастелито създава дълбока кинематографична емоция в една от най-силните ѝ роли като майка Задържан, унизен и уволнен: Историята на един невинен таксиметров шофьор от Бургас! Задържан, унизен и уволнен: Историята на един невинен таксиметров шофьор от Бургас! Уж дрогиран, но чист – как съдът унижи прокуратурата в Бургас Депутатът инж. Петър Кънев гост на празника в Черноморец Депутатът инж. Петър Кънев гост на празника в Черноморец Той уважи поканата на кмета на общината Тихомир Янакиев и кметът на Черноморец Росен Деспов Президентът Илияна Йотова: Изборът за служебен премиер не зависи само от мен Президентът Илияна Йотова: Изборът за служебен премиер не зависи само от мен Моята идея е максимално следващият служебен министър-председател да отговори на очакванията на българските граждани по справянето с тази най-важната задача Още две жени убити в рамките на дни, а институциите отново с оскъдна реакция Още две жени убити в рамките на дни, а институциите отново с оскъдна реакция Убийства в Койнаре и Брестак разкриват системен провал в защитата на жени от домашно насилие Убити на пътя, погребани в съда Убити на пътя, погребани в съда Случаят с 9-годишно момиче отново поставя въпроса за отговорността на институциите и наказанията за тежките пътни инциденти Сняг в Бургас? Да, и идва още - подгответе се за нощта Сняг в Бургас? Да, и идва още - подгответе се за нощта Странджа вече натрупва, а вятърът и снеговалежът се засилва  Бургас приветства премиерата на филма "Нас, които ни няма" Бургас приветства премиерата на филма "Нас, които ни няма" Режисьор е бургазлийката Габриела Бозова 
Тайната на Гордън Рамзи за перфектни бъркани яйца е само една съставка Тайната на Гордън Рамзи за перфектни бъркани яйца е само една съставка Известният шеф-готвач разкрива как превръща обикновеното ястие в кулинарно удоволствие Студ скова Централна Европа - реки и езера се превърнаха в ледени пързалки Студ скова Централна Европа - реки и езера се превърнаха в ледени пързалки Полша и Германия са под влияние на продължителен студ, с температури до -30 градуса и рядко срещано пълно замръзване на водни обекти Том Круз напусна апартамента си в Лондон за 35 милиона паунда, след като районът му се стори опасен Том Круз напусна апартамента си в Лондон за 35 милиона паунда, след като районът му се стори опасен Звездата от „Мисията невъзможна“ е разочарован от упадъка на някога луксозния квартал в Лондон Израел забранява „Лекари без граници“ да работят в Газа Израел забранява „Лекари без граници“ да работят в Газа Заради отказ да предоставят списък със служителите си Гала се поболя заради рака на дъщеря си Гала се поболя заради рака на дъщеря си Най-вероятно звездата е под постоянно напрежение заради тежката диагноза на младата майка Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане След месеци на подготовка за най-важната роля в живота ѝ – майчинството, чаровната синоптичка сподели, че отново ще се качи на сцената като Улла в мюзикъла „Продуцентите“ Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите 1 февруари е обявен за Ден на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим от Министерския съвет на Република България с решение № 37 от 20 януари 2011 г. Пазете се от това изчадие Пазете се от това изчадие Думите са на големия Георги Христов Голяма руска звезда по ски бягане остава извън Олимпиадата в Милано Голяма руска звезда по ски бягане остава извън Олимпиадата в Милано Международният олимпийски комитет отхвърли участието Александър Болшунов заради военната му ангажираност и политическа позиция Автобусна катастрофа в Турция: Много жертви и ранени (ВИДЕО 18+) Автобусна катастрофа в Турция: Много жертви и ранени (ВИДЕО 18+) Най-малко 8 души починаха, няма данни дали българи са били в превозното средство
Драгомир Стойнев, БСП Драгомир Стойнев, БСП Триъгълникът на властта се превръща в Бермудски, който поглъща политици, несъгласни с мнението на улицата
Виц на деня Виц на деня - Тате, какво означава Злото ражда зло?
- Ами, например, баба ти е родила майка ти.
Виц на деня Виц на деня - Трябва да погледнем на нашите отношения отстрани!
- Добре за кога искаш да купя билети за цирк?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек с добри мисли, никога не може да бъде грозен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори