×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Северна Корея е извършила изпитание на нова ракетна система
  • Румен Радев ще разговаря с Фон дер Лайен, Рюте и Макрон
  • Всеки четвърти българин не умее да окаже първа помощ при безсъзнание
  • Израел ликвидира новия шеф на въоръженото крило на "Хамас" при удар в Газа
  • Слънчев бряг и районът от Равда до Елените остават без вода днес
  • С дронове търсят изчезнала в Свищов жена
  • Пускат държавни ценни книжа за граждани без такси
  • Втора акула е забелязана край плаж в Гърция – тревога в Сароническия залив
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Американците се отказали от военна база край Айтос


Американците се отказали от военна база край Айтос
САЩ загубили интерес към района
Ключови думи: Стефан Янев, парламент
06 Февруари 2022, Неделя, 17:47 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Складовият район не е бил използван никога и на практика е отпаднал от споразумението ни със САЩ, обясни министърът на отбраната в парламента

Американците са загубили интерес от изграждането на военен склад край Айтос. Обектът бе част от международно споразумение между САЩ и България, подписано през 2006 г.

Въпросът за т.нар. американски бази у нас беше повдигнат в петъчния парламентарен контрол миналата седмица. Военният министър Стефан Янев припомни, че споразумението между САЩ и България е ратифицирано от Народното събрание на 26 май 2006 г.

„Това споразумение урежда рамката на засилено партньорство и сътрудничество в областта на сигурността и отбраната между Република България и Съединените щати и допълва и конкретизира основните понятия и условия, установени със Споразумението на страните по отношение на Северноатлантическия договор относно статута на техните въоръжени сили – въоръжените сили на САЩ, когато са на българска територия“, обясни Янев.

Базите, които можело да се ползват от американците, трябвало да са четири. Едната била учебният полигон „Ново село“.

„Другите две бази, които се използват за съвместни учения, това са Авиобаза „Граф Игнатиево“ и Авиобаза „Безмер“. В началното споразумение от 2006 г. е предвиден и складов район в град Айтос, но той не е бил използван никога и е отпаднал на практика от това споразумение поради липса на интерес за неговото развитие и осъвременяване“, каза още военният министър.

Американският контингент у нас, който включвал не само военните, но и цивилните лица, не можел да надвишава 2500 души.

„До момента, от 2006 г. насам, не е имало случай, в който американските военнослужещи дори да са доближавали цифрата от 2500 души. Винаги присъствието е било по-малко от тази цифра“, обясни Стефан Янев.

Към средата на януари у нас имало точно 206 американски военни.

 


В категории: Айтос


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
15
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Луди ли сте, ако си говорите на глас Луди ли сте, ако си говорите на глас 27/05/2026, Сряда 22:00 2
Тервел ИЛИЕВ Барселона с любопитен трансферен ход Барселона с любопитен трансферен ход 27/05/2026, Сряда 20:30 1
Тервел ИЛИЕВ Жълт код за Бургаска и още 10 области Жълт код за Бургаска и още 10 области 27/05/2026, Сряда 18:33 0
15
Коментара по темата
15.
Опа
09.02.2022 12:09:54
2
0
Турция е сред основателите на НАТО. Командира на НАТО в България е турски генерал! За какво говорим?
14.
Айтозлия
09.02.2022 11:40:04
0
2
Ще се махат разбира се. Айтос и района са населени с турци, които са колония на Ердоган в България!
13.
Хайдук
08.02.2022 11:34:34
3
3
Да се махат,че иначе ги изнасяме тия гейове хамерикански
12.
ХХ
07.02.2022 00:24:16
1
9
Договорът е сключен от полувремена Станишев. Не е случайно, че Соломон Паси и Леа Коен помогнаха на полувремена Луканов да спаси БКП от лустрация.
11.
Тато
06.02.2022 23:15:14
14
3
Те краварите да си обират партакешите докле е време!Инак шъ лапат на магарето масуря и шъ ги научим да свирят на кавал мамка им начело с Мустафата. ....
10.
Бай Мангал
06.02.2022 21:39:04
3
7
Сега отъдя ша крадем джелязу бряг?
9.
Георги Янев
06.02.2022 20:54:36
1
10
Аз съм шпионин, аз шпионирам за медия ISKRA .
Аз онзи с малката пи. ка
8.
Петър до # 6
06.02.2022 19:02:36
0
15
Във въпросния район # 2 , бяха дислоцирани два танкови батальона !
Всеки танков батальон е с по 3-ри танкови роти, всяка с по 13 бр. танка !
7.
*********
06.02.2022 18:55:47
2
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
6.
Sss
06.02.2022 18:07:18
4
14
Поделението над града има танкове Абрамс и бронетранспортьори... Пази се от американци идеално е защото е близо до жп линия огромни халета които имаше Т72 около 30 бр... Едно време
5.
Наблюдател
06.02.2022 18:05:40
1
15
Да не са предпочели Лозарево вместо Айтос.
4.
бат Сали
06.02.2022 18:04:48
1
23
Вай, вай!
Щеше да берем жилязу,
пък ся нанайси феродо
3.
Вилхелм Телов
06.02.2022 18:03:36
12
33
Жалко за айтозлии. Не само обходен път щяха да им направят, а цяла магистрала. Да не говорим за промените които щяха на направят за инфраструктура за градчето и работните места. Ама където има лесно манипулируеми абирогени е така. Питайте Грудовци как бяха когато там имаше полк и как са сега. Само роми. накаква работа освен ако жабата им даде служба. Сутрин всичко работоспособно се изнася за Бургас, а привечер обратно.
2.
И ЩО СА СЪ ОТКАЗАЛИ???????????????????
06.02.2022 18:00:36
4
15
АЙТОС Е НА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО СТРАТЕГИЧЕСКО МЯСТО ЗА СКЛАД И ВСИЧКО Е УСИГУРЕНО ТАМ!!!!!!!!!!!!!!СТРАННО ИМА ЛИ НАМЕСА ДПС ЗА ТОВА РЕШЕНИЕ
1.
=
06.02.2022 17:57:22
3
19
ФЛАГМАН ЩО НАБУТАХТЕ В 9–таГЛУХА ""9 арестувани в гърция заради наш разтворител на горива"""ОТ ЛУКОЙЛ
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Изслушват кмета на Варна заради незаконното застрояване на „Баба Алино“ Изслушват кмета на Варна заради незаконното застрояване на „Баба Алино“ Олег Невзоров и екипът му уверяват, че нямало нито строителство извън закона, нито сеч на вековна гора Войната на МВР с дилърите продължава, арестуваха Васил от Бургас с 10 кг марихуана и много кока Войната на МВР с дилърите продължава, арестуваха Васил от Бургас с 10 кг марихуана и много кока Под пълна секретност бургаските криминалисти действаха и удариха един от големите играчи на наркопазара Психиатър: Радев сменя политическия сезон в ЕС, лудост е конфликтът с Русия Психиатър: Радев сменя политическия сезон в ЕС, лудост е конфликтът с Русия Ядрена война не може да се рискува, подчерта той, а за профила на успешния кандидат за президент изтъкна, че не може като Йотова да се среща едновременно с Айрън Мейдън и патриарха Бургас е най-доброто предложение за град-домакин на Евровизия 2027 Бургас е най-доброто предложение за град-домакин на Евровизия 2027 Градът се промени коренно като визия, като комуникации, а и всички най-после ще разберат, че на това място има изключително добре изградена инфраструктура, която може да работи ефективно на целогодишна база, подчерта проф. Драганов Банка отне имотите на бургазлия, 10 години тънат в мухъл и плесен (ВИДЕО) Банка отне имотите на бургазлия, 10 години тънат в мухъл и плесен (ВИДЕО) Съседи алармират за спешна намеса от Инвестбанк АД, която е собственик на сутерена и партерния етаж от сградата на ул. "Любен Каравелов" №8 Дара и "Бангаранга" вече са в класацията на "Билборд" Дара и "Бангаранга" вече са в класацията на "Билборд" След триумфа си на Евровизия хитът на певицата влезе под номер 90 в Global 200 сред най-слушаните парчета в целия свят Бургазлии се хванаха за гушите: Как се изкарват 2000 евро заплата Бургазлии се хванаха за гушите: Как се изкарват 2000 евро заплата Мрежата прегря от абсурдни и шокиращи предложения – от опитни мазачи до „с*кс машини“ и "дилъри" Лято 2026 в евро: Ето колко ще ни струва сянката по Южното Черноморие Лято 2026 в евро: Ето колко ще ни струва сянката по Южното Черноморие Флагман.бг направи подробна справка за цените на чадърите и шезлонгите седмици преди старта на сезона Д-р Боян Патов: Спешната медицина е математика на оцеляването Д-р Боян Патов: Спешната медицина е математика на оцеляването Началникът на Спешната помощ в МБАЛ „Сърце и Мозък“ в Бургас и Плевен поздрави колегите си в Деня на спешната медицинска помощ Vivacom GAME ON 2026 стартира супергеройски сезон с нова визуална идентичност и мобилна игра Vivacom GAME ON 2026 стартира супергеройски сезон с нова визуална идентичност и мобилна игра Новият сезон среща гейминг турнира с „Кало Змея“, а феновете ще събират точки в подкрепа на любимия си отбор
Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Дипломатически покер: Проект за мир предвижда отваряне на Ормузкия проток, Белият дом отрича Корпусът на гвардейците на ислямската революция обяви, че нова директна война със САЩ е малко вероятна поради „слабостта на врага“ Румен Радев в Париж: Първо да гарантираме стандарта на живот на българите и после на Украйна! Румен Радев в Париж: Първо да гарантираме стандарта на живот на българите и после на Украйна! Премиерът очаква френски влакове до август, говори за модернизация на армията ни и за нови позиции за бившата съветска република Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират Бивш шеф иронизира новото Ферари: Това със сигурност е кола, която поне китайците няма да копират Критиките към първия електромобил на италианците не стихват Плъзна извратена мания сред милионерите: Богаташи се подмладяват с мазнини от покойници Плъзна извратена мания сред милионерите: Богаташи се подмладяват с мазнини от покойници Цената на процедурите варира от 10 000 до 100 000 долара Новият унгарски премиер Петер Мадяр намали заплатата си наполовина и предприе мащабни антикорупционни реформи Новият унгарски премиер Петер Мадяр намали заплатата си наполовина и предприе мащабни антикорупционни реформи Правителството в Будапеща предлага мандат до осем години и започва спешни преговори в Брюксел за отблокиране на милиарди евро от европейските фондове Три интересни събития за деня на детето в Несебър Три интересни събития за деня на детето в Несебър Страхотна програма в Несебър  Платформа за работа въвежда ограничение за обяви със заплати под 1200 евро Платформа за работа въвежда ограничение за обяви със заплати под 1200 евро Промяната е свързана с тенденцията за по-голяма прозрачност на възнагражденията и по-добри условия на труд Поставят 181 млн. души от Африка под карантина, за да спрат разпространението на ебола Поставят 181 млн. души от Африка под карантина, за да спрат разпространението на ебола До момента е известно, че са загинали поне 220 от новия щам на вируса, но това е публично обявената бройка. Неофицилано може и да са хиляди, смъртността при това заболяване е над 50 % Как се стигна до разпада на Куба Как се стигна до разпада на Куба Днес е в тотален разпад -  с хроничен дефицит на електричество, оголени търговски обекти, критична липса на медикаменти и безпрецедентен миграционен натиск България отказа виза на журналист от ТАСС за Европейското по гимнастика България отказа виза на журналист от ТАСС за Европейското по гимнастика Според официалния мотив, представен на журналиста,  "една или няколко държави членки на Шенгенското пространство смятат лицето за заплаха за държавната политика или вътрешната сигурност"
Дара Дара Бях на зверски режим, няма магия, а само работа и постоянство Виц на деня Виц на деня Директор яростно се чеше между краката и казва на заместника си:
- Трябва да уволним секретарката.
Заместникът също чешейки се:
- Отдавна трябваше да го направим...
Виц на деня Виц на деня Как действа алкохола при мъжете и жените:
Той - пие едно, две, три и забравя...
Тя - пие едно, две, три, че като си спомни..
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Гинеколог - човек, който търси проблеми там, където другите намират радости.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори