Жители на Айтос с ключови предложения пред областния управител Стойко Танков за "отсечката на смъртта"
Две кръгови кръстовища - до асфалтовата база и мястото на инцидента на ул."Хаджи Димитър", предлагат от Инициативния комитет
Областният управител на Бургас Стойко Танков се срещна днес с представители на Инициативния комитет за изграждане на обходен път на Айтос, съобщават от пресцентъра на администрацията му. Хората от Айтос потърсиха съдействие от губернатора, за да се предотвратят бъдещи инциденти.
След 10 дни ще се навършат 6 месеца от последния трагичен случай в Айтос, при който загинаха баща и двете му деца. Според Инициативния комитет досега са били предприемани временни мерки, които не решават основния проблем с претоварените камиони и високата скорост в населеното място.
Областният управител беше информиран, че през светлата част на денонощието в Айтос не преминават тежкотоварни автомобили, но това се променя през тъмната част.
Хората са обезпокоени, че е само въпрос на време да се случи поредният трагичен инцидент.
За да се намери срочно разрешение на проблема, инициативният комитет предложиха да се изградят две кръгови кръстовища, които ще регулират скоростта – едното на Асфалтовата база, а второто - на мястото на инцидента.
Жителите на Айтос предоставиха на вниманието на Стойко Танков проект за изграждането на транспортните обекти. Поставяне на светофарна уредба на т. нар. от местните хора „улица на смъртта“ е другото предложение, както и обособяване на нова транспортна схема на Айтос. Айтозлии предложиха още да се разположи подземен кантар в Руен, което ще спомогне за контрола върху претоварените камиони.
„Дойдохме при Вас с надеждата да се намери бързо разрешение на проблема, който касае всички жители на Айтос“, заявиха представителите на инициативния комитет и допълниха, че са наясно с обстоятелството, че проектът за обходния път на Айтос, който ще извежда трафика от града, е труднопостижим, защото изисква много средства и години, за да се изгради.
Друго препятствие е наличието на земи, които попадат в Натура 2000. Стойко Танков пое ангажимент да представи предложенията на инициативния комитет още този петък пред МРРБ и АПИ.
„Ще направя всичко възможно да убедя министерството и АПИ за активизиране на действията за изграждане на кръгови кръстовища“, категоричен бе Стойко Танков.
След предстоящите разговори в МРРБ, областният управител Стойко Танков, ще се срещне и с кмета на община Айтос, както и с народните представители от Бургаска област. Пред тях ще се поставят приоритетни проблеми за разрешаване казусът с кръговите кръстовища в Айтос и други проблеми, търсещи през годините своето решение в област Бургас.
Домашен хляб с хрупкава коричка: Най-лесната рецепта без месене
Заради войната: Презервативите поскъпват с 30%
Черноморец с голям трансфер
Горивата в България поевтиняват
Швеция прехвана два руски изтребителя
Домашен хляб с хрупкава коричка: Най-лесната рецепта без месене
13/06/2026, Събота 14:33
0
Високо напрежение на "Тракия"
Как бързо и лесно да премахнем мазнините от фурната с подръчни средства
Трансферна въртележка: ПСЖ набеляза Феран Торес за заместник на Брадли Баркола
Златни правила за сочни и перфектно изпържени кюфтета
Нора Недкова съди Марк Зукърбърг, ето защо
Силяновска се върна в РСМ и атакува България: Не се държи приятелски
Акула нападна и рани тежко жена на плаж
