Модерно арт-кафене отваря врати на уличката на занаятите в Бургас
Обектът е с обща площ от около 100 кв.м и търси своя наемател с търг, предлага се за 580 лв. на месец
Модерно арт-кафене ще отвори врати съвсем скоро на новоремонтираната централна уличка „Алеко Константинов“ в Бургас. То бе предвидено като част от проекта за нейното обвновяване още преди повече от 3 години и в момента по неговата конструкция вървят довършителни работи.
Кой ще стане наемател пък ще стане ясно след търг, който в момента се провежда, като началната цена е за символичните, предвид топ лкацията, 580 лева на месец. Изградената постройка е с рамер на 27 кв.м/ закрита площ и около 75 кв.м. под навес.
Интересното в случая е, че, както бе предвидено при изработката на проекта за уличката, арт-кафенето ще съчетае в себе си както класическото заведение, така и занаятчийството. По договор наемателят ще трябва 2 пъти в седмицата да позволява на местни занаятчии да излагат и реализират своята продукция, а откритата своеобразна веранда, ще предостави възможността да се организират различни мероприятия като концерти, представяния на книги и уъркшопи.
Само във Флагман.БГ! Вижте богатото минало на ул. „Алеко Константинов“ в Бургас (СНИМКИ)
Срокът, за който обектът ще бъде отдаден под наем, е 5 години. С откриването на най-новото заведение от Община Бургас се надяват да стимулират допълнително занаятчийството в града, както и да позволят на редица артисти да получат поле за своите изяви. Локацията на обекта пък, която се намира в самия център на морския град, ще позволи покрай арт-кафенето да преминава огромен поток от хора всеки ден.
Засега няма информация кога точно заведението ще отвори, нито как ще се казва. Процедурата по търга обаче е в своята финална фаза, а самата инфрастуктура – завършена на 90%, с което най-вероятният срок за откриване на обекта е най-късно в средата на февруари, вероятно за Трифон зарезан и Св.Валентин.
САЩ дадоха още месец за сделката с чуждите активи на Лукойл
UFC звездата Икрам Алискеров идва в Бургас за BRAVE 107
Зловещ убиец смени затвора с психиатрия - лъже ли властите?
Майка и 15-годишната ѝ дъщеря загинаха, спасявайки малко дете от внезапен прилив
Ас от Световното с двойна глупост зад волана
Немислим кошмар: Майка загина в катастрофа, пътувайки към болницата да разпознае тялото на сина си
Гуардиола поиска колосална заплата, Италия е пас за Пеп - следва Англия
24/07/2026, Петък 18:33
0
Полицията в Ливърпул издаде извънредна заповед! Причината стряскаща
МЗ подкрепи обществени поръчки за лекарства и в частните болници
Цветан Цеков: Веригите представят вносни продукти като български
24/07/2026, Петък 17:30
8
Служител на финансовото министерство с 9 нарушения е обвинен за смъртта на жена край Владая
Юлиан Костов продава дома си във Варна за близо 400 000 евро

Ами ако наемателя иска да го фАрт кафе?