×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шамани предизвикали щурма на парламента?


Шамани предизвикали щурма на парламента?
Вместо да има истинско държавническо отношение се позволи на шамани да говорят абсолютни небивалици, коментира депутатът Ивайло Мирчев
13 Януари 2022, Четвъртък, 08:30 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Това е нещо, което не се бе случвало от 1997 година, коментира депутатът Ивайло Мирчев

Още в самото начало с тази криза (б.а. с COVID-19) вместо да има истинско държавническо отношение се позволи на различни шамани да излизат в ефир, пред медии, да говорят абсолютни небивалици. Много е трудно да се справим, но пътят е само един – трябва като нация да се обединим. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия депутатът Ивайло Мирчев. 

Той влезе в студиото, за да коментира щурма на парламента. „Вчера беше направен опит да се влезе в парламента. Това много добре се вижда на кадрите и е нещо, което не се бе случвало от 1997 година“, заяви народният представител от „Демократична България“.

„Бях в парламента в момента, в който имаше хора, опитващи се да отворят вратите. Нямаше вече полицаи пред тях. Единствените бариери бяха едни маси, които от НСО сложиха перпендикулярно, за да предпазят от нахлуване вътре“, добави той.

„Нужно е държавническо мислене и като общество да осъзнаем, че имаме огромен проблем, с който трябва да се справим. Страната ни е на последно място в Европа по ваксинации. Това трябва да се промени. Не говоря за задължителна имунизация, но е нужно да убедим хората, че техните права започват там, където нашите и обратното“, подчерта Мирчев. 

„Не мисля, че има някой, който иска да има зелен сертификат и ограничителни мерки, заради които да не можем да ходим например в мол. Това обаче се налага. Имаме най-леките мерки в Европа“, добави той.

Според него от 2020 година досега страната ни е загубила толкова хора колкото е населението на един град като Добрич. България е застрашена и от тежка икономическа криза.

„Какво ще стане, когато един чуждестранен турист се чуди къде да почива лятото и види картата на България, която свети цялата в червено, а съседните Гърция и Турция – не? Те ще отидат там. Тогава ще има тежък икономически проблем”, коментира Мирчев.

"Все още има ресурс бизнесът да бъде компенсиран. Той обаче няма да е вечен и след това истинските измерения на кризата ще ги видим и в икономически план. Голяма част от парите ще бъдат изплатени като компенсации, както е редно, защото има форсмажорни обстоятелства, но това не може да продължава вечно", добави той.

"Първото нещо, което трябва да бъде направено, е да не слушаме приказки като тези, че във ваксините има чип и с него хващаме Нова телевизия по-добре и ни управляват през 5 G технология. Нужна е масивна информационна кампания, но без напрежение и никой да не се опитва да си налага мнението. Тези хора са объркани, защото година и половина им говореха глупости", каза още депутатът. 


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
15
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години 02/08/2026, Неделя 18:54 3
15
Коментара по темата
15.
Ами
13.01.2022 10:45:39
3
4
Ами щом сте солидарни защо искате 10.000 заплата.За 10.000 всеки ще говори глупости.Това са пак деца на комунисти.Няма да се оорави докато не се махнат всички.А колко има вирус никой не знае.Щом не ускат да не се еаксинират Махайте мерките и маските който както му е писано
14.
До15
13.01.2022 10:13:34
6
8
Най много още година И ще пееш друга песен Глад и едри въшки на вас Това заслужавате и това ще получите. В централата на Герб ми написали поста? Какво не верно съм написал? По добре ли живееш сега от преди 1 година ?Или по зле? Това ли е промяната за която гласува? Като си отговориш на този въпрос Ще разбереш какво исках да ти кажа нещастнико. На бас се хващам че няма да мине и година И ще излезеш и ти и подобните на теб на улицата. Прост народ слаба държава!!
13.
До 14
13.01.2022 09:59:24
9
11
Васко, много ти е дълъг поста. Да не ти го писаха в централата на герб?
Пари от чекмеджето ли получаваш?
За 10 години под ръководството на герб, България намаля с 700000.
Това са убийци на нацията.
12.
Васко
13.01.2022 09:43:33
14
10
Тъп народ 10 години живеехме в спокойствие и напредък във всички свери на обществото.. .Станахме и лидери на балканите . Една част малоумници с масивна медийна пропаганда Финансирана от чужбина се поддадоха на манипулацията че трябвало промяна И резултата го виждаме бкп пак на власт.Глад увеличение на цени.
Кадри на протести които бяхме забравили.Спряни пари от ЕС ...И това е само началото .Главния виновник за това се казва Румен Радев този нещастник вместо в затвора .Си осигури още 5 години президентство, мангизи и имунитет от съдебно преследване. А вие дето му се хванахте ня въдицата Ще го духате..Рано или късно ще търсите спокойните и сигурни години на Бойко и ще ви дойде акъла в картуните.
11.
Кево
13.01.2022 09:31:14
5
18
Тук съм!

до 7-ми коментар:
- Ти гледа ли как се държаха и какво плещеха поканените при здравния министър? Ако не си изгледай и ще си отговориш защо не са ги поканили по телевизиите. Ние такива като Волен сме ги гледали по телевизиите. нищо освен селски скандал няма да стане. Явно не им се преговаря, а се заблуждават че по този начин си покачват акциите. При едни нови избори и тези ще отпаднат от копанката. Просто се закопаха с поведението си през последната седмица
10.
До 9
13.01.2022 09:28:06
11
12
Ти доведи повече от него в работен ден, в средата на седмицата, при минус 8 градуса температура! Особенно като ти сложат карантина ден преди това! Да те видим!
9.
питанка
13.01.2022 09:14:31
8
21
На новият Сидеров мяза Костя. Нали щеше да доведе 120 000 на митинг ? Е@аси, имаше не повече от 1000 човека.
8.
Iris 04
13.01.2022 09:13:52
14
19
На даден етап, Копейкин ще се сблъска със закона. А верните сектанти, ще се жертват за химерната му идеология. Следват примера на тиквите.
7.
Кеворкян къде е
13.01.2022 09:09:17
12
25
Днес, българските телевизии достигнаха нови върхове, ама на дъното на Мъртво море !
След като вчера една част от българският народ, основателно или не протестира, вместо да поканят представители на протестиращите да се чуят исканията или аргументите им, по нито една телевизия не го направиха !!!
Поканиха си техните си хора да си говорят обичайните си, втръснали на всички алабализми.
Мисирки !
6.
Жзлхьшхьшхьшхьшгзлг,
13.01.2022 08:59:48
3
13
ТОЗИ И. 2 G. МУ Е ДОСТАТЪЧНО ДА ГО УПРАВЛЯВАТ......
5.
Az
13.01.2022 08:58:54
7
19
МИРЧЕВ ПРЕДАТЕЛЛЛЛ
4.
БКП Мирчев
13.01.2022 08:53:41
7
29
Тоя тумбел като щурмуваше парламента миналата година беше ОК, а сега народа като иска да изхвърли дебелия му гъз от НС не е ОК!
3.
Ежко
13.01.2022 08:51:00
8
31
Браус!
Полежа малко в праха на Росенец. Похвърля малко яйца по МС. Повика по площадите .....сега на топло в НС и не виждал подобно нещо :D .......Голям мазен лайновоз!
2.
Само така
13.01.2022 08:47:59
5
30
Мойто момче. Пази коалицията, че падне ли този път няма и да помиришете парламента :D
1.
Не е нужно да се открива топлата вода
13.01.2022 08:41:54
9
21
В Капитолия как спряха лумпените?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
"Прогресивна България" учредява до дни структура в Бургас, а после и в другите общини в региона "Прогресивна България" учредява до дни структура в Бургас, а после и в другите общини в региона По информация на Флагман.бг общински председател на ПБ в Бургас ще стане човек, който не е народен представител в момента, но бил „силно отдаден на каузата“ Патриарх Даниил прекъсна литургията след скандирания срещу Митрофанова Патриарх Даниил прекъсна литургията след скандирания срещу Митрофанова В храм Св. Неделя се чуха викове Тук не е Москва, а АБВ представи различна версия Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“ Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“ Преди конкурса водещите споделиха, че стискат палци на поетите с китара Самуел Мануелян и Теодора Илиева от „Прегърнат облак“ да се представят добре на „Бургас и морето“ и те спечелиха първите две места Васил Найденов пее за празника на Несебър на 15 август Васил Найденов пее за празника на Несебър на 15 август Дует Ритон, трио Дежа Вю, цирк Балкански и ансамбъл Българи допълват двудневната програма за Успение Богородично Какво остана от БСП в Бургаско след историческия крах на изборите Какво остана от БСП в Бургаско след историческия крах на изборите Учудващо за мнозина, вчера се събраха над 300 социалисти от региона, които посетиха събора Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта Товарни бусове минават през Малко Търново - бизнесът вижда шанс, кметът иска спешно разширение 20-годишен без книжка загина след зрелищна катастрофа край Бургас (ОБНОВЕНА) 20-годишен без книжка загина след зрелищна катастрофа край Бургас (ОБНОВЕНА) Колата е излязла от прав участък, резултатите от кръвната проба още не са известни  Стоян Колев превъртя играта! Пише на вътрешния министър: „Ще хвана картечницата и ще променя нещата рязко!“ Стоян Колев превъртя играта! Пише на вътрешния министър: „Ще хвана картечницата и ще променя нещата рязко!“ В 03:48 часа Иван Демерджиев го посъветва да бъде по-внимателен, защото действията му може да имат сериозни правни последици Този бюджет никой не го харесва - нито тези, които го внесоха, нито опозицията Този бюджет никой не го харесва - нито тези, които го внесоха, нито опозицията Нас, социалистите, изключително много ни притеснява промяната в механизма за определяне на минималната работна заплата. Той трябва първо да бъде възстановен и да гарантира справедливи правила за работниците, каза Зарков Голям обрат през последните 48 часа! Шансовете на Бургас за домакинство на Eвровизия се увеличават рязко Голям обрат през последните 48 часа! Шансовете на Бургас за домакинство на Eвровизия се увеличават рязко Бомбата дойде от един от най-големите, популярни и безспорно утвърдени информационни портали за новини около песенния конкурс в Европа
В този град дилърът наема по-бързо от работодателя В този град дилърът наема по-бързо от работодателя Деца растат сред ножове, наркотици и затворени младежки клубове в английския район с най-слаби перспективи за социален успех Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина Мъжът е задържан по обвинения за непредумишлено убийство и грабеж Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето Скъпата вечеря не винаги е измама, но непогледнатото меню не освобождава заведението от задължението за ясни цени Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи Мъж се представя като Чичо Гошо, а потребители разпространяват непотвърдени данни за самоличността му "Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора "Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора Отборът на Димчо Ненов започва новия сезон в Югоизточната Трета лига следващата събота, 8 август, с домакинство на Ботев II (Пд) на стадион „Лазур“. Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години Дъщерята на Пламен Дончев изгради богата кариера във Франция и остана свързана с българското кино Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт Регионалният министър ще инспектира пътя към Дюлинския проход, а след това ще събере кметовете от Бургаска област Турист показа колко струва почивката в Ахтопол Турист показа колко струва почивката в Ахтопол Супите започват от 1,90 евро, чадърът струва 2,50 евро, а час с водно колело достига 20 евро Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа Престъпната структура превръща социалните мрежи в пазар за насилие и получава поръчки за нападения срещу израелски цели Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал Спасителите издирват хората от втората машина, докато огромният пожар продължава да заплашва Западна Атика
Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт Богдан МИЛЧЕВ, пътен експерт МВР работи повече от всякога. Усилията са огромни, но резултат няма Виц на деня Виц на деня - Какво е общото между книгата и жената?
- Гледат се първо отзад. Ако не ти хареса, изобщо няма смисъл да гледаш отпред.
Виц на деня Виц на деня - Дядо, вярно ли е, че на лошото трябва да се отговаря с добро?
- Да, вярно е.
- Тогава дай пари за сладолед, че ти счупих очилата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Господи, жена ми е толкова глупава, ама тооолкова глупава! Благодаря ти, Господи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори