Жители на Равда благодарят на коледарите, дарили средства на болни деца
Вече над 10 години те си предават не само носиите и песните, но и традицията
Жители на Равда изпратиха електронно писмо до кмета на Община Несебър Николай Димитров, в което изразяват благодарността си към местни коледари. Авторите на имейла разказват, че вече цяло десетилетие, освен че предават и пазят традицията по своя инициатива и без ничия помощ, момчетата даряват събраната сума на семейства от селото с болни деца.
Тази година коледарите са подпомогнали пет семейства. Въпреки пандемията те са намери начин да изпълнят благородната си мисия – разделени на групи, те обикалят цяла вечер в студа, за да зарадват болно дете в нужда. „Деца помагат на деца! Това е наистина велико! Респект! Те са достоен пример и за млади, и за стари, че добрината ще ни съхрани във всяка беда!“, пишат благодарните жители.
В писмото до кмета на Несебър е обяснено, че превърналата се в традиция коледна благотворителност датира от поне десетина години, когато едно от момчетата е диагностицирано с мускулна дистрофия. Болестта не му позволява да коледува с приятелите си, а те решават да му подарят събраната сума като коледен подарък. Така година след година, коледарите си предават не само носиите и песните, но и традицията да даряват сумата на семейства с болни деца.
„Ще Ви бъдем признателни да отразите тяхната мисия, за да може чрез Вас да стигне до повече хора и също да благодарим на нашите всеотдайни момчета, които постоянно ни радват с добрият си пример!“, се казва още в имейла.
Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра
Пържени тиквички с чесън и копър в буркан: Любим летен вкус за студените дни
Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи
Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал
Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма
Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното
Омбудсманът ще сезира Конституционния съд за МРЗ и трудовия стаж
Диона се показа на системи от болница, какво се случва в нея
40% от българите без пари за почивка, а мрежата пита: 60% богати ли са?
Дунав се отдръпва от бреговете: Пясъчни пустини изникнаха от България до Унгария
Комар или кърлеж: Лекар обясни как да реагираме и кои опасни грешки да избегнем
Латвия затвори единствения си действащ граничен пункт с Беларус
