×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Десетки дарители върнаха усмивките на Вълчо и синовете му от село Завет, чийто дом изгоря преди Коледа


Десетки дарители върнаха усмивките на Вълчо и синовете му от село Завет, чийто дом изгоря преди Коледа
Първата нощ след пожара Вълчо и двама от синовете му са нощували в ужасни условия - в избата на изгорялата си къща
24 Декември 2021, Петък, 19:02 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА

Тази вечер те ще посрещнат Рождество с благодарност към всички добри хора, които им протегнаха ръка

Хората с добри сърца доказаха, че на Коледа стават чудеса. Десетки дарители се отзоваха на апела ни и помогнаха на Вълчо Димов и тримата му синове, чийто дом в село Завет изгоря два дни преди най-светлите празници. Днес те не могат да скрият сълзите си от радост, Вълчо споделя, че не е вярвал колко много сърцати хора ще проявят състрадание към него и момчетата му. 

Жителите на село Завет първи се обединиха и подкрепят семейство Димови. Едни им носят топла храна, други са подсигурили дрехи и завивки. А брат и сестра, които предоставиха къщата си в селото на пострадалите, са дошли на място, за да ги убедят да се настанят там. Първата нощ след пожара, поради скромността и желанието да не се натрапват на никого, Вълчо и двама от синовете му са нощували в ужасни условия - в избата на изгорялата си къща - без отопление, без ток, дори без прозорец, а отвсякъде по стените се стичала вода от горния етаж, където огнеборците са гасили пожара. 

Добри хора, отворете сърцата си за Вълчо и тримата му синове от село Завет, домът им изгоря за Коледа
 

Тази вечер обаче те ще бъдат в къщата, която им е предоставена безвъзмездно, за да посрещнат Рождество. Много хора са пристигнали на място, за да занесат своите дарения, носили са финансова помощ, трайни хранителни продукти и дрехи и са видели мъката на семейство Димови. Кметът Христина Косева е сформирала Инициативен комитет, който да води отчетност на даренията.

В Завет е бил и председателят на Общинския съвет в Сунгурларе Ружди Хаджен, който е изпратил техника, с която да бъдат разчистени по-лесно руините след пожара.

В последните часове са се отзовали и фирми, които са обещали на семейството дървен материал за новия покрив и улуци. Бригада доброволци пък е изявила желание да работи безвъзмездно по възстановяването на дома на Вълчо. 

Във вчерашния ден е разкрита и банкова сметка, тъй като възрастният мъж не е имал такава до момента. Публикуваме я за хората, които желаят да помогнат, но нямат възможност да отидат на място. Можете да изпращате даренията под формата на колет и до кметството в Завет.

 


В категории: Сунгурларе


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
3
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Борисов: "Лукойл" има запаси до април Борисов: "Лукойл" има запаси до април 14/03/2026, Събота 13:00 0
Тервел ИЛИЕВ Горивото ще поскъпнат с над 30 % Горивото ще поскъпнат с над 30 % 14/03/2026, Събота 12:19 1
Флагман.БГ Порноактриса влезе в голямата политика Порноактриса влезе в голямата политика 14/03/2026, Събота 12:00 0
Флагман.БГ Мъж загина при пожар в къща в София Мъж загина при пожар в къща в София 14/03/2026, Събота 10:20 0
Иван КОЛЕВ 89% от левовете вече са изтеглени 89% от левовете вече са изтеглени 14/03/2026, Събота 10:00 0
3
Коментара по темата
3.
Минаващ
25.12.2021 15:41:11
2
11
Няма смисъл да се оправя покрива на съборетината. Събаряне, разчистване и нова къщичка с 3 стаички им е достатъчна, така мисля.
2.
Аз
24.12.2021 20:49:52
2
47
Българина по принцип е с добро сърце! Жалко ,че има хора които злоупотребяват с това. Браво! Страхотна кампания!
1.
Браво
24.12.2021 20:31:47
2
37
Това е друго.
Ще пратя пари.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Поне 100 машини за вота имат нужда от подмяна на части Поне 100 машини за вота имат нужда от подмяна на части аранцията на едно устройство няма нищо общо с неговата работа, посочи говорителката на ЦИК Central Park Бургас събра стотици ученици на изложението „Избирам да уча в България”(СНИМКИ) Central Park Бургас събра стотици ученици на изложението „Избирам да уча в България”(СНИМКИ) Форумът дава директен достъп до 16 университета и десетки образователни програми, помага на бъдещите студенти да изберат ВУЗ след 12 клас Горивото ще поскъпнат с над 30 % Горивото ще поскъпнат с над 30 % Петролът стигна до 100 долара, не знаем до края на другата седмица може да мине и още нагоре, каза експерт Ако ще пътувате към Южното Черноморие, по-добре отложете плановете си! (СНИМКИ) Ако ще пътувате към Южното Черноморие, по-добре отложете плановете си! (СНИМКИ) Тапи от автомобили се образуват на няколко места, а движението е силно затруднено Бургас събра десетки ученици на шестото издание на Панаира на науката и технологиите Бургас събра десетки ученици на шестото издание на Панаира на науката и технологиите Млади изследователи експериментират с химия, физика, биология и 3D моделиране в интерактивно научно събитие Най-скъпото уиски в света празнува 100-годишен юбилей, бутилка от него струва 2.5 млн. евро Най-скъпото уиски в света празнува 100-годишен юбилей, бутилка от него струва 2.5 млн. евро То е носител на три световни рекорда Горивата в България стигнаха почти 1,50 евро за литър, задава ли се скок на цените на услугите Горивата в България стигнаха почти 1,50 евро за литър, задава ли се скок на цените на услугите Напрежението в Близкия изток вече влияе на световните пазари, като цената на суровия петрол се покачва, а ефектът постепенно достига и България Рокадите в МВР продължават: Пратиха Георги Илиев в управлението в Руен Рокадите в МВР продължават: Пратиха Георги Илиев в управлението в Руен Пращат досегашния началник Нури Нуриев в Несебър като разследващ полицай Не бързайте да прибирате зимните дрехи! На тази дата предстои тотален шок с времето, посрещаме пролетта със сняг! Не бързайте да прибирате зимните дрехи! На тази дата предстои тотален шок с времето, посрещаме пролетта със сняг! 16 март е последният от поредицата по-топли дни Тошко Йорданов: Какъв е проблемът да искаме ООН-то на Тръмп, в едно семейство сме Тошко Йорданов: Какъв е проблемът да искаме ООН-то на Тръмп, в едно семейство сме Логично е да подкрепяме Републиканската партия на САЩ, каза той
Борисов: "Лукойл" има запаси до април Борисов: "Лукойл" има запаси до април "Има правителство, което се държи не като служебно, а като избрано като с пълно мозинство и си позволява поголовно да уволнява", смята лидерът на ГЕРБ Полицията разтури най-голямата автогонка - с над 100 коли Полицията разтури най-голямата автогонка - с над 100 коли Написани били 70 фиша за различни нарушения, докато тълпата се разотиде Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива Експерт: Цените на бензина може да се регулират, но не и вълната от популизъм, която ни залива  ЦРУ в момента се въздържат, не са оптимисти, каза авторът на книгата „Нервният Ориент“ 12-годишно момиче почина след бой с връстничка 12-годишно момиче почина след бой с връстничка Инцидентът станал малко след слизане от училищен автобус край Атланта, семейството чака резултатите от аутопсията Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция Иран отново отрече участие в изстрелването на ракета към Турция Заяви иранският посланик в Анкара Мохамад Хасан Хабиболазаде. Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Апелативният съд потвърди: Действията на „Слънчев бряг“ АД по казуса с имота в зона „Изток“ са законни Магистратите и от въззивната инстанция приемат, че действията по защита на собствеността на „Слънчев бряг“ АД са правилни Украйна спря добива на газ от газохранилищата Украйна спря добива на газ от газохранилищата На 11 март добива на газ от украинските газохранилища спря, а подземните газохранилища дори бяха попълнени Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията Бащата на 6-годишния Ангел загуби и своя баща след трагедията Малкия ми Ангел го убиха в „Медикус Алфа“, а на моя татко Ангел не му издържа сърцето да поеме мъката Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро Забравен в гараж „Мерцедес“ от 1956 г. шокира пазара с цена от 4,4 млн. евро Става въпрос за Mercedes‑Benz 300 SL - най-бързия сериен автомобил в света за времето си 15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа 15-кратен световен шампион е със сътресение на мозъка след падане в старт от Световната купа Йоханес Клаебо пропуска старта на 50 км в Холменколен след инцидент по време на спринта в Драмен
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори