Добри хора, отворете сърцата си за Вълчо и тримата му синове от село Завет, домът им изгоря за Коледа
Семейство бургазлии към момента са им предоставили къщата си в селото, но това е временно решение
Пожарът в сунгурларското село Завет остави без дом баща и тримата му синове. Къщата на семейството е изгоряла напълно, а те са останали да зъзнат навън само с дрехите на гърба си в навечерието на едни от най-светлите празници за православните християни.
Хора с добри сърца, които живеят в Бургас, към момента са предоставили къщата си в селото на Вълчо Димов и тримата му синове – Иван, Гичо и Димо. Това обаче е временно решение. Семейството има нужда от нашата помощ, за да стъпи отново на краката си.
След като изскочили навън, за да се спасят от стихията, Вълчо и синовете му не успели да си вземат дори зимни якета, а съседите им помогнали да се стоплят.
Извънредно! Гори къща в сунгурларското село Завет
„Сега обаче за тях започва много тежък период, в който ще трябва всички да се обединим и да им помогнем. Вълчо е израснал тук, всички го познаваме като добър и отзивчив човек. Отгледа сам трите си момчета и в момента продължава да се грижи за тях, макар че той е пенсионер, а те вече са пълнолетни и работят“, каза пред Флагман.бг Христина Косева, кметски наместник в селото.
Най-малкият от тримата синове – Димо, тази година е бил абитуриент в Люляково.
Най-големият – Иван, лятото работел по морето, за да подпомогне семейния бюджет, а средният – Гичо, който е инвалид, бил назначен по социална програма към кметството.
Семейството до момента живеело скромно в малката си кирпичена къща. Получавали помощи за отопление, с които закупували дърва за огрев и успявали да изкарат студените дни.
Вълчо и синовете му все още са в шок от случилото се и с тях трудно се разговаря. Те не могат да приемат, че домът им е изпепелен и буквално в средата на зимата са останали на улицата.
*Към момента дарения могат да бъдат направени само на място в село Завет, както и чрез пощенски запис или колет, ще публикуваме и други начини при първа възможност.
Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега
Няма ракетна заплаха за България, но Иран отваря фронт за хибридни атаки
Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище
TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България
„Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас
Мира Добрева отказа „Дондуков“ 2: Тайна двойка я поиска за вицепрезидент
Внезапно почина бившият кмет на Варна Богдан Караденчев
България ще бъде домакин на среща на ръководството на един от най-големите туроператори в света - TUI Group
Проф. Константинов за промените в Изборния кодекс: Махнете тази глупост с цензурата!
24-годишна бургазлийка преобърна колата си в канавка край Приморско, ранена е възрастна жена
След екшъна в Ямбол: Какво наказание грози жената, нахлула с пистолет в аптека и поискала оборота
Невиждани реликви от Междузвездни войни влизат в музея на Джордж Лукас

А поръчкови статии може да пише всеки.
Но както са писали по долу колегите,дайте сметка. Който иска ще вкара някой лев,хора сме,ще помогнем. Не бива пред Коледа да са със свити сърца тези хора.