Патриотичният фронт пита кмета на Айтос за обходния път на града
До момента не ни е известно да има някаква инициатива от страна на местната администрация за изпълнение на набелязаните мерки, заявиха кандидатите за народни представители
На 13 септември тежък пътен инцидент на една от главните улици в Айтос, при който тежкотоварен камион помете лек автомобил, отне живота на 33-годишен мъж и двете му деца. Пострада сериозно и 17-годишно момче, което се е намирало на тротоара.
На това място често стават катастрофи с камиони и от години гражданите на общината настояват тежкотоварният автомобилен трафик да се изведе извън града. Общият устройствен план на Айтос, приет през 2018 г. обаче не предвижда такъв обходен път.
Стана ясно, че ако общинската администрация набележи подходящи за целта терени и съобразно с тях се направят изменения в ОУП, може да започне и проектиране, с което значително ще се скъси времето за изграждане на околовръстно шосе. За това трябва решение на община Айтос.
Това бе поводът кандидатите за народни представители от бургаската листа на Коалиция „Патриотичен фронт – НФСБ, БДС-Радикали, БНДС „Целокупна България“ Христиан Митев, Радослав Петков, Севдалина Пенева и Марияна Лефтерова да внесат искане до кмета на община Айтос Васил Едрев.
„До момента не ни е известно да има някаква инициатива от страна на местната администрация за изпълнение на мерките, набелязани на срещата с институциите, проведена на 23 септември, както и от специалната комисия от 23 септември за обезопасяване на трафика“, коментира Радослав Петков.
Христиан Митев пък припомни, че до този момент са изпълнени само 6 мерки от страна на Областно пътно управление – Бургас, МВР и ДАИ. Които не са достатъчни за трайно решаване на проблема.
„Настояваме в най-кратки срокове да бъдат приети промени в Общия устройствен план на общината и да бъдат отредени терени най-сетне за изграждане на този дългоочакван от жителите обходен път, така че да не се случват инциденти, подобни на този от 13 септември“, каза Христиан Митев.
Коалиция „Патриотичен фронт – НФСБ, БДС-Радикали, БНДС „Целокупна България“ се явява на изборите на 14 ноември с бюлетина номер 4.
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
