Задържаха войник, държал оръжия и радиоактивен материал в Германия
Повдигнати са му обвинения в незаконно складиране на оръжия и радиоактивен материал
В Германия бе задържан войник, който изглежда складирал тайно оръжия и радиоактивен материал, предаде ДПА, като се позова на прокуратурата във Франкфурт. Нейна говорителка съобщи, че стронций-90 от още неустановен източник е бил открит в имот на арестувания в западната провинция Северен Рейн - Вестфалия.
На германския войник са повдигнати обвинения в незаконно складиране на оръжия и радиоактивен материал. На 12 октомври, по време на операция в Алденхофен, окръг Дюрен, било открито скривалище с оръжия, гранати и мини. Преди това бил заловен колет със заглушители на митницата на летището на Франкфурт.
32-годишният германски военен искал да изпрати заглушителите в САЩ. В момента той е в ареста. Заловеното оръжие и муниции не са от запасите на германските въоръжени сили, по първоначална оценка на министерството на отбраната.
От там обаче обърнаха внимание, че у военния са намерени и класифицирани документи, които сега се проучват.
Грешка за милиард долара: Как Yahoo позволи на Google да се превърне в световен гигант
Арест за британката в куфар: 26-годишен признал как изоставил тялото в Атина
Юли се нареди сред най-хладните за последните 20 години
Сметка от 280 евро в Несебър разпали спор за цените по морето
Млад мъж убива и яде котки, качва видеа в социалните мрежи
"Нефтохимик" завърши контролите с равенство в Нова Загора
Пловдивски бард спечели голямата награда на „Солени ветрове“ с „Кой открадна сърцата на живите“
Почина актрисата Наталия Дончева на 56 години
Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт
Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа
Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал
Коалицията на желаещите се разпада, планът за войски в Украйна увисна
