×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Задържаха шофьор на тир, нападнал и ранил полицай край "Капитан Андреево"
  • 16-годишни подадоха фалшив сигнал за бомба в полицията в Харманли
  • Две сгради се срутиха в Мароко, загинаха най-малко 19 души
  • В 18 часа днес в цялата страна започват антиправителствени протести
  • Археолози откриха останки от древен кораб за забавления край Александрия
  • Управляващите изобретиха нов жанр - протест в подкрепа на властта, каза президентът Румен Радев
  • И във Великобритания започва данъчно облагане на пенсиите
  • ЮНЕСКО включи българската гайда в Списъка на нематериалното културно наследство
  • Scorpions отбелязват 60 години на сцена с концерт в София
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Транзитният трафик ще продължи да минава през Ришкия проход и през зимата


Транзитният трафик ще продължи да минава през Ришкия проход и през зимата
Кметът на Айтос Васил Едрев разговаря с Иван Шишков, зам.-министър на регионалното развитие
14 Октомври 2021, Четвъртък, 19:10 ч.
Автор: Флагман, снимка: МРРБ

 МРРБ ще съдейства с експерти и финансиране, при нужда, за промяна на плана и проектиране на трасето

Транзитният трафик на камиони над 12 тона ще продължи да преминава през Ришкия проход и през зимата, а в това време държавата ще съдейства на местната администрация за изграждане на обходен път на Айтос. Това заяви пред журналисти в Айтос зам.-министър Иван Шишков, който посети мястото, на което преди месец стана тежка катастрофа с трима загинали.

В срещата участваха и зам.-областният управител Асен Бонджев и директорът на Областно пътно управление – Бургас инж. Митко Порязов.

 МРРБ ще съдейства с експерти и финансиране, при нужда, за промяна на плана и проектиране на трасето. Ще се търси подкрепа и от останалите министерства, които да съгласуват в максимални кратки срокове документите, които са нужни. Паралелно с това, ако общината покаже възможните терени за изграждане на обходния път, може да започне и проектиране, с което значително ще се скъси времето за изграждане на околовръстно шосе, обеща Шишков.

Зам.-министърът Иван Шишков със зам.-областния управител Асен Бонджев. В дъното на снимката е инж.Митко Порязов, директор на ОПУ Бургас

На срещата бе обсъдено и предложението за изграждане на две кръгови кръстовища, които да обезопасят движението. Едното е в рамките на Айтос, за което следва да се измени регулационния план на града. Инициативата за това следва да бъде от общината. Общината трябва да проектира и изкуствени неравности, които да се предоставят на АПИ за съгласуване и да се изградят от местната власт.

Към днешна дата са изпълнени само 6 мерки от страна на Областно пътно управление – Бургас, МВР и ДАИ. Сред тях са спиране на транзитния трафик на камиони над 12 тона, поставени са нови пътни знаци за ограничение на скоростта, положена е нова хоризонтална маркировка, засилено е полицейското присъствие, поставена е стационарна камера за скорост, а служители на ДАИ извършват проверки с мобилни кантари.

Предстои монтиране на автоматична система за теглене на автомобилите. Определени са и две аварийни отбивки за товарни автомобили при повреда, които предстои да се разчистят. 


В категории: Айтос


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
7
Коментара
Мария АРНАУДОВА Патинсън и Зендая „обявиха годеж“, но какъв Патинсън и Зендая „обявиха годеж“, но какъв 10/12/2025, Сряда 17:10 0
7
Коментара по темата
7.
Русенец
15.10.2021 09:38:26
0
7
Ние ремонтираме пътищата с нашите данъци, а ги мачкат ТИРовете на Ердоган за търговията му с ЕС.
6.
Иван
15.10.2021 01:02:46
0
5
Оправихме старите, та нови пътища искаме. Да се ремонтират КАЧЕСТВЕНО всички пътища, след което да се включат за таксуване с тол такси, да се поставят камери с кантари на всяко населено място и да се свържат към всички контролни органи.
5.
Тодор
15.10.2021 00:38:56
0
4
Пак мерки на парче! Мислете глобално, как да се реши проблема в цялата страна с постоянните катастрофи, разбити пътища и претоварени тирове. Трябва решение и мисъл на национално ниво. Нужен е контрол от държавата и спешно поставяне на кантари и камери на пристанищата, кариерите, зърнобазите, строежите. Да се завишат и глобите за всички по веригата!
4.
Марио
15.10.2021 00:28:00
0
2
Ако бяха поставени кантари на всяка камера на ТОЛ системата и бяха свързани към КАТ и ДАИ, нямаше да е необходимо изграждане на обходи. Защо ще след изхарчените на празно милиони за неефективна и незавършена ТОЛ система, ще се наливат нови милиони за обходи, при положение, че има много по-лесно и евтино решение. Нанков нали твърдеше, че с ТОЛ камерите ще се глобява и за претоварване!???
3.
.
14.10.2021 21:39:37
0
4
Движението на товарни камиони през Карнобат е свръх натоварено.Отдавна е заложен обходен път на града,но явно от общината не са достатъчно настоятелни като айтозлии.Карнобатлии дишат изгорелите газове и също има жертви от катастрофи.Нима по малко опасно е движението на тирове през с.Прилеп,с.Лозарево и с.Вълчин.Идват избори! Не съм чул някоя партия да заложи в програмата си изграждане на обходни пътища на населените места,
2.
Данчо
14.10.2021 19:48:32
0
7
Заобикалят проблема, нищо не се казва за пунктовете в които се товари, глоби и т.н., за превозваяите с претоварени камиони и отнемане на лиценз, както и за това колко са съвестни шофьорите като се качват на претоварени камиони напълно умишлено. Ако имаше осъществен контрол с глоби, отнемане на лицензи и затвор, десетки ако не и повече хора щяха да сред живите. Това ще тежи на съвестта на всички отговорни, защото станалото не може да се промени. Господ вижда всичко.
1.
Едрев
14.10.2021 19:38:20
1
12
А какво ще се случи с населените места през ришкия прохот там не живеят ли хора бе вие нормални ли съе
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Защо пъстървата е една от най-полезните риби на трапезата ни Защо пъстървата е една от най-полезните риби на трапезата ни Пъстървата е лека, вкусна и богата на ключови хранителни вещества – истинска супер храна в чинията Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи Междузвездната комета 3I/ATLAS има безпрецедентни нива на метанол и циановодород, ключови за ДНК и РНК Бургас се включи в антиправителствения протест Бургас се включи в антиправителствения протест Все още няма изявен говорител, който да застане пред множеството Бунтарска лавина срещу правителството блокира София и още 24 града (НА ЖИВО) Бунтарска лавина срещу правителството блокира София и още 24 града (НА ЖИВО) Мирни протести заляха страната, но напрежението в София остава високо на фона на политическата нестабилност Бизнесът предупреждава, че евтините покупки от Temu застрашават работните места у нас Бизнесът предупреждава, че евтините покупки от Temu застрашават работните места у нас Производителите алармират, че безмозъчният онлайн внос подкопава конкурентоспособността на българската икономика и задълбочава кризата в сектора Литературен кабинет в чест на Веселин Пъйнев открита в ПГСАГ Кольо Фичето в Бургас Литературен кабинет в чест на Веселин Пъйнев открита в ПГСАГ Кольо Фичето в Бургас Веселин Пийнев си отива в навечерието на учебната 2023 година, но следата му остава жива в съзнанието на учениците и колегите, които го описват като поетична душа и всеотдаен педагог Най-бързият чийзкейк в света: рецепта с 3 съставки Най-бързият чийзкейк в света: рецепта с 3 съставки След изпичане, оставете чийзкейка да се охлади в затворената фурна и тогава сервирайте Студентите поведоха протестите, скандират „Оставка!“ и „Мафия вън!“ Студентите поведоха протестите, скандират „Оставка!“ и „Мафия вън!“ Протестът в сърцето на София дава нова сила на студентското недоволство срещу властта До Коледа ни очаква спокойно време и малък шанс за сняг, прогнозира синоптик До Коледа ни очаква спокойно време и малък шанс за сняг, прогнозира синоптик Следващите 10–12 дни ще са тихи и по-топли от обичайното, с кратко застудяване около 15–17 декември Nargos Premium в Central Park Бургас: Новият social playground на Gen Z Nargos Premium в Central Park Бургас: Новият social playground на Gen Z Интериорът е създаден за сторита и социалните моменти
Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи Междузвездната комета 3I/ATLAS има безпрецедентни нива на метанол и циановодород, ключови за ДНК и РНК Учени с плашеща информация за ледник в Антарктида Учени с плашеща информация за ледник в Антарктида Става дума за най-бързото свиване на сухоземен ледник, регистрирано някога Патинсън и Зендая „обявиха годеж“, но какъв Патинсън и Зендая „обявиха годеж“, но какъв Маркетолози превърнаха романтичната си комедия „The Drama“ в истинско вирусно явление, след като двете звезди се „сгодиха“ само за нуждите на Холивуд Коя е Нобеловата лауреатка за мир и защо Тръмп не е доволен Коя е Нобеловата лауреатка за мир и защо Тръмп не е доволен Говорителят на Белия дом Стивън Чунг смята, че отличието е трябвало да бъде спечелено от президента Доналд Тръмп Салах и Ливърпул на ръба на раздяла – Арне Слот го замрази, а клубът посочи наследник Салах и Ливърпул на ръба на раздяла – Арне Слот го замрази, а клубът посочи наследник Легендата на „Анфийлд“ е извлечена от групата, готви се самостоятелно и е всичко близо до трансфера в Близкия изток, докато Ливърпул планира живота си без него. Малък самолет падна върху кола на натоварена магистрала във Флорида  Малък самолет падна върху кола на натоварена магистрала във Флорида  Драмата се разигра в час пик, но шофьорите оцеляха благодарение на секунди и добър късмет Arc Miner предлага на притежателите на XRP, BTC и SOL възможност да печелят по 8700 долара на ден Arc Miner предлага на притежателите на XRP, BTC и SOL възможност да печелят по 8700 долара на ден Италианската кухня получи статут на световно културно наследство от ЮНЕСКО Италианската кухня получи статут на световно културно наследство от ЮНЕСКО За първи път цяла национална кухня е вписана в списъка на нематериалното културно наследство, призната като културен и социален феномен Мъж почина от бяс след трансплантация на бъбрек от заразен донор в САЩ Мъж почина от бяс след трансплантация на бъбрек от заразен донор в САЩ Редкият случай разкрива тройна верига на предаване на инфекцията: от прилеп към скункс, от скункс към донор, и от донор към реципиент Пада "тайната на заплата" заради директива на  ЕС Пада "тайната на заплата" заради директива на ЕС Работодателите ще бъдат задължени да посочват в обявите си възнагражденията
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Готов съм за избори, ако САЩ и Европа гарантират сигурността им Виц на деня Виц на деня - Добър ден! Колко струва кафето?
- 1,50 лв.
- А захарта?
- Тя е безплатна.
- Дайте ми 5 кг. захар!
Виц на деня Виц на деня Когато нещата ми вървят, решенията са си мои. Когато не - божа работа, съдба... Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако на жена ти, внезапно и се подобри настроението, значи трябва да си криеш парите на друго място!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори