Специализираната прокуратура подхвана случая с гражданството на Кирил Петков
Оказва се, че бившият икономически министър е излъгал, че има само българско гражданство
Специализираната прокуратура проверява казуса с гражданството на Кирил Петков. Проверката е образувана още на 24 август т.г. по сигнал, получен на електронната поща на държавното обвинение. Това съобщиха току-що от пресцентъра на Специализираната прокуратура.
Към преписката е присъединена и жалба от гражданин, която съдържа идентични твърдения. Сигналът за извършено престъпление от общ характер е разпределен на случаен принцип на прокурор от Специализираната прокуратура.
На 10 май 2021 г. Кирил Петков е излъгал, че има само българско гражданство
На 15.09.2021 г. наблюдаващият прокурор е постановил извършване на лична проверка по реда на Закона за съдебната власт. Предстои приобщаването на относими към казуса документи, включително и от Конституционния съд.
Кирил Петков май наистина е бил незаконен министър, но какво от това?
След приключване на проверката наблюдаващият прокурор ще извърши преценка дали има достатъчно данни за извършено престъпление.
Както Флагман.бг писа, по скандала с двойното гражданство Кирил Петков има две основни тези. Едната е, че не е канадец от момента, в който е подал съответното искане за отказ – 21 април.
Втората е, че дори КС да приеме, че той е имал двойно гражданство, това няма да направи издадените от Петков, в качеството му на икономически министър, актове невалидни.
И двете тези обаче като че ли започват да се пропукват.
България иска отмяна на забраната за продажба на коли с ДВГ
Отрупаха Софи със злато за юбилея
Трикът, който спестява пари през зимата: Експерти разкриват как се ползва правилно климатикът
Полицията ще дава указания по високоговорители на протеста в София в сряда
Това е най-сполучливата рецепта за неустоимата торта "Трите тайни" - кремообразна, пухкава и удивително лесна
3 зодии се прераждат в края на 2025 г.: След умората и объркването пристигат изобилие, енергия и любов
Ромите са станали по-богати, отчете вицепремиерът Атанас Зафиров
Доказано: Ако приемате определена доза от този витамин, ще стареете по-бавно
Златото вече не е най-търсеният метал
Мария Илиева с 40 кг надолу
Рязко поскъпване на ремонтите - за баня от 8 кв. м вече плащаме около 12 000 лв. труд
Спите ли правилно? Експерти разкриват кои пози вредят най-много и кои са най-полезни за здравето

Ако ще вярваме на снимките - тогава значи е истина, че новото задкулисие разиграва поредния сценарий!
Хубаво нещо са архивите - лесно могат да се припомнят някои зависимости.
И още нещо - не е важно какво четеш, важно е да отсяваш истината от плявата.
А относно другите коментари.... ясно е, че се спускат опорките, но фактите са категорични - има Конституция (добра/лоша не коментирам), която следва да се спазва. Г-н Петков явно е попълнил декларация с невярно съдържание. Съдът е този, който ще го прецени и ако е нарушил закона - да си понесе отговорността.
Гледам, че сте много дейни, че затуй питам!!!
И много поздрави от "Осемте джуджета"!!!!
И да знаете, че не всички сме дебили, които четат ПИК!!
Пък и текста в Конституцията има за цел да се избегне влизането в управлението на държавата на човек, който има интереси в двете държави и не е ясно за кои от тях ще работи !
Когато, обаче той предварително е заявил , че не иска второто гражданство, останалата част от процедурата е чиста формалност! Държавата, чието гражданство той вече не желае, би могла да забави процедурата , ако има някакви правни , съдебни претенции към него!
И все пак Кирил Петков има късмет, че не искал анулиране на гражданството от някоя арабска държава !Там , с тяхната бюрокрация и чиновническа леност , щеше да получи документ след около 7-8 години !
Така реших да му пристана като лека жена, щото Ристьо Пинокиото ми отказа да ме сложи на избираема позиция от ДъЕбъБъл.Три дъщери имам трябва да ги подсигурявам от сега като крадна и аз от таз държава дето нищо не съм направил за нея.Сега ще напрая кешаут като един колега тревоман.
Тя нали беше създадена да гони най-големите престъпници , в лицето на Кирчо ли ги видяхте ?Още веднъж доказвате, че е бухалка ли?
В нея пише , че правото на труд е за всеки гражданин, а 200-300 хиляди не могат да си намерят работа...
В нея пише, че не може да има партии на етнически принцип , а си имаме ДПС ...
Колкото до двойното гражданство в коя европейска държава има такова изискване, нали все се равняваме по тях ?!
Нашият текст беше измудрен заради Пирински, за да не стане президент ...