×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Сутрешно слънце и следобедни дъждове днес, петък 5 юни
  • Започва описът на щетите след наводнението в котленското село Тича
  • Пороен дъжд падна във Великотърновско, наводни Прохода на Републиката
  • Зеленски предложи среща с Путин в открито писмо до него
  • Премиерът Румен Радев е на посещение в Черна гора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кметът на Айтос към АПИ: Не блокирайте доставките и транспорта в града! Не спекулирайте с Общината!


Кметът на Айтос към АПИ: Не блокирайте доставките и транспорта в града! Не спекулирайте с Общината!
Как търговците да заредят обектите си и как автобусите да стигнат до автогарата, която се намира на ул. "Хаджи Димитър", пита Васил Едрев
29 Септември 2021, Сряда, 12:23 ч.
Автор: Флагман.БГ снимка: Емел МАХМУД

Според общински съветници - въведената в понеделник забрана за превозни средства над 12 тона трябва да важи само за транзитно преминаващи

Кметът на Айтос Васил Едрев призова Агенция „Пътна инфраструктура“ да не ограничава доставките до града, забранявайки със заповед преминаването на тежкотоварни камиони. „Главният път, който минава през Айтос, е собственост на АПИ и по-конкретно на Областно пътно управление. Ние имаме споразумение с тях да чистим снега в рамките на града и да поддържаме пътното платно в добър вид. Община Айтос отстранява дупките и неравностите по пътя, въпреки че пътят е на държавата. Пътят Айтос – Трояново е на АПИ. Ние нямаме отношение към създаване на знаково стопанство на този път“, каза Едрев.

Изключително много се спекулира с Общината, добави той.

 Както Флагман.бг съобщи, в момента в града цари хаос заради табелите да не преминават превозни средства над 12 тона. /ВИЖ ТУК/

„Собствениците на товарни автомобили не могат да излязат, а автомобилите, които идват да зареждат магазините, не могат да влязат. Да не говорим за бензиностанции, бетоновози, автобусни превози. Аз не съм специалист, но мисля, че отдолу можеше да се сложи табела, в която се казва, че важи само за транзитно преминаващите камиони над 12 тона. Два дни поред отпращат собствениците на автомобили да им издаваме бележки, че могат да влязат в града и да заредят магазина. Нито сте ме упълномощили като Общински съвет, нито аз съм си позволил да направя нещо извън закона“, каза Едрев.

 „Що се отнася до Северния обходен път, Вие сте го гласували и предния мандат, и този мандат по програмата за развитие на общината. Общината няма ангажимент към изграждането на такъв обходен път. Ние реагирахме на момента, когато трябваше да бъде поставено видеонаблюдение, което следи за интензивността на движение“, добави кметът.

Той съобщи, че комисия е обходила пътя. „Има заповед на зам.-министъра на регионалното развитие и областния управител, в която се казва ние едва ли не да градим бетонна стена на местопроизшествието, за да може да се блъскат още повече там товарните камиони. А за намаляването на скоростта от село Зетьово до входа на Айтос не са предвидени никакви мерки от страна на АПИ. Какво правим“, пита Едрев.

Вменяват на Общината да изгражда неравности по пътя, добави той. „Ние ще изградим там, където имаме общинска мрежа и комисията по безопасност на движението е направила предписания. Околовръстният път има цял институт за проектиране и изграждане – АПИ. Искат предложение на Общината в момента. Ако някой от вас е специалист и може да го направи, да даде. Ние не сме специалисти в тази посока. Не можем да носим отговорността за последствията след това. Да дойдат, да проектират и да поемат ангажимент“, призова Васил Едрев.

Съветниците смятат, че няма нужда забраната за камиони над 12 тона да важи в посока нагоре към Руен, тъй като проблемът е единствено към кръговото заради наклона. Част от  тях пък смятат, че забраната трябва да важи за тразнитното преминаване, а не за доставчиците.

Кметът Васил Едрев обясни пред Флагман.бг, че  Общината вече е направила запитване към АПИ – как търговците да заредят обектите си и как автобусите да стигнат до автогарата, която се намира на ул. "Хаджи Димитър". Те също са над 12 т и би трябвало забраната да важи и за тях.


В категории: Айтос


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
16
Коментара по темата
16.
*********
30.09.2021 07:36:58
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
15.
До 11
29.09.2021 20:46:30
1
1
Ти голям разбирач излезе,що не провериш първо кое как е,а почваш да си пишеш простотиите.
14.
ДО 11
29.09.2021 17:03:31
0
2
Здравей, Динко... Пак си неподготвен.
13.
*********
29.09.2021 16:57:50
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
Stanimir gligana
29.09.2021 15:19:32
0
1
А пък мен не спряха да ме теглят на кантара,ама нищо сладко ми е
11.
Бреее
29.09.2021 14:32:06
6
4
Най лесно е да се оправдаваш с тези които живеят и работят на 400км от Айтос.
Откога улиците в населените места са на АПИ.много интересна тема .
За какво е местната власт само да харчи 200 000 лв.ежемесечно за заплати и да нарежда обществените поръчки ли.Не ни трябва местна власт от Сф да ни управляват то и без това 70% от бюджета на общината е от София,
10.
logika
29.09.2021 14:02:43
0
9
В България пътната мрежа така е изградена че всички важни пътища минават през населени места,преди да забраниш трябва да намериш алтернатива. Ако утре ако Карнобат ,Ветрен,Лозарево,Прилеп,Вресово,Каблешково ,Обзор и т.н много други решат да блокират пътя .. и тях ли ще ги забранят? Първо строиш околовръстен път,тогава слагаш забрана
9.
В случаят е налице
29.09.2021 14:02:37
2
4
пълно безхаберие от страна на държавата.Питайте ги в прав текст-Ще дадат ли пари за път или не?Какво го увъртат,да направят справка дали имат пари и да го заявят.
8.
кантар
29.09.2021 13:50:57
0
11
Тази тотална забрана е от безпомощност и незнание как да се реши проблема. Първо няма логика посока Айтос-Руен да има забрана,това е само баир и камионите се движат с 30-40км. Няма да говорим за икономическата логика да доставиш строит.матер.от Бургас до Руен и да минеш през Карнобат.Пълна малоумщина..А относно спускането,Един стационарен автокантар е 20-30000 лв поставя се преди Айтос,може на КППто дето сега дремят,с онлайн връзка с апи. Всеки камион спускащ към Айтос минава задължително кантар. Стационарни Камери с огран. за камиони 50км , в Айтос 30км/ч.
7.
*********
29.09.2021 13:14:49
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
Бургас
29.09.2021 13:12:40
1
4
Някой дали не е на яка хранилка?!
5.
До областната и зам .министъра
29.09.2021 13:12:31
5
13
За ваше удобство можем да преместим Айтос,за да не пречи на бизнесите с зърното.Те са на големи риби.Проект си имаме,нали обследвахте пътя.Дайте становище-опасен ли е,безопасен ли е,може ли да се изгради.Защо чакате кмета да пише становища вместо компетентния орган.Ако го одобрите негово задължение е да си попълни документацията и да издаде заповед.Със сигурност фатмака изгуби Айтос и Руен.
4.
До Бехчет
29.09.2021 12:59:16
2
8
Здравей Бехчет
3.
Време беше
29.09.2021 12:52:14
6
5
Кмета да вдигне аларма,за да не му преписват чужди грехове.Изправете се и те ще паднат.
2.
айтозлия
29.09.2021 12:49:21
6
7
За Бургас пари намериха ,за два обходни маршрута ,и то за леки коли.Как ще нарушите спокойствието на бургазлии.
1.
****
29.09.2021 12:40:29
1
7
Сетила се Мара...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Почина директорът на НОИ Бургас Енчо Жеков Почина директорът на НОИ Бургас Енчо Жеков Министърът на туризма доц. Илин Димитров дойде в Бургас, за да види, че с култура правим световен туризъм Министърът на туризма доц. Илин Димитров дойде в Бургас, за да види, че с култура правим световен туризъм Тук са 9 ректори на национални университети, които развиват филиали в Бургас Пламен Делев завлякъл десетки с над 120 хил. евро, обещавайки да им "уреди" проблемите Пламен Делев завлякъл десетки с над 120 хил. евро, обещавайки да им "уреди" проблемите На името на една от жертвите му са изтеглени  21 банкови кредита на стойност около 50 хиляди евро Голямото завръщане на футбола в Бургас: „Мачът на надеждата“ обединява България на стадион „Лазур“ Голямото завръщане на футбола в Бургас: „Мачът на надеждата“ обединява България на стадион „Лазур“ Побързайте за билети, може да свършат Арестуваха Пламен Делев заради колосални измами за стотици хиляди евро Арестуваха Пламен Делев заради колосални измами за стотици хиляди евро Той си измисли паралелна реалност от Харвард до съдийската мантия, а всъщност е вървял мащабни далавери   Скреч карти и футболни награди: efbet Пункт стартира специална кампания за Мондиал 2026 Скреч карти и футболни награди: efbet Пункт стартира специална кампания за Мондиал 2026 Кампанията „Тръпка за Световно в efbet Пункт“ стартира на 5 юни и дава шанс за спечелване на iPhone Air 17, PlayStation 5 Slim, AirPods и още десетки награди Обзор посреща над 500 участници във фолклорен фестивал Обзор посреща над 500 участници във фолклорен фестивал През годините фестивалът се утвърди като значимо културно събитие, привличащо все повече танцови състави, клубове и почитатели на народното творчество Схиархимандрит Серафим ще гостува на фестивала „Света Богородица – Достойно есть“ в Поморие Схиархимандрит Серафим ще гостува на фестивала „Света Богородица – Достойно есть“ в Поморие Концертът ще се състои на 13 юни (събота) от 20:00 часа на откритата сцена пред Народно читалище „Просвета – 1888“ в Поморие Огромна трагедия в Бургас! 17-годишно момче сложи край на живота си в ж.к. „Славейков“ Огромна трагедия в Бургас! 17-годишно момче сложи край на живота си в ж.к. „Славейков“ Тийнейджърът Ц.Л. се е самообесил в семейното жилище в „Грийн резиденс“, близките и приятелите му са в шок Стилиян Петров представи официалните екипи за "Мача на Надеждата" в Бургас Стилиян Петров представи официалните екипи за "Мача на Надеждата" в Бургас Благотворителното събитие ще се проведе на  6 юни 2026 г. на стадион "Лазур" в Бургас от 17:00 ч .
Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Найджъл Бойл, станал световно известен с безапелационната си и ключова роля на инспектор Иън Бъкълс в мегахита на BBC „Line of Duty“ Най-малко 21 души загинаха при пожар в хотел Най-малко 21 души загинаха при пожар в хотел Спасители изведоха десетки от пламъците в квартал „Малвия Нагар“, сред жертвите има и чужденци Коя партия колко ще загуби след орязването на субсидиите Коя партия колко ще загуби след орязването на субсидиите Най-драстичен е пропорционалният колапс при Възраждане, които след тегленето на чертата губят две трети от парите си и от 1,33 милиона слизат на едва 413 хиляди евро
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори