×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Сезонът ни показа, че политиката, която прилагаме от години в Приморско, е правилна


Сезонът ни показа, че политиката, която прилагаме от години в Приморско, е правилна
Някой, ако смята, че с магическа пръчка може да свърши всичко, се лъже много. Стъпка по стъпка променяме цялата община, подчерта кметът на Приморско Димитър Германов
06 Септември 2021, Понеделник, 17:32 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ снимки: Авторът

Още от 2011 година започнахме да намаляме ненужно големите тротоари, за да освободим места за паркиране, създадохме хиляди в Приморско и Китен

 

Флагман.бг разговаря с кмета на Приморско д-р Димитър Германов за изминалия летен сезон и уроците, които екипът му научи за последната година.

- Д-р Германов, как оценявате летния сезон, сякаш бе много силен?

- Доста силен спрямо българските туристи. Факт е обаче, че над 60 % от туристопотока в Приморско и Китен, в годините, в които нямаше коронавирусна пандемия, бе от Централна и Източна Европа – Чехия, Полша, Словакия, Русия и Украйна. И когато се въведоха ограничения и секна потокът, българите припознаха Приморско и Китен, за което им благодаря. За съжаление обаче не успяха да компенсират тази загуба. Да, имаше много туристи, но въпреки всичко липсата на чуждите гости бе осезаема. Най-малкото, в други години туристическият сезон започваше от 24-ти май, а сега от 15-ти юли – загуба от близо 40 дни. Но все пак, да не се оплакваме, имахме изключително добър сезон, на фона на всичко, което се случи в сферата на туризма.

- Имате ли надежда, че сезонът ще продължи по-дълго през септември?

- Политиката на Общината е такава, че натрупваме събития в края на сезона. Този уикенд се проведе „Приморска перла“, „Китен и приятели“, утлтракрос триатлонът „Лъвско сърце“, който започна преди години с 40 участници, а сега вече са 760 и набира все повече популярност.

- Новите мерки, които се въвеждат от 7 септември ще ограничат ли притока на туристи към Приморско?

- Събитията са предвидени до влизането в сила на новите мерки. Не сме го планирали предварително, просто така се получи.

- На сесията на Общинския съвет споменахте, че имате единични случаи, но как смятате, че ще се развие пандемията в следващите месеци във вашата община?

- Трудно е да се прогнозира. За нас важното сега е да предприемем превантивни мерки, да информираме хората за опасностите, колкото може повече да се ваксинират.

- Вие ваксинирахте ли се?

- Да, разбира се!

- Как ще започне учебната година в Приморско?

- Започваме присъствено. Още миналата година правихме ежедневната дезинфекция на улиците, детските площадки, контрол по отношение на поведението, най-вече в административните сгради. Т.е. – ние изпълняваме задълженията си.

- На какво ви научи последният сезон по отношение на организацията на летния сезон?

- Последният сезон ни показа, че политиката, която прилагаме от години, е правилна. Още от 2011 година, когато започнах като кмет на общината, първото нещо, което предприех, бе да разширим уличните платна за сметка на тротоарите. Те бяха ненужно широки, а трябваше да се освободи място за паркоместа. Тази тенденция се запази. 10 години и в Приморско, и в Китен работим по този начин. Създали сме хиляди места. Вижте ул.“3 март“, на носа на Приморско има 500 паркоместа, в Китен имаме нова улица, продължение на ул.“Урдовиза“. Говорим за цялостна промяна на философията. Това е нещо, което можем да правим. Другото, за което се говори – буферните паркинги, за мен, са илюзия към настоящия момент. Туристът иска да дойде и да си паркира колата възможно най-близо. Останалото ще го отблъсне. Факт е, че българите, които ни посещават в последните години идват с личен транспорт, а не с автобуси, както чуждите туристи. Заради това се получи пренатоварването. Но ние имаме ресурси и се възползваме. Учим се, гледаме добрите примери в другите общини и се опитваме да ги приложим. Това лято виждате колко облекчи трафикът колелото на входа на Приморско, ако го нямаше, ако там имаше светофар, опашките от автомобили щяха да стигат поне до „Мастерхаус“. Това кръгово кръстовище е уникално и свърши много работа. Вижте ул.“3 март“, миналата година направихме ул.“Стамаполу“ и ул. „Иглика“. Това са много неща, ние сме една малка община. Някой, ако смята, че с магическа пръчка може да свърши всичко, се лъже много. Стъпка по стъпка променяме цялата община.

- На общественото обсъждане за иновативния проект за опазване на черната мида получихте обвинения, че „не сте приморчанин“…

- Ако говорим кой е от Приморско, и кой не е…аз се чувствам приморчанин след толкова години и работа тук. Това е факт! Ако някой иска да ги говори, за да черпи политически дивиденти, да го направи. Не мога да го спра, но знам какво правя като кмет и то се вижда. И ако не беше така, жителите на Приморско, които са мъдри и разумни хора, нямаше да ме избират три мандата, защото виждат това, което правим.


В категории: Приморско


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
27
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа 27/06/2026, Събота 21:50 0
Тервел ИЛИЕВ Почина бивш депутат Почина бивш депутат 27/06/2026, Събота 21:42 0
Тервел ИЛИЕВ Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас 27/06/2026, Събота 19:32 0
27
Коментара по темата
27.
90ти
09.09.2021 11:33:13
0
2
Моля ВИ помогнете!!!! Онзи ден взех крупната сума за новородено дете 500лв "помощ от общината".дайте ми съвети как да е изхарча и разпределя че е много пара тва.Ще ида до Велинград на почивка то е ясно ама пак остават много.Благодаря ви
26.
Нестинарката
08.09.2021 15:51:16
0
4
Луфкай шефе ние сме най добрата фирма.
25.
*********
07.09.2021 23:43:52
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
24.
До 23
07.09.2021 19:39:30
1
7
Кукер ти бойдиса ли си оградата бе? Зимай сливналийката хващайте баданарките и стига сте писали тука. Митката ви дава кото искате ко пак ривете?
23.
Румен Педалов
07.09.2021 19:25:53
5
2
Алчни, стиснати-потиснати, комплексирани индивиди са Кюприйци!
Твърдят на всеослушание,че децата не трябвало да се делят...
Да ама не... както казваше навремето покойния вече проф. Петко Бочаров.
Собствените им са ТОТАЛНО РАЗДЕЛЕНИ ОТ ФИНАНСОВО, МАТЕРИАЛНОТО И ИМОТНО СЪСТОЯНИЕ.
Докато,за стария и "ялов"(по всяка вероятност и необезчестен)ерген не успял да се задоми и създаде семейство и НАСЛЕДНИЦИ заради злобната си и алчна майка сакън некоя булка да не си събуе чехличките и влезе наготово в хотела от Соца с пристроени СЕ ДАВА ВСИЧКО...
...за другото забегнало и не искащо да се ОБЕЛИ И ДУМА ЗА ЗАВРЪЩАНЕ В БАЩИНАТА КЪЩА...трохи...
...разбирай туршия, буркани, няколко чипса и двеста грама филе Елена..".и щедро и от сърце"... ДВАЙСЕТОЛЕВКИ..
За да си изкупят гузната съвест тези завършени селяндури.
И после що внуците не искат и дума да чуят,за това ЗАБРАВЕНО ОТ БОГА СЕЛО!
Тях не ги интересува как живеят наследниците им, дали имат нужда от пари, дрехи за децата,как ще тръгнат на училище и прочие...и прочие
Тази ПАСМИНА мисли само какъв нов мокет ще застели,какво удобство ще сътвори,за туристите...тук те са на почит...не децата и внуците....
Затова господ ги е наказал да си стоят мама,тате и стария неизконсумиран ерген цяла зимъска на балкона и терасата и одумват, коментират и нареждат всеки един осмелил се да излезе навън на път за кварталния магазин за един хляб.... техен съселянин.
Единственото хубаво от влагането на всичко спастрено лятоска от издояването на бедния български турист в хотелите от Соца с пристроени и влагането му обратно е,ЧЕ СЛЕД НЕ ПОВЕЧЕ ОТ ПЕТИЛЕТКА ДВЕ.... НАСЛЕДНИЦИТЕ ИМ КОИТО СЕГА НЕ ИСКАТ ДА ГИ ЧУЯТ И ВИДЯТ,е че ще ги продадат на добра цена....и ще си оправят живота надалеч от тези скръндзи.
22.
Външен
07.09.2021 15:40:27
12
3
Пише ви човек работил с тази община. Толкова спокойно, авторитетно и без намеци за корупция управление на морска община не съм срещала. Всичко е ясно, принципно и коректно. Как не разбирате и не виждате колко много се промени Приморско. Управлението привлича много креативни проекти с визия, но вие драскачи на помия сами си пускате чалгата...
21.
Юмер
07.09.2021 15:12:00
1
8
Работя с този човек. Целта на управлението му е да упражнява интереси и натиск в обществото. Всички го знаят. Когато кажат че кмета е бесен всички ние в сградата треперехме. Сега ни е е все едно само за работата си мислим и не му обръщаме внимание.
20.
До 19
07.09.2021 14:18:36
1
8
То понеже пък всички се блъскат да го защитават е много трудно да се сетим ти кой си.
19.
Иван
07.09.2021 12:28:54
14
3
Ще се пукнете от Яд. Кмете само на пред ,аман от Върби ,Вачки и други трима - четирима педе...са .
18.
Ха ха ха
07.09.2021 10:10:00
10
7
Всички коментари са от максимум двама човека, които повтарят всичко написано като мантра. Вие работа нямате ли си или пенсионерският живот ви е вече скучен?
17.
Хахахахаха
07.09.2021 09:20:54
1
12
Чуждия комет с чуждата администрация се хвали какво е направил с нашите пари,добре да каже обаче тези неща с помощта на кои фирми собственост на хора около него и съветници ги направи,ако имаше закон една лека ревизийка да се направи да разберат хората наистина какво е направил.
16.
Наблюдателя
07.09.2021 09:06:43
1
14
Помним с какви обувки дойде този силно казано гражданин. Освен че ги е заменил с по-скъпи той си остава символ на шуробаженащината с условия склонни да ви побъркат от безпокойство. Ще помним разделението на жителите на наши и ваши. Или си с нас или ти стъжнихме живота по закон. Много нормални не издържаха и се изнесоха. Така ще те помним.
15.
Тодор Живков
07.09.2021 00:03:36
1
10
Ква политика е куцо магаре добре че е корона вируса хората не отидаха в гърция доидаха в приморско китен царево созпол ! Догодина като отмини пандемията пак ще си останете със Палаткаджиите !! После политиката ква политика е просто късмет че в Гърция са със строги мерки !
14.
*********
06.09.2021 23:54:31
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
13.
Хахахахаха
06.09.2021 21:59:17
4
11
Хората от Приморско са много просто племе,за да изкарат 5 лева оставиха 10 години чужд кмет и чужда администрация в това число и няколко местни предатели и продажници за едните стотинки да им се подиграват и правят пари на техен гръб и с техните пари да се хвалят какво са направили.качеството какво е на това което направи панчарско всичко обрасло с трева бордюри и павета разместени все едно са поставяни преди хиляди години,а улиците по които живеят хора от 20 години и газят още в калта какво ще кажете?За десет години трябваше Приморско да свети просто много пари се счупиха за простотии,за назначаване на щат на всякакъв електорат от ромски произход най вече.Истинския кмет е един и той ви постели на готово,иначе вие всичките които сте негови кадри не можете да му поддържате оставеното.
12.
Местен
06.09.2021 21:32:15
3
4
Единственото хубаво и различно беше феста на перла! Евала дано ги оставите да го правят пак . Интересни, млади хора друга култура . Ей от това имаме нужда
11.
Борисов
06.09.2021 20:45:55
0
12
Опа докторе моля ви от кога се заинтересовахте за местата за паркиране в вашата партия както в Бургас при Николов премахнат паркинги и се превръща в синя и зелена зона това според вас нормално ли е? При тези данъци и такси за смет пътен данък тол такса ток вода вие както вашия лидер и всички кметове от ГРОБ ни завещавате едни трудни години с ниска пенсия и скъпи лекарства огледайте се държавата няма кадри и млади хора един завод и един инвеститор не сте докарали само си правите смешни реклами. Иде видов ден.
10.
директора
06.09.2021 20:09:49
2
11
Аз предлагам да направим приморско КУРорт само за учителките.добре дошли са и колижките от мичурин.некоя и друга чистачка мангалка от пънчарево. Тогава целогодишно ще е пърно с туристи ученици.техните майки.лели.каки.направо идилия.п.п.здравко да покрепи идеата ми.
9.
Тоя филм го гледахме по новините
06.09.2021 20:03:30
0
13
Менюто в кръчмата е пържени яйца, с таратор, а за десерт кютек от собственика и зет му
8.
Ротшилд
06.09.2021 19:00:54
2
28
Приморско-меката на чалгата и циганията! Всеки трети турист в селото е циганин. Празни ресторанти и опашки пред дюнери и палачинки, улиците са бит пазар, това ако е курорт то Ново Паничарево е Крушевел.
7.
Kris
06.09.2021 18:57:23
1
12
Демек, аз съм голяма работа, а простата причина е Ковид
6.
Хвалипръцковци колкото щеше има
06.09.2021 18:24:09
0
20
Сезонът няма нищо общо с политиката, която прилагате... Ама ако си го признаете, как ще оправдаете присъствието си в политиката?
5.
Истината
06.09.2021 18:11:50
1
23
Димитре селото мяза на обор вече. Тебе ти е рана че пак данъците от "големите" ще са съкратени. Малкия бизнес през тези 2 години е на макс ма тва не е заради кръговото. Стига си се излагал иди си на село!
4.
Доктора
06.09.2021 17:59:13
0
21
Щото намали тротоарите за това всички туристи вървят по улицата на 3-ти Март, с колело не можеш да преминеш, а с кола абсурд! Квистъпки кви 5 лева, 3-ти март е пълна кочина!……..Нещастник долен!
3.
Журналист
06.09.2021 17:52:40
1
31
Типичния герберски популизъм .абе льоло,каква политика от вас бе .добре че отказаха хората от Гърция и други държави,че пак щеше да имаме 20дена сезон.с нищо заради вас не е бил по силен сезона.глупак лъжлив и манипулиращ.само празни приказки от вас.
2.
Каносан кукер
06.09.2021 17:51:32
1
25
Браво Мите. Таз година кукерландия догодина цирк балкански пред пощата. Само бъдете здрави със замчето че без вас лошо.
1.
Брейй
06.09.2021 17:45:28
1
30
Шегаджия! Трети мандат го избирали умните приморци. Падам.... Да живее рафито!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Почина бивш депутат Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Екссъпругата опитала тайно да изнесе оборудването на салона, а после да го продаде  Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Братя Диневи подходиха мъдро - пуснаха нисък наем и впериха всички погледи към хотела, сега ще имат възможността да проведат търг, да изберат наемател и осигурят пазарен наем за емблематичния обект Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче След завръщането си от фолклорния фестивал в съседното село Юпер, кметицата получава сигнал за изпаднало в беда щъркелче Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Според прокуратурата има опасност обвиняемият да се укрие Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Николай Попов от движение „Сияние“ взриви мрежата с разкрития за тежък конфликт на интереси и опит за замитане на истината на пътя Мантинелите на „Тракия“ издържали само до 1500 килограма Мантинелите на „Тракия“ издържали само до 1500 килограма Собственикът на фирмата-доставчик чистосърдечно обяви, че модерните леки коли са твърде тежки за родните предпазни огради Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Чужденците са в шок от скъпотията, не са очаквали нещо подобно 
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори