Зам.кметът Марков да си контролира нервите
Ключови думи:
Валери Симеонов, Костадин Марков, Тодор Иванов, СДС - Бургас, Група на Независимите, Атака, ГЕРБ
25 Февруари 2011, Петък, 16:05 ч.
Автор: Веселин ВАСИЛЕВ, Видео: Добромир ДоскачаровТри пъти съм проверяван за принадлежност към ДС, Тошко Иванов не е добре, личи му по снимката
Конфликтът между групата на Независимите в Общинския съвет на Бургас и
зам. кмета по строителството Костадин Марков ескалира след последната
сесия. Хората на Валери Симеонов отказаха да обсъждат Бюджет 2011 и
напуснаха залата, а на продължението след два дни гласуваха против 14
предложения за промяната на ПУП-ове, включени в дневния ред. И в първия,
и във втория случай аргументите им бяха идентични – корупционни
практики в строителния отдел на общината и нарушаване на закона.
Обвиненият Костадин Марков реагира веднага. „Най-големият комплимент за
работата ми в е това, че ми е враг групата на неграмотността и злобата,
гравитираща около телевизия СКАТ”, каза той. С декларация излезе и СДС –
Бургас. Те поискаха групата на Независимите да напусне веднага
Общинския съвет, а Валери Симеонов да признае, че е зависим от ДС.
Отговорът на Симеонов също не закъсня. (виж видеото)
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците

„Преди повече от два месеца, Съюзът на демократичните сили, поиска оставката на г-н Йотов и ръководния екип на Агенция „Пътна Инфраструктура", основанието бе критично лош одитен доклад за строителството на магистрала Тракия, раздавани бонуси за несвършена работа и липса на компетентност при управлението на инфраструктурните проекти. Тези наши констатации бяха категорично подкрепени от председателя на европейската комисия г-н Барозу в писмо до премиера на България.
Министър Плевнелиев публично отговори: „В Агенция „Пътна Инфраструктура", няма никакви проблеми, агенцията работи като добре смазан механизъм. Заставам категорично зад всички действия на г-н Йотов и ръководния екип". Днес, ние имаме нов и различен отговор. Отлично работещия „механизъм" има нужда от промяна, от „смазване", от нов подход, компетентност и нови приоритети в дейността си. Всичко това, ни се поднася в опаковката на „планирани действия", вместо признание за реални проблеми.
Съюзът на демократичните сили продължава да настоява за прозрачност и почтеност в управлението на Агенция „Пътна инфраструктура", за да няма повече „планирани оставки" и съмнения относно крайния успех в изграждането на най-важните инфраструктурни обекти в България".