Зам.кметът Марков да си контролира нервите
Ключови думи:
Валери Симеонов, Костадин Марков, Тодор Иванов, СДС - Бургас, Група на Независимите, Атака, ГЕРБ
25 Февруари 2011, Петък, 16:05 ч.
Автор: Веселин ВАСИЛЕВ, Видео: Добромир ДоскачаровТри пъти съм проверяван за принадлежност към ДС, Тошко Иванов не е добре, личи му по снимката
Конфликтът между групата на Независимите в Общинския съвет на Бургас и
зам. кмета по строителството Костадин Марков ескалира след последната
сесия. Хората на Валери Симеонов отказаха да обсъждат Бюджет 2011 и
напуснаха залата, а на продължението след два дни гласуваха против 14
предложения за промяната на ПУП-ове, включени в дневния ред. И в първия,
и във втория случай аргументите им бяха идентични – корупционни
практики в строителния отдел на общината и нарушаване на закона.
Обвиненият Костадин Марков реагира веднага. „Най-големият комплимент за
работата ми в е това, че ми е враг групата на неграмотността и злобата,
гравитираща около телевизия СКАТ”, каза той. С декларация излезе и СДС –
Бургас. Те поискаха групата на Независимите да напусне веднага
Общинския съвет, а Валери Симеонов да признае, че е зависим от ДС.
Отговорът на Симеонов също не закъсня. (виж видеото)
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър
Анелия разкри тайната за перфектна фигура
Шампионка по борба загина след скок от 11-ия етаж заради любовна драма

„Преди повече от два месеца, Съюзът на демократичните сили, поиска оставката на г-н Йотов и ръководния екип на Агенция „Пътна Инфраструктура", основанието бе критично лош одитен доклад за строителството на магистрала Тракия, раздавани бонуси за несвършена работа и липса на компетентност при управлението на инфраструктурните проекти. Тези наши констатации бяха категорично подкрепени от председателя на европейската комисия г-н Барозу в писмо до премиера на България.
Министър Плевнелиев публично отговори: „В Агенция „Пътна Инфраструктура", няма никакви проблеми, агенцията работи като добре смазан механизъм. Заставам категорично зад всички действия на г-н Йотов и ръководния екип". Днес, ние имаме нов и различен отговор. Отлично работещия „механизъм" има нужда от промяна, от „смазване", от нов подход, компетентност и нови приоритети в дейността си. Всичко това, ни се поднася в опаковката на „планирани действия", вместо признание за реални проблеми.
Съюзът на демократичните сили продължава да настоява за прозрачност и почтеност в управлението на Агенция „Пътна инфраструктура", за да няма повече „планирани оставки" и съмнения относно крайния успех в изграждането на най-важните инфраструктурни обекти в България".