Ректорът след трагедията в студентските общежития: Това е много тъжен ден за университета
Тъгуваме, защото едно момче вместо към дипломирането, пое по пътя към отвъдното, каза проф. д-р Магдалена Миткова
За нашия университет днес е много тъжен ден, защото едно момче вместо към дипломирането, пое пътя към отвъдното. Това каза тази сутрин пред БНТ ректорът на университета "Проф. Д-р Асен Златаров" в Бургас проф. д-р Магдалена Миткова.
Тя застана пред камерата на националната телевизия, за да коментира нелепата смърт на 24-годишния Георги Господинов от Сливен, който издъхна вчера, заседнал в асансьора на студентското общежитие блок 2, затиснат от хладилник.
Смъртта му потопи в скръб университета. В студентските общежития живеят над 1000 студенти.
Трагедия! Студентът Георги почина затиснат от хладилник в асансьора на общежитията в Бургас
"Нямаме представа точно какво се е случило. Образувано е досъдебно производство, ще бъдат утвърдени експертизи. Знаем само, че е заседнал в асансьора, в асансьора е имало хладилник, имало е летален изход. Два от асансьорите, освен товарния, са по-малки. Когато се развали асансьорът пристигат асансьорните техници, случва се веднъж в седмицата“, заяви проф. Миткова.
В такива големи обществени сгради това е обичайно, досега не сме имали подобни инциденти, добави тя.
По думите ѝ от фирмата няма заявления, че асансьорите са развалени и че трябва да се подмени нещо в тях.
Кой е виновен за смъртта на Георги Господинов в студентските общежития на Бургас
"Не сме се срещали с фирмата, която поддържа асансьора, но тя също ще бъде обект на проверка. Предполагам, че на половин година се извършва профилактика", изтъкна ректорът.
След като репортерът на БНТ Ели Цанова изтъкна, че на колата на починалия студент имало инвалиден стикер и едната от версиите за смъртта е инфаркт, проф. Миткова каза, че това са предположения. Експертизата ще покаже истината, подчерта ректорът.
Нямаме сведения момчето да е имало процент инвалидност, каза още тя.
Победителката Дара: Желанието ми е убито, до часове ще реша за "Евровизия"
Анализатори с тежки думи за Румен Радев
Българката иска да промени историята на медицината - развива препарат, който да спре рака
Нови разкрития около досиетата „Епстийн” съдържат твърдения за връзки със София и България
Музикални звезди с остри критики към имиграционните власти на церемонията „Грами“ 2026
Зимна Богородица: Какви поверия и ритуали се спазват на 2 февруари
Бум от задържани за алкохол и наркотици зад волана в Бургас и областта
Зимата удря здраво: Жълт код, снеговалежи и температури до -13 градуса
Дневен хороскоп за 2 февруари: Пари за Везните, Скорпионът да не флиртува
Почина Фернандо Естесо
Качеството, с което дамите "омагьосват" мъжете
Актуална обстановка към 22 часа: АМ "Тракия" е блокирана, Подбалканският път - също
