Стъки не бил взел милион от "Борисов 3", дали на федерацията му само 220 000 лева
Нападат ме, защото ме издигнаха за президент, жалва се боецът, който бе обявен за добре платен протестиращ
Изнасят се и лъжливи, манипулативни данни за мен, заради кандидатурата ми за президент. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия председателят на федерацията по ММА Станислав Недков – Стъки. Той категорично отрече твърдението на говорителя на правителството Антон Кутев, че е взел над 1 млн. лева. Според боецът опитът да се внуши, че е добре платен протестиращ, бил за отклоняване на вниманието от аферата с президентският съветник Пламен Узунов.
„Нападките срещу мен започнаха след издигането на кандидатурата ми за президент. Тогава започна и полицейската репресия. Изнасят се и лъжливи, манипулативни данни”, жалва се Стъки.
Той добавя, че през 2017 г. Българската федерация по ММА получава 31 348 лв., като това е 1,3% от общата сума по програмата. През 2018 г. – 34 890лв., а през 2019г. федерацията няма финансиране. През 2020г. сумата е 39 953лв. или 1,7% от общите средства по програмата. Парите за 5 години били 220 хил. лв.
„В този срок са обхванати над 2500 деца, с които работят инструктори и лектори в 6 града. Те провеждат тренировки и лекции по ММА. В сумите влизат хонорари и наеми. За Федерацията не остава нищо, а всичко бива раздадено на младежите”, уточни Недков.
За 2021 г. финансирането било 118 хил. лв. или 2,3% от средствата по програмата.
„Знаем, че другарят Кутев е завършил университет по кино в Москва. Чрез един такъв скалъпен скандал, той се опитва да измести фокуса на дневния ред. Най-вече този с Пламен Узунов”, заяви Недков.
И добави, че федерацията по ММА не е била одобрена по ред програми, по които е кандидатствала. Според него служебният министър на спорта се намирал в конфликт на интереси. Той бил министър на спорта и шеф на федерация.
Говорителят на правителството Антон Кутев пък каза в студиото на Нова телевизия, че ММА бойците изкарват повече пари от политика, отколкото от спорт.
„Станислав Недков ни будалка. Федерацията, която той управлява, е получила над 1 млн. лв.”, потвърди Кутев.
„Изкарах един час в Министерството на спорта и разбрах защо ММА бойците се занимават с политика. Защото печелят повече от нея, отколкото от спорт“, добави той.
„Тези 220 хил. лв., за които говори той, са само по програмата за превенция на зависимостите. Отделно федерацията е взимала всяка година по 180 хил. лв. Получавани са средства и по други програми”, обяви говорителят на служебното правителство.
Млада жена прегази възрастен мъж
4 болезнени лъжи, които ни държат в капана на нещастния брак с години
"Политико": Победата на ДАРА предотврати кошмарен сценарий с Израел
Малтийците , които ни дадоха максимален брой точки , преобърнали нагласата си часове преди шоуто
Младеж пострада при токов удар - докоснал електрическата мрежа на БДЖ с въдицата си
България с рекорд за плажове със "Син флаг"
Александър Кадиев се обърна към хейтърите на Дара
Млада жена прегази възрастен мъж
17/05/2026, Неделя 20:20
0
В Дания се дивят на Бангаранга
17/05/2026, Неделя 19:59
2
Каква е твоята зодия: разкрий личностните си черти
Дара стана сензация извън Европа
Във Франция с огромно внимание към Дара
Ето колко струва да гледаш финал на Евровизия на живо
