Вижте емоцията на завърналия се след пандемията фестивал „Славееви нощи“
Мерките през миналата година не позволиха да се проведе обичаното събитие
Грандиозният фолклорен фестивал „Славееви нощи“ се завърна в Айтос след година отсъствие заради пандемията. В парк „Славеева река“ стотици жители и гости на града станаха свидетели на богатата празнична програма, в която се включиха няколко фолклорни танцови и музикални ансамбъла. По традиция фестивалът бе открит от кмета Васил Едрев, който заяви: „Честит празник, приятели! "Славееви нощи" ще ги има, докато има айтозлии на тази древна земя!“.
Тази година „Славееви нощи“ е с променена програма. Заради продължаващата извънредна епидемична обстановка фестивалът не е 3 дни, а само един. Това обаче не означава, че айтозлии не успяха да се порадват на изпълненията от концерта на „Виевска фолк група“ с ръководител Емил Узунски.
52-рото издание на Празниците се проведоха на открито при спазване на всички противоепидемични мерки. Организатори на събитието бяха Община АЙтос и Народно читалище „Васил Левски 1869“.
Почина голямо име в рапа
Бърз домашен хляб без много месене - лесна рецепта с хрупкава коричка
Дъжд, сняг и гръмотевици в събота 11 април
Пореден международен триумф на Александра Лукоянова от "Черноморец" Бургас
Руски разследващ журналист бе оставен в ареста
България U15 обърна Малта с два късни гола
Драматична загуба за Мони Николов и Локо
Празнична великденска салата с яйца и свежи зеленчуци - лесна рецепта
Ученик намушка с нож момиче
Карлос Алкарас с брутален мач в Монте Карло
Нова любов идва в живота на тези зодии
