×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Румен Радев връчи мандата на ГЕРБ-СДС, но Росен Желязков го върна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Помните ли катастрофата с пенсионерите в насрещното край кв. Ветрен? Вижте докъде стигна процесът


Помните ли катастрофата с пенсионерите в насрещното край кв. Ветрен? Вижте докъде стигна процесът
Бургаският адвокат Калоян Кръстевич защитава Велислав Андонов (на заден план на снимката), който изглежда жертва на обстоятелствата
27 Април 2021, Вторник, 13:45 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА, снимки: Авторът

Те изобщо не разбрали, че са в насрещното и то в бързата лява лента за идващите от Бургас, а водачът на насрещния автомобил е нямало как да избегне удара, категорично бе вещото лице

 

Тройна съдебна експертиза и динамичен анализ доказват безспорно, че водачът на Реното – 39-годишният Велислав Андонов, е шофирал с точно 90 км/ч. по еднопосочния път Бургас-Ветрен, когато на 24.06.2017 г. стана тежкото челно ПТП, при което загинаха петима пенсионери. 

Днес в Окръжния съд започна изслушването на вещите лица по случая. По думите на проф. Карапетков по време на инцидента пенсионерският Фиат се е движел с 24 км/ч. в насрещното движение - дясната лента за шофьорите, идващи от Бургас към кв. Ветрен.

„Спирачни следи, паднали части и теч на масло са напълно достатъчни, за да определим скоростта на двете превозни средства и тяхното местоположение по време на удара. Предприетата маневра за изпреварване от водача Андонов е напълно правилна, ако Фиатът не е бил в неговото платно. Пътят е еднопосочен, с две ленти. Когато шофьорът на Реното е бил в бързата лента и е видял насрещния автомобил, е можел да намали скоростта и евентуално да се върне в началната лента, но тогава можеше да има ПТП с колата пред него – Опел, който също служебно е намалил скоростта, предвид виждащия Фиат. Той пък от своя страна е можел също да избегне удара, ако се беше прибрал в крайната дясна точка (посока Ветрен-Бургас), тъй като там има разстояние от 1 метър“, обясни проф. Карапетков от техническа гледна точка какви биха могли да бъдат вариациите на ситуацията.

Припомняме, че бургаските пенсионери - Иванка Славова, Стоянка Динкова, Андрей Андреев, Яни Биволаров и Иринка Вайсалова, които са се връщали от Тракийския събор край Минерални бани, са объркали отбивката и от Ветрен са влезли директно в насрещното, вместо да се качат към АМ „Тракия“. Всичките са били възраст между 68-72 г.

В съдебната зала днес бяха изслушани вещите лица,
които посочи резултатите от направените експертизи

Очевидно до момента на удара те са смятали, че се движат в правилната посока. Пенсионерите са изминали повече от километър преди да бъдат блъснати от Реното на Велислав Андонов.

В съдебната зала стана ясно, че кръвните проби на Андонов и на водачката на Фиата – Стоянка Динкова са отрицателни.

Случаят е много необичаен, тъй като тогава мантинелата, която разделя пътните платна бе доста по-малка и въпреки пътните знаци, за шофьорите е доста объркващо. Веднага след като инцидентът стана публично достояние, в обществото се насади нагласата, че шофьорът на Реното не би следвало да е виновен, тъй като той се е движел съгласно законите от ЗДвП. Още повече не е надвишил максимално позволената скорост с нито един км.

Андонов е с безупречно досие, той е регионален мениджър на румънска компания с клон в Бургас за материали за строителни и довършително работи. За него няма данни да е имал предишни нарушения на пътя, просто е станал е жертва на злощастно обстоятелство.

Разпитите на свидетели продължават.


В категории: Темида


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
17
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Руски дипломат е открит мъртъв Руски дипломат е открит мъртъв 12/01/2026, Понеделник 21:21 1
Тервел ИЛИЕВ Може ли да ви глобят заради ароматизатор в колата Може ли да ви глобят заради ароматизатор в колата 12/01/2026, Понеделник 20:34 1
Тервел ИЛИЕВ 38-годишна роди бебе с 0,15% алкохол в кръвта 38-годишна роди бебе с 0,15% алкохол в кръвта 12/01/2026, Понеделник 19:48 0
Тервел ИЛИЕВ Почина шимпанзето "гений" Ай Почина шимпанзето "гений" Ай 12/01/2026, Понеделник 19:11 1
Тервел ИЛИЕВ Обявиха грипна епидемия във Варна Обявиха грипна епидемия във Варна 12/01/2026, Понеделник 18:50 0
17
Коментара по темата
17.
Попай Моряка
05.05.2021 14:13:41
1
3
Teзи които отговарят за организацията на движението и маркировката - в ЗАТВОРА НА ТЕЖЪК РЕЖИМ. НЕКАДЪРНИЦИИИИИ
16.
Ангел
28.04.2021 01:02:52
0
4
Бог да ги прости!
15.
Флегман
27.04.2021 22:03:37
0
2
Защо триете коментари !!!!нали показвате всичко оставете коментарите на всички да видите истината за професора!!!оставете коментара да видите истината за човек който съсипва живота на невинни хора!!!!!професор карапетков
14.
Е на тва
27.04.2021 21:15:38
0
17
Драги ми смехурковци, пенсионерите са минали около километър в насрещното движение. Те трябва да са били самоубийци или ненормални. Не ми е ясно за какво е този процес. Дори да е карал с повече от 90 км/ч. водача пак не трябва да е виновен. Пенсионерите изобщо не е трябвало да са там, дори напротив те са виновни за опит за непредумишлено убийство.
13.
*********
27.04.2021 21:01:39
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
12.
alf
27.04.2021 20:28:26
1
13
Тези жертви тежат на съвестта на този, който е правил маркировката. По време на катастрофата тя липсваше на 70 процента.
Всички сте минавали от там и знаете
как беше.
11.
при което за петима пенсионери... Светлозария?
27.04.2021 19:40:17
0
12
Тройна съдебна експертиза и динамичен анализ доказват безспорно, че водачът на Реното – 39-годишният Станислав Андонов, е шофирал с точно 90 км/ч. по еднопосочния път Бургас-Ветрен, когато на 24.06.2017 г. стана тежкото челно ПТП, при което за петима пенсионери.

Светлозария, научи се да образуваш изречения. Май не ти тече гладко мисълта?
10.
Така е
27.04.2021 19:36:59
1
10
Сложиха мантинели след дъжд качулка. Истинските виновници не са подсъдими
9.
УЖАС
27.04.2021 18:59:50
0
15
Г-це Кидерова, статията ви е пълна с недомислици и откровени грешки. Изброявам: след км/ч не се слага точка, "при което за петима пенсионери"... (Какво? Не настъпи следващия ден?),
"Днес, в Окръжния съд" - (запетайки). "Пенсионерският Фиат"(?) "Динамичен анализ", "началната лента", "служебно е намалил скоростта" - Какво, по дяволите е това? "Дясната лента за шофьорите, идващи от Бургас към кв. Ветрен."- Да не имате предвид по-скоро лявата изпреварваща лента? "Предвид виждащия Фиат" ? "Крайната дясна точка (или лента?)...
8.
Константин Луков
27.04.2021 18:50:24
0
3
Голям безхаберник съм винаги реагирам късно
7.
Пешо кура
27.04.2021 18:49:32
0
9
Не трябва ли да има маркировка и знаци поставени от община и одобрени от кмета
6.
Tsatsata
27.04.2021 18:31:54
2
10
Добре, но защо......4 години за да се стигне до съда ?
През цялото това време следователите и прокурорите камъчетата по пътя едно по едно ли са броили ? И сега започват безбройните инстанции и дела..
Що за безумно бавно правосъдие имаме ?Кого ползва това "разтегляне" във времето на едно дело, освен , разбира се самите правораздаващи ? Заплатите и бонусите си вървят....
Защо заварчика и тракториста има норма за време да свърши една работа, а тук няма, а и да има формулировките са толкова мъгляви , че не е истина!
5.
Gt
27.04.2021 16:47:12
0
11
Преди ПТПто тан няюаше мантинела имаше двойна непрекъсната линоя самоче малко пойзтъркана от времето ! А тазимантинела която сложиха сега ,дано някой не се одари челно в нея че колата му ще стане на две части!
4.
пенсионерският Фиат
27.04.2021 15:10:22
3
11
ПУЛИЦЪР
3.
Това
27.04.2021 14:58:03
2
5
сигурно е било изкъкано преди да се появят по-пресни изпражнения.
2.
Бургас
27.04.2021 14:30:22
4
37
Този човек трябва да съди държавата, това е нелепо, НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!
1.
Бай Ганьо
27.04.2021 14:23:46
2
74
Аз не мога да разбера защо въпросният Андонов е размотаван по съдилища и каква вина са търсели в него?! Дори и да беше карал със 100 км/ч, какво, щяха да го осъдят за това, че него са го блъснали хора движещи се в насрещното платно при организация за движение само в едната посока, това е нелепо. Ако някой съди мен за нещо подобно, аз ще съдя държавата за причиненият стрес. Но все пак надявам се никога да не ми се налага.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Беба от "Биг Брадър" стана сватовница в „Черешката на тортата“ Беба от "Биг Брадър" стана сватовница в „Черешката на тортата“ Бургазлийката търси мъж на една от най-големите скандалджийки в къщата на „Големия брат“ Чалгаджийките вдигнаха здраво цените, Преслава и Анелия вече струват по 10 хил. евро на вечер Чалгаджийките вдигнаха здраво цените, Преслава и Анелия вече струват по 10 хил. евро на вечер Хонорарите на изпълнителите, свързани с лейбъла „Пайнер“ са повишени с между 20 и 40 % Експеримент на Флагман.бг: Възможно ли е от 5 евро да направим 10 само с вода и спирт Експеримент на Флагман.бг: Възможно ли е от 5 евро да направим 10 само с вода и спирт Видео в социалните мрежи предизвика бурни реакции сред потребителите 6 партии влизат в парламента, ПП-ДБ съкращават разликата с ГЕРБ 6 партии влизат в парламента, ПП-ДБ съкращават разликата с ГЕРБ Проучване показва, че основните политически сили са в жестока конкуренция, а две партии водят ожесточена борба за трето място Виетнамци ще работят в Свети Влас в сферата на туризма и строителството Виетнамци ще работят в Свети Влас в сферата на туризма и строителството Среща на местни власти и виетнамския посланик открива нови възможности за привличане на квалифицирана работна ръка и чуждестранни инвестиции Д-р Весела Петкова за детската болница на Бургас, епилептологията и нихилизма ни Д-р Весела Петкова за детската болница на Бургас, епилептологията и нихилизма ни В новото Ф-студио говорим за проблемите на здравеопазването и търсим причините за недоволството на местното населени от всичко Как новите промени  в закона за ДДС засягат продажбите на недвижими имоти Как новите промени в закона за ДДС засягат продажбите на недвижими имоти Съгласно промените, продажбата на стари жилища остава освободена от ДДС, Пътните блокади на гръцките фермери преминаха символично Пътните блокади на гръцките фермери преминаха символично В очакване на преговорите с премиера утре в Атина Наградите „Златен глобус“ през 2026 г. предложиха всичко, което интернет обича Наградите „Златен глобус“ през 2026 г. предложиха всичко, което интернет обича От непланирани реакции до моменти, които мигновено станаха „viral“  Азис ще се омъжва в САЩ за американец Азис ще се омъжва в САЩ за американец Никой няма да види каквото и да било от сватбата ми, нито ще излезе снимка или видео, заявява певецът
„Hey Iran!“ е предупреждение, което идва от миналото „Hey Iran!“ е предупреждение, което идва от миналото Разговор за картината, историята, бъдещето и ясновидството, Доналд Тръмп и моментите, в които тя се повтаря  Иран се готви за война със САЩ, 500 протестиращи убити Иран се готви за война със САЩ, 500 протестиращи убити Синът на шаха оглави протестите, но няма да се върне в Иран: Реза Пехлеви и битката за власт Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Снеговалежите и силният вятър отмениха над 100 на летището в Истанбул Зимни условия затрудняват транспортната система в Турция, училища затварят заради снеговалежи и студено време Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Ендокринолог обясни дали трябва да пием топла вода сутрин на гладно Експертът посочва връзката между дехидратацията след сън и метаболитното здраве Великобритания обмисля забрана на X заради злоупотреба с АI и създаване на сексуално насилие  Великобритания обмисля забрана на X заради злоупотреба с АI и създаване на сексуално насилие  Разследване на Ofcom поставя под въпрос бъдещето на платформата, докато Илон Мъск определи хода му като „фашистки“ Метафизичният световъртеж на Мураками, който никога не се разплита докрай Метафизичният световъртеж на Мураками, който никога не се разплита докрай Нежната меланхолия на майстора на съвременната японска литература Гръцката полиция издирва българка - майка на три деца, изчезнала от курорта Воница Гръцката полиция издирва българка - майка на три деца, изчезнала от курорта Воница Сигналът е подаден от съседи, а разследването включва няколко версии, включително и принуда от бившия ѝ съпруг За първи път се проведоха молебени в руски църкви срещу абортите За първи път се проведоха молебени в руски църкви срещу абортите Руската православна църква въведе нова практика  за ежегодни молитви за вразумяване на жените, решили да прекъснат бременността Доналд Тръмп: Отбраната на Гренландия е две кучешки шейни Доналд Тръмп: Отбраната на Гренландия е две кучешки шейни Искам да сключа сделка по лесния начин, но ако не стане, ще го направим по трудния, допълни той. Тимъти Шаламе измества Леонардо ди Каприо като фаворит за „Оскар“ Тимъти Шаламе измества Леонардо ди Каприо като фаворит за „Оскар“ Филмът „Марти Суприм“ изстрелва младият актьор на върха, докато „Една битка след друга“ печели най-много отличия
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Украйна няма козове срещу Русия, имат само мен! Виц на деня Виц на деня - С какво се занимаваш?
- Хакер съм.
- Охо, интересно! Разкажи ми повече.
- За мен, или за теб?
Виц на деня Виц на деня - Мамо, боли ме коремчето!
- Празен стомах така боли!
- Теб затова ли те боли главата?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жената е най-богатото нещо на света. И гола да я съблечеш, пак има какво да ти даде...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори