Частна фирма ядоса кмета на Айтос с некачествена работа, ще асфалтира отново
Участъците от ремонтираните улици в града не се харесали на хората и те изказвали неодобрение в сигнали до администрацията, каза градоначалникът пред ОбС
Кметът на Айтос Васил Едрев спря работата на фирма, наета от ВиК, заради некачествени улични ремонти. Това стана ясно на днешната сесия на местния парламент.
Става въпрос за улиците „Св. св. Кирил и Методий“ и „Ради Боруков“. По закон ВиК има ангажимент да възстанови асфалтовата настилка след извършени ремонти по водопроводната мрежа на Айтос. В тази връзка от дружеството са наели фирма за пътните дейности.
Въпреки че контролът се осъществява по принцип от държавното ВиК, общински специалисти извършили собствена проверка на място. Това се е наложило след редица сигнали на граждани до кмета Васил Едрев. При проверката е установено некачествено изпълнение от страна на фирмата. След доклада на експертите градоначалникът е преустановил работата на фирмата. Васил Едрев бе категоричен, че компромиси с качеството няма да се правят, за да не се стига до конфузни ситуации, аналогични за други общини. Той ще настоява пред ВиК участъците да бъдат преасфалтирани.
Задържаха българи, изтезавали животни
Конфликтът Златева - ЦСКА съсипва борбата: класиранията говорят
20-годишна получи 85 предложения за брак в рамките на ден
Ученици от бургаското Механо сложиха десетки училища в малкия си джоб, в Топ 3 са на престижен конкурс
Скандалът в борбата кипи: Стоян Добрев стяга куфарите! Кирил Милов и Семен Новиков изригнаха
Задържани са мъж и жена за изтезания на животни и продажба на видеа
Затварят част от улица в ж.к. Зорница за месец заради ВиК ремонт
ГДБОП разкри канал за внос на фалшиви евро през Капитан Андреево
ВАЖНИ ПРОМЕНИ: За собствениците на електрически тротинетки
Министерството на туризма подкрепи кандидатурата на Розовата долина за включване в списъка на ЮНЕСКО
Прокурорският син от Перник осъден на 1 година и 8 месеца затвор при престъпление „закана с убийство“
Йотова продължава консултациите с останалите парламентарни групи на 4 февруари.
