Нарекоха нов вид охлюв на Новак Джокович
Той е открит от словашкия биоспелеолог Йозеф Грего и професор Владимир Пешич от Черногорския университет в Подгорица
Нов вид охлюв, който бе открит в карстов извор близо до черногорската столица Подгорица, бе наречен travunijana djokovici на името на тенисиста Новак Джокович, съобщава черногорският в. "Виести".
Новият вид е открит от словашкия биоспелеолог Йозеф Грего и професор Владимир Пешич от Черногорския университет в Подгорица.
Научният труд за откритието е публикуван в известното международно издание Subterranean Biology.
"За да откриете някои от най-редките животни в света, които се срещат единствено в подземни местообитания на Динарския карст, да стигнете до недостъпните им ареали в пещери и извори и да извършите продължителната и търпелива обработка на събрания материал, са ви нужни енергията и ентусиазма на Новак. Travunijana djokovici е един от най-интересните видове, които населяват подземните местообитания на карстовата област в Черна гора и един от най-редките видове в света. Единствен като Джокович", каза професор Пешич.
Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали
Топ фитнес инфлуенсър загина при шокиращи обстоятелства
Фатален купон за Световното: 17-годишно момиче намерено мъртво, убиецът изчезна
Домът на писателя в Бургас дълго ще помни премиерата на "Лунни витамини", всички си тръгнаха с рецепта за тях
Звезда от Балканите с мощен удар по Вингегор, който блестя в България
Скандал: Тийнейджър избухна в сълзи, след като изнасили момиче, но се размина със затвора
Подробности за драмата с 18-месечно момченце, което се събуди в моргата
Парадоксът България: Първи сме по раждаемост, но се топим най-бързо в ЕС
Приеха инвестиционната програма на ВиК-Бургас
Министерството на туризма и университетите обединяват усилия за подготовката на кадри за сектора
Скандал в bTV: Шефът на новините ли спря Мартин Атанасов от ефир (СНИМКИ)
