След офертите да състави кабинет Слави обяви: Има много ясна законова процедура, вървим по нея
Не разкри дали е болен от ковид
След три дни мълчание лидерът на „Има такъв народ“ (ИТН) Слави Трифонов излезе с кратко изявление във „Фейсбук“.
“По повод на различни политически изказвания и предложения, изразени в последните дни, искам да кажа следното: Има много ясна законова процедура, упомената в Конституцията, и ние съвсем логично я спазваме и вървим по нея”, написа лаконично той.
Коментарът на Трифонов идва след офертата на Корнелия Нинова от понеделник БСП да подкрепи анти-ГЕРБ правителство. Днес пък премиерът и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов призова Слави да поеме отговорността и да състави кабинет.
Политически анализатори спорят дали ще има правителство или ще се ходи на предсрочни избори.
От партията на Слави Трифонов пък загадъчно мълчат. Единственото, което твърди заместник-председателят Тошко Йорданов, е, че няма да правят коалиция с ГЕРБ, БСП и ДПС.
Остава неясно и дали Слави е с ковид, след като във вечерта на изборите на 4 април обяви, че се е самоизолирал заради симптоми на болестта.
Меси призна: Пия вино, но ме хваща бързо
Цените на жилищата в България скачат: Трети сме в ЕС по поскъпване
Willow - квантовият компютър на Google, който може да промени света
Ваня Джаферович сподели защо се чувства „селянин“ и защо избра България за свой дом
Милиони хора ежедневно използват ChatGPT за здравни въпроси
Вандалска атака по българското посолство в Скопие
Нова безопасна практика за размразяване на предното стъкло без риск от напукване
Шоколадът може да подобри мозъчната активност и когнитивните функции при умерена консумация
Билките от древността, които стоят в основата на съвременните лекарства
Катастрофа с жертва и ранени до Разград
608 снегорина обработват републиканските пътища, движението се осъществява без затруднения при зимни условия
Брутално двойно убийство: Задържан е бившият съпруг на една от жертвите
