×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Извънредно! Застреляха мъж в ауди в центъра на Бургас (СНИМКИ)
  • Заради ракетния обстрел: Болница в Йерусалим лекува десетки пациенти под земята
  • БАБХ откри растеж на бактерии и плесени в училищни сандвичи
  • Иран заплаши Румъния заради US самолетите на нейна територия
  • БАБХ наложи карантина на 20 хектара лозя край Велико Търново
  • Колкото пациенти - толкова медицински специалисти: Частните болници на бунт срещу стандарта по здравни грижи
  • България: По-скъпо е, отколкото в Япония и Германия взети заедно
  • "Крещи, напада и заплашва": Потърпевши сигнализират за агресивен мъж в столичен квартал
  • Агенцията за пътна безопасност дала милиони на външни изпълнители: Разследване на ИПБ
  • Шест партии играят в следващия парламент
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Узаконяването на Ченгене скеле пак се отлага, 44-ото Народно събрание не успя да гласува поправките


Узаконяването на Ченгене скеле пак се отлага, 44-ото Народно събрание не успя да гласува поправките
В петък бе последният работен ден на този парламент, който не успя да дочака съответната нотификация от Брюксел
07 Март 2021, Неделя, 19:01 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Чакана нотификация от Брюксел за друга част от законопроекта провали промените

Казусът с узаконяването на постройките в рибарското селище на Бургас се отлага за следващия парламент. 44-ото Народно събрание така и не успя да гласува на второ четене съответните промени, след като в петък бе последният му реален работен ден.

Парламентът официално приключва мандата си на 25 март. Депутатите обаче си гласуваха ваканция заради започналата предизборна кампания.

Припомняме, че няколко депутати, начело с Иван Вълков, през декември внесоха изненадващо на второ четене проектопромените, които биха узаконили прословутите постройки на рибарите на Ченгене скеле. Вълков и компания се опитаха да прокарат поправките в Закона за морските пространства, вътрешните водни пътища и пристанищата на Република България през преходните разпоредби на проект за промени в Закона за рибарството и аквакултурите.

Това предизвика остра реакция от страна на Христо Иванов – съпредседател на „Демократична България“.

„В последния момент се внася, между две четения, от един закон в друг. Няма мотиви, няма публично обяснение защо се прави тази поправка“, обяви тогава Иванов. Според него имало скрита цел - да се спре разрушаването на една от незаконните постройки на Ахмед Доган на Росенец.

Контрареакция дойде от Иван Вълков, както и от рибарите от сдружението „Морски сговор“. Те обвиниха Христо Иванов в манипулация и в юридическа некомпетентност.

Димитър Янчев от „Морски сговор“ дори се яви в земеделската комисия, когато трябваше да се гласуват поправките на второ четене. Там той разясни подробно казуса с възникването на рибарското селище. С Янчев, за подкрепа, на заседанието на комисията бяха и няколко бургаски депутати от ГЕРБ.

Оказа се, обаче, че гласуването на законопроекта се отлага за неопределено време заради необходимостта от нотификация от Брюксел.

Нотификацията не касае текстовете за рибарското селище, а други проектопоправки, обясни пред „Флагман“ Иван Вълков.

Това Народно събрание няма да може да гласува промените. Остават за следващото. Ние ги поддържаме и вероятно ще ги внесем и в 45-ото Народно събрание, добави Иван Вълков.

 


В категории: Бургас


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
15
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Сложете край на навика „пране на 40 градуса“ Сложете край на навика „пране на 40 градуса“ 16/03/2026, Понеделник 16:00 0
15
Коментара по темата
15.
Ченгене скеле 2021
08.03.2021 15:39:01
0
1
Красотата на ченгене скеле отвисоко https://youtu.be/03K1h4YXYCo?t=94
14.
МОРСКИ
08.03.2021 14:13:01
0
0
Неможаха да прокарат лобисткия закон и покрай незаконните имения на Доган да озаконят незаконните имоти на пишмян рибарите ..От 30 години ги събарят ив също време никнат като гъби от масивни вили с пластмасови корита закотвени от пред ..Циганската пасмен успяха да обезкостят и сринат със земята законно построени военните поделения които са законна държавна собственост ООбщината не е в състояние да събори незаконни колиби на построени на държавна земя .
13.
бах тез рибари
07.03.2021 22:32:49
0
8
те милионери се ,бе

туй с риба ли става

събаряй незаконно е всичкоооооо

събаряй ,мама им алчна ,гьотференска
12.
*********
07.03.2021 21:51:24
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
11.
Marinero
07.03.2021 21:01:54
0
10
Хаха, че как иначе ще ги водят за носа още дълги години с обещания срещу гласуване. Една законна тухла няма там а те се пишат собственици.
10.
Лост
07.03.2021 20:11:45
2
0
А днес Борисов каза:-Каквото сме обещали, сме изпълнили.
9.
Баш Майстора
07.03.2021 19:53:53
0
13
С една дума ако искате да се узакони гласувайте за нас, стари цигански номера.
8.
хахаха ПАК ВИ ЗАЛОВИХ ФЛАГМАН!!!!!!!!!!!!!
07.03.2021 19:41:18
23
3
ЗАЩО НАБУХАХТЕ ОТРИЦАТЕЛЕН ВОТ НА КОМЕНТАРИ 1,3,5,6 И 7????????????????????""ПРИГОТВЕТЕ СЕ ЗА ЖАЛБА ДО КОМИСИЯТА ЗА ЗАЩИТА ОТ ДИСКРИМИНАЦИЯ!!!!!!!!!!!!!!"""АЗ СЪЩО СЪМ ЧОВЕК""НЕЗАВИСИМО ЧЕ СЪМ С РАЗЛИЧНА ОРИЕНТАЦИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!И ЩЕ ПРОДЪЛЖАВАМ ДА СЕ БОРЯ ЗА ПРАВАТА СИ!!!!!!!!!РАЗБРАХТЕ ЛИ!!!!!! БЕ
7.
до ""ЖУРНАЛИСТИТЕ В РЕДАКЦИЯТА!!!!!!!!!!
07.03.2021 19:33:42
25
3
""ФЛАГМАН КОГА ЩЕ НАПИШЕТЕ СТАТИЯ ЗА ПРАВАТА НА ГЕЙ ОБЩНОСТТА В БУРГАС!!!!!!!!!!!!!!!СТИГА СТЕ НИ ЗАНИМАВАЛИ С ТЕЗИ ПИЯНИЦИ РИБАРИТЕ////////НИЕ СЪЩО СМЕ ХОРА И ИСКАМЕ ДА ИМАМЕ РАВНИ ПРАВА""!!!!!!!!!!!ЗАЩО НЕ ОТРАЗИХТЕ ПОСЛЕДНИЯТ НИ ФШАШ МОБ В ЦЕНТЪРА???????????????АЗ И МОЯТ ПРИЯТЕЛ ЖЕЛАЕМ ДА БЪДЕМ ПОКАНЕНИ ЗА ИНТЕРВЮ!!!!!!!!!!РАЗБРАХТЕ ЛИ БЕ??????????
6.
ало има ли НЯКОЙ
07.03.2021 19:25:26
20
5
В ТАЗ ДЪРЖАВА ДА СПРЕ ТЕЗИ ПЛАДНЕШКИ ГРАБЕЖИ ???????????МАЙ НЯМА ЩОТО ВСИЧКИ СА НАВЪРЗАНИ КАТО СВИНСКИ ЧЕРВА И СЕ ПОДПОМАГАТ ЕДНИ ДРУГИ"""""""""БРАТИНЬО""""""КОЙ КЪДЕТО МОЖЕ ДА ГРАБИ!!!!!!!!!!!
5.
ало ОБЛАСТНИЯ
07.03.2021 19:18:15
22
9
ОНЯ ДЕН ИЗЛИЗАШ С ПРИЗИВИ ЗА ПОЧТЕННОСТ ?????????????ЧИЯ РАБОТА Е ДА ОПАЗВА ДЪРЖАВНОТО ИМУЩЕСТВО !!!!!!!!!!В СЛУЧАЯ ЗАГРАБЕНАТА ДЪРЖАВНА ЗЕМЯ И НЕЗАКОННИТЕ СТРРОЕЖИ НА НЕЯ ?????????????КАКТО И ДОГАНОВАТА ПОСТРОЙКА НА ПЛАЖА И ИЗЛЯТИЯ БЕТОНЕН ПЪТ ВЪРХУ ДЪРЖАВНА ЗЕМА И СТРОЕЖА НА НЕЗАКОННАТА ПРИСТАНИЩНА СТЕНА ?????????????
4.
Кметче
07.03.2021 19:16:08
0
12
Събаряй копторите и направи увеселителен парк или кво да е там.
3.
ХАХА ОТ СТАТИЯТА !!!!!!!!!!!!!!!!!!
07.03.2021 19:12:02
21
7
МАЙ ЛЪХА НА ОПРАВДАНИЕ ХАХА!!!!!!!!!НЯКОЙ ВЗЕЛ КИНТИ МЪ НА БРЮКСЕЛ ВИНОВЕН ХАХА!!!!!!!!
2.
Hah
07.03.2021 19:11:10
0
12
Да минава багера
1.
АХА """РИБАРИТЕ ""ИЗГОРЯХ
07.03.2021 19:08:16
26
19
КВИ ""РИБАРИ"БЕ !!!!!!ТЕЗИ КОИТО ЗАГРАБИХА ДЪРЖАВНА ЗЕМЯ И СИ ПОСТРОИХА ПАЛАТИ ВО ГЛАВЕ С ДОГАН САРАИТЕ!!!!!!!!АЙ СИКТИР БЕ КРАДЦИ НА СОБСТВЕНОСТ КОЯТО Е НА ВСИЧКИ БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Тя се провежда в периода 15 март - 30 април 2026 г. Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Около 14:30 часа двамата се разделили спокойно и Бургазлиев тръгнал сам към паркираната сутринта на ул. "Поп Георги" кола, веднага след това сложил край на живота си Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март АПИ въвежда временна организация на трафика в тунелите Витиня, Ечемишка и Правешки ханове  Специализирана трудова борса в сферата на туризма ще се проведе в Бургас Специализирана трудова борса в сферата на туризма ще се проведе в Бургас Очаква се участие да вземат повече от 30 работодатели Окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев: Самоубийство е, със законно притежаван пистолет Окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев: Самоубийство е, със законно притежаван пистолет Намерихме проектила – извън колата е, казаха от прокуратурата  Бургазлиев убит!? Изключено – нямаме причина, каза негов съсед от 37 години Бургазлиев убит!? Изключено – нямаме причина, каза негов съсед от 37 години Не се изключва и версия за самоубийство, но кръв по стъклото на шофьора не се вижда, нито от лявото слепоочие БАБХ откри бактерии и плесени в училищни сандвичи след проверки в над 400 училища БАБХ откри бактерии и плесени в училищни сандвичи след проверки в над 400 училища Агенцията въвежда пълен контрол върху пилешкото месо и нови правила за етикетиране на замразените храни Застреляният в центъра на Бургас е поморийският бизнесмен Христо Бургазлиев – собственик на чейндж бюро Застреляният в центъра на Бургас е поморийският бизнесмен Христо Бургазлиев – собственик на чейндж бюро Убиецът е стрелял или от упор през стъклото на Aудито му, или в непосредствена близост от отсрещния тротоар на ул. „Поп Георги“ Извънредно! Застреляха мъж в ауди в центъра на Бургас (СНИМКИ) Извънредно! Застреляха мъж в ауди в центъра на Бургас (СНИМКИ) Инцидентът стана около 15:15 часа в оживената част между улиците "Св.св. Кирил и Методий" и "Поп Георги" Само във Флагман.бг: Кои влизат в листата на Румен Радев за Бургас Само във Флагман.бг: Кои влизат в листата на Румен Радев за Бургас В 16 часа „Прогресивна България“ ще регистрира кандидат-депутатите си
Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Берлин отхвърли искането на Доналд Тръмп да помогне за осигуряването на сигурността в Ормузкия проток, заявявайки, че войната не е на НАТО Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израелската армия заяви, че разполага с хиляди цели за поразяване, докато конфликтът в Близкия изток продължава да се разширява Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Oпустошението от войната не помрачи традицията за Рамазан с рецитали на свещената им книга като източник на надежда и сила Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Медицинският център „Шааре Цедек“ премести стотици пациенти под земята след засилени атаки и очаква нови ранени Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки След атака с дрон близо до летището Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Книжката на водача е отнета и са му съставени актове за 2100 лева Фаворита Тимъти Шаламе, не грабна Оскар въпреки силния си сезон Фаворита Тимъти Шаламе, не грабна Оскар въпреки силния си сезон Звездата от „Sinners“ получи първата си статуетка на Академията Киър Стармър: Великобритания няма да се включи във войната между САЩ и Иран Киър Стармър: Великобритания няма да се включи във войната между САЩ и Иран Британският премиер отказа искане за военни кораби в Ормузкия проток и обяви финансов пакет за домакинствата заради растящите енергийни разходи Телевизии в САЩ заплашени с отнемане на лицензи заради репортажи за Иран Телевизии в САЩ заплашени с отнемане на лицензи заради репортажи за Иран Изявлението му бе дадено след публикация на Тръмп, в която президентът критикува „умишлено подвеждащо заглавие“ на медии относно инцидент с пет самолета-цистерни, поразени при ирански атаки в Саудитска Арабия Това е футболът, който трябва да играем, каза босът на Черноморец д-р Спасимир Иванов Това е футболът, който трябва да играем, каза босът на Черноморец д-р Спасимир Иванов Поздравявам и тях, и треньора Иван Колев с целия щаб, както и всички в клуба, които работят неуморно за да върнат марката Черноморец, там където и е мястото, каза босът на акулите
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски управлява ГЕРБ с фейсбук статуси Виц на деня Виц на деня Между мъже:
- Скарахме се с жена ми и после тя ми призна, че съм прав. Какво да правя? Никога не съм попадал в такава ситуация.
- Извини и се. Кажи, че не си искал да бъдеш прав.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, защо татко си отиде от вкъщи?
- Ти знаеш ли как се изтриват съобщения във Вайбър?
- Знам.
- Е, той не знае...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако тъщата почне да ти вика "синко", значи на село е пълно с работа!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори