×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Сутрешно слънце и следобедни дъждове днес, петък 5 юни
  • Започва описът на щетите след наводнението в котленското село Тича
  • Пороен дъжд падна във Великотърновско, наводни Прохода на Републиката
  • Зеленски предложи среща с Путин в открито писмо до него
  • Премиерът Румен Радев е на посещение в Черна гора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Избори 2021 в ГЕРБ: Менда Стоянова се оттегля, Биков се кандидатира в София, Дилов – в Бургас


Избори 2021 в ГЕРБ: Менда Стоянова се оттегля, Биков се кандидатира в София, Дилов – в Бургас
Стоянова не бе съгласна с премиера за намаляване на ДДС за ресторантите, Васил Божков пък замеси името й в конфликта му с Борисов
24 Февруари 2021, Сряда, 16:54 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Дългогодишната шефка на бюджетната комисия навършва 65 и вероятно слага край на политическата си кариера

Ветеранката от ГЕРБ Менда Стоянова напуска политиката. Шефката на бюджетната комисия в три Народни събрания няма да е кандидат за депутат на предстоящите избори, твърдят неофициално нейни колеги. Пред „Флагман“ миналата седмица тя отказа да коментира темата. 

Пловдивски медии обаче също съобщават, че Стоянова се очертава да е сред големите отсъстващи от тези избори в „града под тепетата“.

Икономическата експертка бе неизменно водещо лице в листите на ГЕРБ в Пловдив-град за последните четири парламента, откакто партията на Бойко Борисов е в националната политика. Стоянова вече загатна преди време, че смята да се оттегли.

На 28 февруари тя ще навърши 65 години.

2020-а бе като че ли и по-трудна и конфликтна за нея. През пролетта Менда Стоянова заедно с ексфинансовия министър Владислав Горанов изрази несъгласие с решението на премиера Бойко Борисов да се намали ДДС за ресторантите.

Изпадналият в немилост бизнесмен Васил Божков пък замеси името й в конфликта му с властта. Той обясни, че Стоянова изпълнила заръка - в законодателството да има двояко тълкуване при облагането на хазартни игри. В замяна на това Бойко Борисов поискал от Божков „да помага“.

Спряганият за Бургас Тома Биков пък вероятно пак ще е кандидат-депутат от ГЕРБ, но в листа в София, научи „Флагман“. Засега основен фаворит за морския град остава Любен Дилов-син от „Гергьовден“, който се очаква да е топла връзка на Борисов с партията на Слави Трифонов.

Б. Борисов реши: „Гергьовден“ повежда с Любен Дилов-син листата на ГЕРБ в Бургас

 




Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
20
Коментара
Флагман.БГ Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг 05/06/2026, Петък 19:00 0
20
Коментара по темата
20.
Питане
25.02.2021 08:45:31
0
4
Дилов ще обясни ли гласуването на Маринчев в полза на Доган? Или и от него да очакваме същото в парламента?
19.
До Запознат
25.02.2021 04:01:08
0
1
Бегло за личния интерес ли?
Мене ела да запознаеш! Заплата нямам пропусната!
18.
До 17
25.02.2021 03:50:59
1
2
Вие и Филип Димитров си спомняхте! Файда от вашите спомени няма!
17.
Запознат
25.02.2021 03:16:36
0
5
Ще си ги спомняме нея и Горанов и ще ги сърби гъ.... много, баце и него.
16.
До 15
25.02.2021 02:27:23
0
4
Ми да се цапа с цялата палитра! И на мен ми я даваха, но не се цапах! Що тъй?
15.
К. Курев
24.02.2021 23:52:11
0
7
Да ви припомня, че прякорът на този политически номад Л.Дилов е "Синьо-Зелено-Червено". Сега, като пристава и на герб, с каква боя ще се нацапа?!
14.
До 12
24.02.2021 23:47:45
0
4
Всъщност в демографска статистика основно и само се прегрупирват. Някои преминаха в бизнес статистика. Освен тапи за уши друго нямат!
13.
Дернев
24.02.2021 22:26:36
1
2
#12
Тази работа може да я свършат и от БГ лято. Нищо чуфно те да да изненафата за тезиизботи.
12.
Gordon Shumway
24.02.2021 21:33:09
1
9
Малко хора могат да се пенсионират безпроблемно от мафията. Менда би била изключение, ако мине между капките. Да се радва на материалните придобивки от Властта и Партията. Идват нови комсомолци, но едва ли предполагат, че д-р Доган и д-р Борисов ги готвят за пушечно месо. Следващите избори са временни, няма да има правителство. Кукловодите само ще вдигнат пущилка, докато ДС се прегрупира.
11.
Gordon Shumway
24.02.2021 21:33:01
1
7
Малко хора могат да се пенсионират безпроблемно от мафията. Менда би била изключение, ако мине между капките. Да се радва на материалните придобивки от Властта и Партията. Идват нови комсомолци, но едва ли предполагат, че д-р Доган и д-р Борисов ги готвят за пушечно месо. Следващите избори са временни, няма да има правителство. Кукловодите само ще вдигнат пущилка, докато ДС се прегрупира.
10.
:) Наблюдател
24.02.2021 20:24:25
4
8
Не бих си позволил да коментирам партийни дела и решения без да съм партиен член, но си мисля че Бургас има значително по стойностни хора които да оглавят листата на ГЕРБ от колкото този странен човек!
9.
До 8
24.02.2021 19:23:12
0
8
Ми пуснете си отново гласовата магия "Всичко е за хората", че много ви пука. Животни всякакви има във фауната!
8.
До 7
24.02.2021 19:09:56
7
8
Нищо му няма на Дилов син, те тия дет са ся депутати щот много общо имат в бургас. Пука ли им, че хоарата са бедни, не не им пука. По умни ли са, едно ниво са и си гледат тях. Сега дет са или Любен няма разлика.
7.
!!!
24.02.2021 19:01:15
1
24
Ако Дилов е водач на листата в Бургас ще организирам масово връщане на партийни книжки. Какво общо с Бургас има родения в София, Дилов и кои по дяволите са,, Гергьовден "...
6.
Страхил от Бевърли Хилс
24.02.2021 18:48:25
0
7
Отново Теорията на вероятностите, приложена неподходящо.
Тъкмо се чудех Матилда какви ги е измътила!
5.
Хунтата ГЕРБ се РАЗПАДА!
24.02.2021 18:09:37
7
25
Плъховете напускат потъналия кораб!
4.
?
24.02.2021 17:58:34
0
20
Добре е, че осъзнато ще си тръгва. Пример да е за много натискащи се да останат пожизнено-ту като общински съветници, ту като началнички-молят се, ревът,самозабравили се и мислят, че целият свят се върти около тях.Само да не се окаже, че се самоотстранява заради някой гаф.
3.
Кондйо
24.02.2021 17:23:56
1
20
И тримата незаслужават коментар нито пък статията по горе
2.
Страхил от Бевърли Хилс
24.02.2021 17:19:13
2
11
"Мента" беше! Боулингът в курорта да не го взех аз?
1.
TL DR
24.02.2021 17:04:47
5
29
Менда направи най-голямата кочина в политиката за последните 20 години
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Гълъб Донев: Пари в хазната няма, затова Еврокомисията иска да вдигнем данъците Гълъб Донев: Пари в хазната няма, затова Еврокомисията иска да вдигнем данъците Най-лесно дефицит се оправя с високи налози, обясни той Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите 31-годишен мъж издъхна в ИСУЛ, а първата жертва е 27-годишен индиец, пътувал в автобус 119 Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе По оценки на разследващите стойността на пазарни цени на задържаната марихуана надхвърля 4,1 милиона евро  Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Председателят на БСП изрази солидарност на българските социалисти със страдащото население в карибската държава Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Критичното мислене е спасението, казват те С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) Сайтът се развива с темповете, наложени от агресивната и динамична среда - ъпдейти на Google, хакерски атаки, конкуренцията в медийния сегмент, в който се включиха и социалните платформи, разполагащи с огромен финансов и IT ресурс Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Т.нар. „Швейцарска система“ я лиши от медал ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан Напрежението в региона продължава да е критично Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг Най-голямата медия в Югоизточна България навърши 15 години от своето създаване
След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Процедурата за свръхдефицит на ЕК е оценка за бюджетните „гимнастики“, изсмукването на бизнеса и съмнителните поръчки, обяви министър-председателят Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Найджъл Бойл, станал световно известен с безапелационната си и ключова роля на инспектор Иън Бъкълс в мегахита на BBC „Line of Duty“
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори