Силен гръм подпалил клуба на ветроходците в Приморско, щетите – за поне 30 хиляди лв.
С това оборудване са тренирали голям брой деца, лодките били придобити с европроект и дарения
Късо съединение след силен гръм по време на бурята в понеделник срещу вторник е най-вероятната причина за пожара, при който изгоряха лодките на ветроходците в Приморско.
Щетите за спортистите са огромни, тъй като с това оборудване са тренирали голям брой деца. По думите на председателя на клуба Иван Димитров, от създаването му преди 10 години в него са се обучили над 150 деца.
Ветроходни лодки за хиляди левове изгоряха в Приморско
„Единственото включено вътре беше една крушка и към момента пожаро-техническата експертиза показва, че е станало късо съединение именно от нея. Хората, които живеят в района, са съобщили, че в понеделник вечер по време на урагана в района е паднал силен гръм. Не знам каква е причината, но е тъжно за нас и за децата“, каза още председателят на клуба.
По неговите думи, нанесените от пожара щети са за около 30 хиляди лв.
„Ветроходните лодки са общинска и клубна собственост. Клубът ги е придобил с европроект, имало и дарения и лодки на общината. Докато е траел срокът на проекта, са имали застраховка, но след това тя не е подновена“, каза още Иван Димитров.
2026 ще е годината на Червения огнен кон! Ще "изгори" всичко старо и ще пренареди живота ни
Шоколадът може да повиши мозъчната активност
Тежък удар за Мартин от „Игри на волята“
Важно за цените в евро и в лева: Ето как ще бъдат изписвани
България сред лидерите в Европа по хайвер от белуга
25/12/2025, Четвъртък 21:00
0
Мозъкът страда, ако имате недостиг на определени витамини
Пазарджишкото село Гелеменово е наводнено от скъсана дига
Няколко съвета, за да не се напиете на Коледа
Как да се преборим със стреса и напрежението по празниците
Откриха уникално златно 2300-годишно съкровище
Зимата се върна: Две деца пострадаха при челен удар между две коли във Врачанско
Учени развенчаха брадат мит за съня

Ама много лошо.....
Пак да се прославим,наше село Кюприя.
Пожар след пожар...
Изпотрепаните се множат ден след ден...(катастрофи,нелепи инциденти от Аквапаркове, селфита от недовършени строежи и прочие)
Да не говорим, за пожарите:
Беше хотел от Соца с пристроени нужници, наскоро(с пострадал сериозно човек).
Сега лодките на "лапяята"..
И пак без застраховка, всичкото имане...
До тук с Увода.
Абе селяндури ПРИМОРЧАНСКИ:
1.Какви лодки-какви пет лева.
2.Деца у Ваше село не останаха (българчета).
3.Всичките са в Големия град,учат в елитни училища, ограмотяват се и култивират.
4.Останаха тук у наше село само стари ергени не успели да се задомят и отбият от злобните си и проклети майки...сакън Некоя да не им вземе"имането" и "управляващите" посочените лодки..... ЦИГАНЕТАТА
5. Мангали лодки не "моат да навигират"....моат да ги ги горят в кюмбетата с единствената цел да си изсушат мръсното и рядко прано бельо.
В заключение бих искал да споделя с изключително ограничената прослойка,останала да обитава селото:
елате на Морска Гара в ГОЛЕМИЯ ГРАД И ВИЖТЕ КАКЪВ ЯХТКЛУБ ИМА..., какви състезания с международно участие лятоска се организират...
А това,че е изгоряла"малко дървесина" в Кюприя... чудо големо!!!