Осъдиха ъндърграунд легендата Драго Шопа от ж.к.”Меден рудник”
42-годишният престъпник получи 10-месечна присъда за шофиране без книжка
Култовият престъпник Драгомир Младенов, по-известен с прозвишето Драго Шопа, получи 10-месечна присъда от Районен съд Бургас за шофиране без книжка. Наказанието ефективно и трябва да бъде изтърпяно при първоначален строг режим.
Става въпрос за случая от 7 ноември м.г., когато будни граждани подадоха сигнал, че той е зад волана на „Опел Астра” с бургаска регистрация и кара изключитително рисково в ж.к.”Меден рудник”. Полицаи от Четвърто РУ Бургас след кратка гонка на ул.”Кооператор” го арестуваха.
Драго Шопа напоследък съвсем изпадна от класацията на известните лидери на ъндърграунда във фамозния жилищен комплекс. До 2015 година той имаше славата на „бос на хероина”, но впоследствие взе да запада, за да стигне дъното през последните месеци.
През септември му бе отнета книжката, през ноември го хванаха да шофира без свидетелство, а нарушението се повтори и през януари, след което Шопа беше пратен в ареста. Той има и условна присъда, заради което се очаква дълго време да остане зад решетките.
Драго Шопа е от поколението на ъндърграунд героите, които доказват, че не могат да си изкарват прехраната по честния начин. Подобна съдба имат Диян Тончев-Камбаната, Христо Боба и Гичо Окото – несретници, които трудно могат да се интегрират за нормален живот.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина

Ще излезе от затвора и след година,пак ще влезе най вероятно(дано греша),а ние с нашите данъци само ще храним тая паплач!
By the way, кво стана с оная чикия Камбаната!
Тасива като него да стоят в затвора до пенсия .