Рецидивистът Альоша: Брат ми ме тормозеше системно, то не се издържа вече!
Той поиска домашен арест, въпреки че се притеснява да се върне в махалата в Карнобат
61-годишният Альоша Янков, който уби по изключително мъчителен начин собствения си брат Ивелин, направи пълни самопризнания за деянието си пред съда и заяви, че това е бил единственият изход за него. Рецидивистът каза това по време на гледането на мярката за неотклонение.
„Това е системен тормоз, то не се издържаше вече. В седмицата я спя веднъж, я не“, обясни в съдебната зала мъжът от Карнобат.
По думите на защитника му адв. Владо Ралчев, братята живеели в една стаичка, в нощта на убийството били пийнали две-три ракии и ситуацията ескалирала. Ивелин предупредил Альоша, че ако на сутринта все още е в дома им на ул. „Арда“ 55 в циганската махала, ще го убие. Паникьосан от думите на брат си, Альоша грабнал ножицата за арматурно желязо и започнал да го налага с жестоки удари по главата и тялото. До трагичната смърт се е стигнало, след като довършил престъплението с метален ключ.
„Аз си признах всичко, на сутринта си взех багажа и отидох в районното без никой да ме е принуждавал и разказах какво съм направил“, каза пред съдебния състав криминално проявеният и осъждан мъж.
Първоначално той поиска по-лека мярка за неотклонение – домашен арест, но впоследствие размисли, че ако се върне в семейната им къща, ще бъде линчуван от роднините си.
Очаква се в 17 часа Бургаският окръжен съд да произнесе каква мярка ще му бъде наложена.
Мавродиев вече е в ареста, защитата му: Работим на тъмно, не сме видели нито едно доказателство
Пътен инженер разби мита за вината на АПИ: България сама се заключи в ерата на металните мантинели
Баща загина като герой в морето, опитвайки се да спаси децата си
Манчестър на тръни, гори огромен пожар! Млада подпалвачка в ареста
Мечтана почивка се превърна в ужас: 4-годишно хлапе стреля фатално по бебе
Ас от Световното почина внезапно
Кола натресе линейка, спешният автомобил се обърна в канавка - има ранени
Млад световен шампион съден за убийство, каза само имената си в залата
Дарина Радева влиза в лабиринта на Георги Господинов на сцената на Народния театър
Георги Кандев излезе с позиция след разкритията за връзки с Картофа
Извънредно! Факултета гори! (ВИДЕО)

По-добре ужасен край,отколкото,мъки без край......