На кръчма след 31 януари: Само с резервация и на 50 % от капацитета
Утре ще се обсъждат правилата за отваряне на ресторантите
Кръчмите ще отварят след 31 януари, но под няколко условия. Първото ще е те да работят с 50 % от капацитета си, а второто – да се спазва дистанция от метър и половина.
Обсъждат се и други идеи, като тези в ресторантите да приемат само клиенти с предварителна резервация и посочени часове на престой. Това стана ясно от думите на вицепремиера Марияна Николова пред БНТ тази сутрин.
Миналата седмица, при посещението си в Бургас, Николова потвърди, че подкрепя ресторантьорите и иска час по-скоро да отворят, но решението зависи от здравните експерти в кабинета.
Именно от тях идва предложението за алгоритъма на работа на кръчмите след края на втория локдаун. Идеята ще бъде широко обсъждана утре, на официална среща на Марияна Николова с представителите на Асоциацията на ресторантьорите.
Ресторантьор твърди, че не правил незаконно парти, а поканил танцьорки и клиенти, за да заснеме рекламен клип
Вицепремиерът и министър на туризма бе гневна на номерата на пловдивски ресторантьори, които се опитаха през уикенда да работят нелегално. Тя бе категорична, че това е петно върху целия бранш, който понася най-тежко корона кризата.
Припомняме, че според твърдения на бранша 1/3 от заведенията изобщо няма да отворят след 31 януари.
Кризата сложи на тезгяха кафенета, ресторанти, фитнес зали. ЧСИ-та ги продават на безценица
Босът на Реал Мадрид си постави важна задача
Сашо Кадиев изненада рожденика в ефир
Търсят петима милионери, не си взели печалбите
Евгени Минчев разказа за срещата си с внучката на Людмила Живкова
Гърци превзеха Банско
Кои са тайните на Бачорски, които не знаем
Не подарявайте такива подаръци на близките си тази година, ще съсипете живота им
Лора Крумова не си замълча за Цънцарова
Лекари разкриха кой е най-добрият сутрешен навик за хора над 50 години
Евростат с данни за играчките и откъде идват
Ако искаш! 900 лева за смяна на гума по Коледа
Купуваме жилища като луди, ето какво расте
БНБ посочи: Домакинствата държат в банките депозити за над 100 млрд. лева
