×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • АПС ще сезира Конституционния съд за промените в ИК
  • Бившият премиер на Норвегия е в болница заради стрес от скандала с Епстийн
  • Турски F-16 се разби след излитане, пилотът загина
  • Мадрид е избран за най-добра европейска дестинация за 2026 г.
  • Прокурорската колегия на ВСС избира нов ръководител на СРП
  • Депутатите обсъждат ветото на президента върху промените в Изборния кодекс
  • На 25 февруари, от 11 ч. до 14 ч. за кратки интервали от време ще се ограничава изцяло движението по Дунав мост край Русе
  • Повече чужденци, отколкото българи, учат медицина у нас
  • Очаква се служебният кабинет да приеме удължаването на удължителния закон за бюджета
  • Депутатите изслушват министър Дечев и ръководители на служби в МВР заради натиск по "Петрохан"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Туристическият бизнес в Бургас поиска от вицепремиера Марияна Николова силна рекламна кампания


Туристическият бизнес в Бургас поиска от вицепремиера Марияна Николова силна рекламна кампания
Министърът на туризма Марияна Николова с кмета на Бургас Димитър Николов и областния управител Вълчо Чолаков по време на срещата с туристическия бранш
15 Януари 2021, Петък, 15:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Вицепремиерът обясни пред бизнеса, че предстои да бъде открито туристическо представителство в един от най-важните за България пазари - в полската столица Варшава

 

Туристическият бизнес в Бургас поиска от вицепремиера и министър на туризма Марияна Николова да организира силна рекламна кампания на дестинация България на приоритетните пазари за страната ни. По време на работното си посещение в Бургас министър Николова разговаря с представители на бизнеса, които представиха своите идеи и предложения за рестарт на сектора в условията на COVID-19. В дискусията участваха Димитър Николов, кмет на община Бургас, и Вълчо Чолаков, областен управител.

Вицепремиерът обясни пред бизнеса, че предстои да бъде открито туристическо представителство в един от най-важните за България пазари - в полската столица Варшава. И допълни, че Министерството на туризма полага всички усилия да привлича чрез рекламните си кампании по всичките си комуникационни канали туристи за предстоящия летен сезон. Министърът поясни още, че в момента се провежда активна кампания в съседните ни балкански страни, които рекламират зимните курорти на България.

Вицепремиерът Марияна Николова с добра новина за туризма, посочи кои са приоритетите за Лято 2021

Важно е още отсега да започне подготовката за сезона с открояването на възможни трудности и набелязването на конкретни мерки, които да гарантират здравето и сигурността на посетителите и спокойното протичане на лятото. Както виждате, правителството на премиера Бойко Борисов продължава активно да подпомага браншовете, които най-силно усещат негативните ефекти от разпространението на коронавируса, каза министър Николова. И допълни, че е от изключително значение е ваксинирането, което ще даде възможност по-бързо да излезем от настоящите противоепидемични мерки. Очакваме това да окаже пряко положително влияне на предстоящия летен сезон, поясни още тя.

Министър Николова припомни, че на редовното си заседание тази сряда Министерският съвет реши да осигури допълнителни 40 млн. лева от Оперативната програма „Развитие на човешките ресурси“, с които до края на март ще бъде обезпечена мярката за запазване на заетостта в туризма и транспорта в условията на пандемия. Това е програмата, с която подпомагаме секторите хотелиерство и ресторантьорство, туризъм и транспорт. До този момент по антикризисната мярка бяха вложени допълнителни 40 млн. лева, сега с увеличаване на бюджета програмата ще може да продължи да се прилага до края на март. По тази мярка в засегнатите сектори правителството е помогнало до момента на 1785 работодатели и самоосигуряващи се лица. Запазени са над 26 000 работни места, поясни тя.

Кметът на града Димитър Николов изрази своето удовлетворение за предстоящото откриване на туристическо представителство в Полша, тъй като полските туристи са от изключителна важност за областта. Надявам се тази година да бъде по-добра от предходната и с гъвкавата политика на правителството да има по-голям интерес както от туроператорите, така и от туристите, заключи той.

Областният управител на Бургас пък увери туристическия бизнес, че няма опасност от водни режими, което да повлияе на престоя на туристите в Бургас и близките населени места.

В дискусията бе засегната и мярката 60/40, като бяха коментирани някои конкретни трудности, които се срещат при кандидатстване по нея.


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
15
Коментара
15
Коментара по темата
15.
Странджански зурли
16.01.2021 00:14:25
0
1
ЧУНКИН, САНКИН, ГАЛИБА, ТЕЗИ ХОТИЛИЕРИ С ЧИСТИ ПАРИЧКИ, ДА СИ НАПРАВЯТ ФОНД И ВСЕКИ ОТ ТЯХ ДА ПУСНЕ НАКОЯ ЖЬЛТИЦА ЗА РЕКЛАМА , А НЕ ДА ЧАКАТ ДА СМЬКВАТ КОЖАТА ПАК НА БЕДНИЯ ПЕНСИОНЕР ДА МОЖЕ ТЕ ДА СИ КАРА РОЛС РОЙСА АКО НЕ СЪБАРЯЙ
14.
Пешо кура
15.01.2021 22:54:58
2
1
Туристическия бизнес да си прави реклама с тяхно пари
13.
БиОборДъ
15.01.2021 20:56:34
0
6
земи си продайте бричките и си рекламирайте мухлясълите хотели в битоните джунгли.Хората със семейни хотели тази година(както трябва да е всяка)останаха доволно според мен.
12.
Димов
15.01.2021 20:42:13
4
6
Кой да ви направи рекламна кампания? Държавата? А печалбата във вашето джобче. Като плащате данъци се оказва че при пълни хотели работите на загуба. Мизерници, глад за вас.
11.
ало АДМИНИСТРАТОРА
15.01.2021 20:09:37
1
3
ТРИЕНЕТО НА КОМЕНТАРИ Е ПРЕСТЪПЕН ПРОИЗВОЛ!!!!!!!!!СВОБОДАТА НА МНЕНИЕ Е ЗАЩИТЕНА ОТ КОНСТИТУЦИЯТА ЧРЕЗ ЧЛ.39/1/!!!!ВСЯКАКВИ ДРУГИ"" ПРАВИЛА"" ПРОТИВОРЕЧАЩИ НАПРАВНАТА НОРМА ОТ ОСНОВНИЯ ЗАКОН СА НИДЕЙСТВИТЕЛНИ !!!!!!!!!ПРЕДУПРЕДИЛ СЪМ ВИ НАЙ МАЛКО СТО ПЪТИ !!!!!!!!! НАГЛОТО ВИ ПОВЕДЕНИЕ Е ПОКАЗАТЕЛНО ЧЕ НЕ ЗАЧИТАТЕ ЗАКОНИТЕ И ЗАКОНООПАЗВАЩИЯ ОРГАН ПРОКУРАТУРАТА!!!!!!!!!!!!!
10.
Хм
15.01.2021 19:51:31
2
4
Дори и да поотпуснат мерките в другите европейски държави, ние няма да се класираме. При положение, че изоставаме с ваксинирането, кой ще си изпрати туристите в БГ, за да си внесе вирус от тук? Остава като миналата година - има-няма 2 месеца българи от чужбина, българи за уикенда и цигани, върнали се от чужбина. Тук-таме някой чужденец предимно от бившия Източен блок и това е...
Дано да греша!
9.
вундабар
15.01.2021 18:35:14
3
2
сезон 2021 почва след 14 май ,галиба



FERGESUN TURISTISH
8.
*********
15.01.2021 17:30:29
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
7.
БРАВО БЕ АВТОРА !!!!!
15.01.2021 17:22:27
0
5
В СТАТИЯТА ИМА ЯВНА ПОДИГРАВКА С МИНИСТЪРА !!!!!!!!!!!!!ОТКРИИТЕ РАЗЛИКАТА –ИМАШЕ ПОДОБНИ ДЕТСКИ ИГРИ С КАРТИНКИ ХАХА БРАВО СПОДЕЛЯМ НАЧИНА НА ЗАКАЧКАТА ""ПРЕМЕНИЛ СЕ ИЛИЯ КАТ СЕ ПОГЛЕДНАЛ ПАК В ТИЯ!!!ХАХА ГОТИНО
6.
ХАХАДО3 ВСИЧКО Е ""УЙДУРМА""
15.01.2021 17:07:46
2
3
ТРЕБЕ ПАРИ ПО ""СХЕМА ""ЗА РЕКЛАМА ИДЪТ ИЗБОРИ АСЛЕД ТЯХ ДРУГ МИНИСТЪР!!!!!!ТАЯ СЕ ""РАЗПИЩОЛВА КАТО ЗА ПОСЛЕДНО
5.
В. Налбантов
15.01.2021 17:05:33
1
8
Сезона ще бъде като миналата година демек 0 Германия локдаун, Англия локдаун до май може би и юни на поляци и българи няма да стане ако отвори някой изобщо
4.
Турист
15.01.2021 16:37:25
3
12
ПИСНА НИ ДА СЛУШАМЕ КАК РЕВЪТ ЗА ПАРИ ПРЕД МЕДИИТЕ ХОТЕЛИЕРИ И РЕСТОРАНТЬОРИ.
ЦЕНИТЕ ИМ ВИСОКИ
КОЛИТЕ ИМ СКЪПИ
ПОЧИВКИТЕ ИМ ЕКЗОТИЧНИ
ЛЮБОВНИЦИТЕ ТУНИНГОВАНИ
ИНАЧЕ РЕВЪТ "ДАЙТЕ НИ ПАРИ"
3.
Алоу
15.01.2021 16:32:52
0
11
И кой точно от туристическия бранш участва в тази дискусия? Нещо се крие ми се струва...
Аз лично съм в този бранш и от статията тук разбрах че е имало такава дискусия.
2.
Несебър
15.01.2021 16:03:00
2
10
Защо не е поканен кмета на Несебър, общината приемащата най голям брой туристи?
1.
*********
15.01.2021 15:36:04
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Връчиха вторите туристически награди в Бургас, вижте кои са отличените Връчиха вторите туристически награди в Бургас, вижте кои са отличените Нови международни събития ще привличат гости целогодишно през настоящата година Ивайло Мирчев на протеста: Сарафов се барикадира в кабинета, а Пеевски превърна хотел в бункер Ивайло Мирчев на протеста: Сарафов се барикадира в кабинета, а Пеевски превърна хотел в бункер Превърна „Берлин“ в бункер и се е изнервел, защото хората му започват да не го слушат, заяви депутатът от ПП-ДБ Литаско иска 3 млрд. евро от България заради мерките срещу Лукойл Литаско иска 3 млрд. евро от България заради мерките срещу Лукойл От швейцарската компания твърдят, че държавата ни е нарушила инвестиционната спогодба  Цветанка Ризова към Балабанов: Ваш министър се прегръщаше с приятел преди бруталния скандал с д-р Хасърджиев Цветанка Ризова към Балабанов: Ваш министър се прегръщаше с приятел преди бруталния скандал с д-р Хасърджиев  Разкритията на Георги Клисурски за обществената поръчка, подписана в последния ден на управление на Силви Кирилов, е грандиозна лъжа, твърди депутатът Историческа стъпка за здравеопазването в Бургас, започна изграждането на Кръвен център Историческа стъпка за здравеопазването в Бургас, започна изграждането на Кръвен център Започна изграждането на дългоочаквания Кръвен център в двора на УМБАЛ Бургас Йотова освободи главния секретар на МВР Мирослав Рашков Йотова освободи главния секретар на МВР Мирослав Рашков Президентът подписа указ за прекратяване на правомощията му Класират наново вече одобрени 2500 блока за саниране заради преоценка Класират наново вече одобрени 2500 блока за саниране заради преоценка Засегнати ще бъдат и резервните списъци От утре влизат продажбите на картите за градски транспорт в Бургас на цена от 1 евро От утре влизат продажбите на картите за градски транспорт в Бургас на цена от 1 евро Мярката е по предложение на кмета Димитър Николов и цели да насърчи учениците и студентите да използват повече обществения превозвач Трима от ДПС Ново начало подкрепили ветото на Йотова, защото се объркали Трима от ДПС Ново начало подкрепили ветото на Йотова, защото се объркали Иво Цанев, Николай Златарски и Надя Петрова се разсеяли от шума в залата Бургаският държавен университет отбеляза Международния ден на редките болести Бургаският държавен университет отбеляза Международния ден на редките болести По данни за България, при население от около 7,5 милиона души, се очаква пациентите с редки болести да са над 400 000
Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Окончателното решение може да вземе Съдът на ЕС Ryanair орязва полети Ryanair орязва полети Очакваната промяна ще доведе до премахването на близо 3 милиона места Колко плаща шефът на ChatCPT на ключови служители, базови заплати до 685 000 долара годишно Колко плаща шефът на ChatCPT на ключови служители, базови заплати до 685 000 долара годишно Федерални документи показват колко получават изследователи, инженери и продуктови специалисти в компанията на Сам Алтман Корнелия Нинова се скарала с Крум Зарков заради "третия пол" Корнелия Нинова се скарала с Крум Зарков заради "третия пол" Разделихме се колегиално и възпитано, но заради сериозни различия във вижданията ни по политически въпроси, призна Нинова  Русия разруши щаба на Черноморския флот в Севастопол Русия разруши щаба на Черноморския флот в Севастопол Сградата беше бомбардирана от Украйна още през 2023 г., но руснаците не я пипаха като символ на „града герой“  Демократите в САЩ признаха, че нелегалните чужденци са им по-важни от американците Демократите в САЩ признаха, че нелегалните чужденци са им по-важни от американците Според Тръмп правителството трябва да защитава гражданите на САЩ, а не незаконните имигранти Турски изтребител се разби до магистрала (Видео) Турски изтребител се разби до магистрала (Видео) Министерството на отбраната обяви пилота за „мъченик“  Мигрант нокаутира бяла ирландка в центъра на града (Видео) Мигрант нокаутира бяла ирландка в центъра на града (Видео) Полицията е в задънена улица. Моли за помощ при издирването му  Песента „Югославия“ предизвика политическо напрежение преди сръбската селекция за Евровизия 2026 Песента „Югославия“ предизвика политическо напрежение преди сръбската селекция за Евровизия 2026 Социалната мрежа X профил с името „Eurovision Kosovo“ обвини Сърбия, че не може да отдели политиката от конкурса Млади палестински художници превръщат руините на Газа в изкуство Млади палестински художници превръщат руините на Газа в изкуство Паралелно с уличното изкуство, други творци търсят алтернативни пространства за изява
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски е притеснен. Превърнал е хотел ''Берлин'' в бункер, в който хока хора от съдебната система Виц на деня Виц на деня На презокеански кораб:
- Защо обличаш дамска нощница, нямаш ли пижама?
- Имам, но нали по време на корабокрушение спасяват първо жените!
Виц на деня Виц на деня - Г-не, гледам Ви талона и виждам, че често имате вземане-даване с КАТ!?
- Напротив, само даване съм имал, вземане не съм имал никога...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В семейство на потомствени дърводелци, първите десет пръста са млечни.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори