×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Назначиха Красимир Якимов за зам.-министър на икономиката, инвестициите и индустрията
  • Украйна е готова за среща между Зеленски и Путин
  • Транспортна стачка парализира Белгия
  • Пускат сайт да следим цените на едро и при търговците
  • Очакват поскъпване на имотите до 10%
  • Русия разширява флота от ядрени бомбардировачи Ту-160М до десет самолета
  • Украйна кани Европа да посредничи пред Русия за мораториум върху ударите по летища
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Три фирми взеха апетитното място на „Капаните“ до Северния плаж


Три фирми взеха апетитното място на „Капаните“ до Северния плаж
Новите наематели са сключили средносрочни договори - за по 3 години
11 Януари 2021, Понеделник, 17:27 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: Иван КОЛЕВ

Компаниите привидно нямат нищо общо, но не е изключено да са свързани

 

Три фирми спечелиха свободните позиции за апетитното място на бившия ресторант „Капаните“ – до паркинга на Северния плаж в Бургас, научи Флагман.бг.

Както преди няколко дни писахме, теренът бе освободен от доскорошният наемател. Става въпрос за фирма, която се води собственост на руски граждани, но в Бургас е представлявана от ресторантьора Живко Сотиров, придобил популярност покрай участието си в „Кошмари в кухнята“. (ВИЖТЕ ТУК)

Оказа се, че преди оттеглянето дружеството е платило всичките си задължения към общинската хазна. Натрупаните дългове били за десетки хиляди, но още през декември са били изчистени – до стотинка.

След прекратяването на договора, мястото бе освободено от вече бившия наемател, а комисията към Общинския съвет в Бургас по чл.56 е провела заседание, на което одобрила новите стопани, установи репотерската ни проверка.

Тъй като става въпрос за три отделни позиции, са избрани три различни фирми, които привидно нямат нищо общо една с друга. Не е изключено обаче все пак да са свързани и на мястото да се появи едно по-голямо заведение, а не три малки павлиончета.

От Община Бургас са изискали от победителите да представят архитектурно издържан проект, който да не загрозява ключовата локация.

Проверка на Флагман.бг показа, че са подписани средносрочни договори – за по три години, които започват да текат от 1 януари т.г.

Избрани са фирмите, които са подали първи офертите си. Това са „Саут бийч дивелъпмънт“ ЕООД на Васил Тошев Симов от кв.Рудник, „Джи пи финанс груп“ ЕООД, регистрирана на ул.“Цар Симеон I“(партер), собственост на Гинка Атанасова Николова и „Виста 2013“ ЕООД на Станислава Станкова Ангелова.

Отхвърлено е предложението и за трите позиции на „Попов инвест 2014“ ЕООД, тъй е подадено след приемането на офертите на другите три фирми. Позициите са по 15 кв.м., но всяка една от тях ще наема допълнително тротоарно право.


В категории: Бизнес


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
21
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Мултимилионер открит мъртъв след скандал с жена си Мултимилионер открит мъртъв след скандал с жена си 12/05/2026, Вторник 11:14 0
Тервел ИЛИЕВ 100 хил. бачкат като луди на две места 100 хил. бачкат като луди на две места 12/05/2026, Вторник 11:00 0
Тервел ИЛИЕВ Отнемат правомощия на ВСС с изтекъл мандат Отнемат правомощия на ВСС с изтекъл мандат 12/05/2026, Вторник 10:41 0
Михаил ДИМИТРОВ Жена роди близнаци от двама различни мъже Жена роди близнаци от двама различни мъже 12/05/2026, Вторник 10:21 1
21
Коментара по темата
21.
Вики
14.01.2021 15:52:27
0
0
Някой знае ли нещо за фирма Билдингс .в сарафово продава апартаменти, няма продажби от фирми , измама ли е
20.
кмета
12.01.2021 12:49:23
0
4
Въпреки, че задълженията са изплатени, заведението е съборено?
19.
Зизи
12.01.2021 09:47:26
3
10
Така е в най-добрия за живеене град. Един селтак си маха съборетината, а трима го заместват. Красота.
18.
Пенчо Резовския
12.01.2021 09:34:22
1
4
Тома Телепов е новият наемател! Фирма " Айляка" ООД е новия наемател ,ще си държи лодката там!
17.
Всичко се знае
12.01.2021 09:14:41
5
14
Докато работи Старият капан, никое заведение за хранене внаоколо няма шанс. Единствено ако направят една Гюрла както във Варна до него може да му открадне част от клиентите, но няма смисъл да работят 2 такива заведения едно до друго. Между другото в някои страни не се допускат еднакви бизнеси на близко разстояние, за се даде шанс на собствениците да работят. Когато има хора за един обект, да се правят по 10 един до друг е убийство на дребният бизнес. Държавата пък е добре да спре да отдава на концеския плажните ивици, защото освен корупция нищо друго не се случва покрай тях. Толкова много пари могат да влизат в бюджета оттам, вместо в джобовете на някои приятели на управляващите. Най-добре да си наемат фирми да поддържат плажните ивици, а стопанската дейност да е на общините. Всички заведения плащат луди пари на концесионера, а отделно от това и фирмите които ги зареждат дават бонуси и плащат ексклузивитет на концесионера, а не на заведението. Кметът колкото и да се прави, че не знае схемите, аз лично не му вярвам
16.
XXX
12.01.2021 06:16:07
0
6
Попов инвест 2014 e syshtata firma koiato do sega go dyrjeshe, na Стойко Вълчев
15.
Петър
12.01.2021 04:47:15
1
25
Има четвърти кандидат, който не е допуснат защото е подал заявление след гореспоменатите, а не примерно защото не е спазил срока?
Ако е вярно написаното, то обвързаността на трите е повече от видна!
Бих препоръчал да обжалва процедурата.
14.
...
12.01.2021 03:12:49
1
10
От една група са компаниите. "Манго Джери" е - едната подала за тоалет и складово помещение, другата за кухнята с n-тите му мивки и третата за помещението за клиенти.
За три години едно каубойско с коневръз и цирк в околността ще посрещне много гости от града и не само.
13.
карпузи и кауни
12.01.2021 00:11:08
0
17
да направите големи купове с карпузи и кауни,че сезона ще е силен таа година
12.
Бухахахаха
11.01.2021 23:37:05
3
34
Къде сте тръгнали в тоя спрял град???
И да сложите качествени найлони, обожаваме заведения с найлони!!!
11.
*********
11.01.2021 22:46:26
0
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
10.
Иван
11.01.2021 20:50:45
2
23
„Джи пи финанс груп“ ЕООД, или Георги Петков Егоиста. Бизнеса с вратите не върви, няма измама....
9.
кофти матрял
11.01.2021 19:53:47
1
50
"Избрани са фирмите, които са подали първи офертите си."

Ха-ха, за първи път чувам за такъв аргумент за избор на победител в подобен конкурс. Важното за победителя, че е наше момче. Защо изобщо ги правите тези конкурси като победителя е сведен предварително на комисията.

"Отхвърлено е предложението и за трите позиции на „Попов инвест 2014“ ЕООД, тъй е подадено след приемането на офертите на другите три фирми."

Много сериозен аргумент за отхвърлянето на тази оферта. Защо изобщо сте дали срок за подаване на оферти. Трябваше да пишете:"Който подаде първи документите печели, другите духат супата." А който е трябвало е подал документите преди обявяването на конкурса. Така се прави в добрите градове за живеене.
8.
Изгрев
11.01.2021 19:28:23
0
16
Спрете да натоварвате с излишни тъпотии,хората бе.....ще си останете за смях за постоянно.....един нормален човек с дори и малко мозък в главата щеше да си помисли поне малко!!!
7.
Marinero
11.01.2021 18:59:48
1
44
И замириса на цаца и прегоряло олио от предния сезон.....
6.
Бат
11.01.2021 18:52:32
1
14
На това място,ще бъде новото Happy !!
5.
Джими Италиано
11.01.2021 18:46:42
7
67
Има точно 3 заведения в морската които правят пари, Стария Капан, Воденицата и Тропиканата. Всичко останало едвам изкарва годината. Бургас е малък град и пълен с хора работещи предимно за 700-800 лв. Кой може да си позволи да ходи по заведения с такава заплата ?
4.
Флагман
11.01.2021 18:39:59
2
40
Къде е публикувано съобщението за търг ,конкурс
3.
Sexa
11.01.2021 17:58:34
1
20
Are toz Dubarov li e kuv e da se ottchete Inache she go bodna
2.
.....
11.01.2021 17:55:40
3
47
Сега да ви обясня.Хората си платиха и въпреки това бяха изритани по най долен начин.Дубаров само изпълни поръчката от едно кьораво момче близко до него от години.Гаранция че фирмите са близки до силните на денят и са си платили през кьоравото до Дубаров и нагоре.
1.
Чочо
11.01.2021 17:52:38
1
39
Дубаров направи врътката щото много се върти тоз нагляр.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Украйна ще наводни Европа с оръжия след края на войната, алармира Фронтекс Украйна ще наводни Европа с оръжия след края на войната, алармира Фронтекс Сценарият от Югославия може да се повтори Времето на евтиния "all inclusive" в България отминава Времето на евтиния "all inclusive" в България отминава Авиационното гориво е подсигурено за лятото, твърдят от Фрапорт Отнемат правомощия на ВСС с изтекъл мандат Отнемат правомощия на ВСС с изтекъл мандат В проекта има и текст, който забранява на бивши председатели на върховните съдилища и главен прокурор, техни заместници, както и изпълнявали тези функции повече от 6 месеца да бъдат избирани за членове на ВСС Шофьорът с 45 нарушения зад волана на автобуса, помел самосвал на АМ „Хемус”, вече е бил хващан да кара пиян Шофьорът с 45 нарушения зад волана на автобуса, помел самосвал на АМ „Хемус”, вече е бил хващан да кара пиян Един загина, друг е в тежко състояние, а 16 души са в болница след ПТП-то Транспортният министър разпореди незабавна проверка след тежката катастрофа на АМ „Хемус“ Транспортният министър разпореди незабавна проверка след тежката катастрофа на АМ „Хемус“ Първоначалните данни показват, че и двамата водачи са правоспособни и притежават валидни карти за квалификация  Наско Сираков взима 6 млн. евро за акциите на Левски? Наско Сираков взима 6 млн. евро за акциите на Левски? Наско беше притежател на акциите и в случая за него няма процент, а всичките пари, твърдят източници  Схемата с виртуалните овце ощетявала бюджета с милиони Схемата с виртуалните овце ощетявала бюджета с милиони БАБХ, ДФ „Земеделие“, ветеринарните власти и земеделските служби са пропуснали липси, които носят реални субсидии Фатална катастрофа на входа на София - екзотична ваканция се превърна в кошмар (ОБНОВЕНА) Фатална катастрофа на входа на София - екзотична ваканция се превърна в кошмар (ОБНОВЕНА) Почина 73-годишен мъж, жена бере душа в болница Жълт код за всички общини на морето Жълт код за всички общини на морето Само за Западна България от НИМХ не излизат с предупреждение Дневен хороскоп за 12 май 2026: Късметът се усмихва на Овена Дневен хороскоп за 12 май 2026: Късметът се усмихва на Овена Любовни разговори, финансови решения и нови възможности очакват зодиите
Шефът на "Росатом" с послание към новата власт за "Белене" Шефът на "Росатом" с послание към новата власт за "Белене" Към момента на публикуване на интервюто Министерството на енергетиката на България и кабинетът "Радев" не са реагирали официално на думите на Лихачев България смая света покрай Джиро дИталия България смая света покрай Джиро дИталия Стартирали сме от много места, но тук видяхме невероятен брой ентусиазирани хора. Те ни подкрепяха навсякъде, всички състезатели и нас - организаторите. Сега вече летвата е вдигната невероятно високо, заяви изп.-директор на "Джиро д`Италия" Паоло Белино Мултимилионер открит мъртъв след скандал с жена си Мултимилионер открит мъртъв след скандал с жена си Джошуа Пак е бил намерен от домашния персонал в заключена спалня на последния етаж на имота в квартал Сейнт Джонс Ууд, с примка около врата 100 хил. бачкат като луди на две места 100 хил. бачкат като луди на две места Цифрата обаче варира, защото това са заети, които имат трудов и граждански договор в рамките на тази година Жена роди близнаци от двама различни мъже Жена роди близнаци от двама различни мъже Две различни яйцеклетки на жената са били оплодени от сперматозоиди на двама различни мъже в рамките на един и същи овулационен период Американска кметица се призна за агент на Китай Американска кметица се призна за агент на Китай Според разследването, тя работи в полза на Пекин, преди да получи управленския пост Вече трябва да се замислим не за цените на петрола, а за доставките, предупреди Светослав Бенчев Вече трябва да се замислим не за цените на петрола, а за доставките, предупреди Светослав Бенчев Освободени са и продължават да се освобождават резерви. Даже тази сутрин чух, че президентът Тръмп освободил допълнително американски резерви, за да контролира цената, но докато Ормузкият проток остава затворен, наистина ситуацията остава доста тревожна, казва експерт Испания, Ирландия и Словения обявиха бойкот, няма да излъчват Евровизия Испания, Ирландия и Словения обявиха бойкот, няма да излъчват Евровизия Юбилейното 70 издание на конкурса ще се проведе във Виена Унгария въвежда еврото, ето кога Унгария въвежда еврото, ето кога Изпълнението на изискванията за приемане на еврото ще бъде сериозно предизвикателство за новото правителство Задава се двойно увеличение на лихвите през тази година Задава се двойно увеличение на лихвите през тази година Πpичинaтa зa пpoмянaтa e влoшeнaтa инфлaциoннa ĸapтинa
Емил ДЕЧЕВ, бивш вътрешен министър към бТВ Емил ДЕЧЕВ, бивш вътрешен министър към бТВ Не гостувах при вас досега заради някой ваш директор, спестихте някои неща за една прокурорка Виц на деня Виц на деня Жена купува пет петела и една кокошка.
Продавачката:
- Госпожо, обратно трябва да е.
- Нищо! Нека и потръгне поне на нея!
Виц на деня Виц на деня - Абе, вие политиците защо считате обикновените хора за идиоти?
- Защото са гласували за нас!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Грозната жена е като стар Golf. Хем върши работа, хем не ти го пипат.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори