Теми от матурите може да отпаднат и през тази учебна година
След 4 януари, ако обстановката позволява, ще се преценява в кои училища и кои класове могат да възстановят присъственото обучение
Последните теми от учебните програми за матурите на учениците може да бъдат отпаднат от изпитите и тази година. Това стана ясно от думите на министъра на образованието Красимир Вълчев по време на дискусия с родители, инициирана от омбудсмана Диана Ковачева.
Най-вероятно и през следващите месеци ще продължи епидемичната ситуация. След 4 януари, ако обстановката позволява, ще се премине към локално взимане на решения, при което по области ще се преценява в кои училища и кои класове могат да възстановят присъственото обучение, каза той.
При вземане на решение за разхлабване на мерките, първите ученици, които ще се върнат в клас ще са учениците от начален курс – 1 – 4 клас. След това с приоритет са учениците от 7-ми и 12-ти клас, поясни Вълчев.
Обмисля се при връщане на първите ученици в класните стаи да се организира различен график за различните класове, така както беше преди пълното преминаване към дистанционно обучение.
Източник:БГНЕС
Два самолета се разминаха на косъм от катастрофа в Нюарк
Прибрахме си вересиите - връщат в България две от тризначките
Зyĸъpбъpг зaлoжи $80 милиapдa нa мeтaвceлeнaтa, нo вeчe я e oтпиcaл
Истерия за цените на горивата: Сайтът Fuelo се срина
Нора Недкова в Хелс Китчън: Едвам свързвам двата края с 10 хил. на месец
САЩ обмислят рисковано превземане на остров Харг, за да притиснат Иран
Иво Аръков бил одобрен за финансиране, но не получил пари, сам си плащал кредитите
Тръмп ще бъде изобразен на златна монета за 250-годишнината на Америка
Сръбската певица Гога Секулич прекъсна почивката си в Русия заради заплаха
85 % от персонала в летните курорти ще е от чужбина
Безплатни консултации за двойки с репродуктивни затруднения в Царево
Превозвачите започнаха да ограничават дейността си заради скъпите горива
