Медиците в Бургас се колебаят дали да се ваксинират
Започна изготвянето на списъците с желаещи
Бургаските лекари все още не са решили дали да се ваксинират. В едно от здравните заведения - Комплексния онкологичен център, където работи ковид отделение за 40 души, вече изготвят списъци на желаещи, но медиците са категорични, че срокът е твърде кратък и мнозина все още се колебаят.
Веднага след като е получила указанията от ръководството на болницата, старшата сестра на отделението по лъчетерапия е започнала да подготвя списъка с медиците, които искат да се ваксинират срещу Ковд-19 доброволно, съобщава Bulgaria on air.
"В момента хората, които са тук на работа, се двоумят. Все още няма желаещи на 100%, но така или иначе контактуваме с всички, трябва да кажат хората кой ще го прави и кой - няма", каза ст. сестра в Отделението по лъчелечение при "КОЦ-Бургас" Гергана Димитрова.
"Една голяма част от тях са изкарали вируса. В момента се колебаят дали да си изследват антителата или да се ваксинират, но без да си изследват антителата. Кратък е срокът, който се даде, трябваше тези неща предварително да се уточнят", коментира началникът на Отделението по лъчелечение д-р Петко Петков.
В отделението на д-р Петя Тусчиева също има колебание сред медиците дали да се ваксинират.
"Мненията са 50/50. Прави ми впечатление, че по-младите кадри, като че ли са по-скептични към ваксинирането, докато хората над 50-годишна възраст - категорично ще се ваксинират, но младите имат въпроси", каза лекарят по нуклеарна медицина д-р Петя Тусчиева.
Шокираща агресия: Охранител наби дете в училище
България вече има влак "Шкода" - ето каква максимална скорост развива
Мюсюлманите празнуват Рамазан Байрам
Есил Дюран приета в болница
5 лесни и ефективни упражнения за здраве и добър тонус
10 известни спорта, които може би не сте пробвали, но ще ви харесат
Лесна и бърза рецепта за здравословен бананов хляб
90-годишен дядо загуби пенсията си, намери я 13-годишно момиче: Развитието ще ви трогне
Грешката, която почти всеки прави при съхранението на храната
Как да направим перфектния сладкиш: Баница с локум
Оперираха национал на България: Кариерата му може да приключи
Тодор Славков оставил значително наследство за Катерина Славова?
