ДНК от туба с бензин заковава кмета на Вресово за палежа в кабинета му
С пожара се опитал да прикрие кражбата на пари, прокуратурата ще го съди за обсебване на чужди средства
Кметът на руенското село Вресово Юлюман Хасан ще бъде предаден на съд за обсебване на парите на 80 съселяни и предизвикването на пожар, с който целял да прикрие кражбата, научи Флагман.бг.
Както първи съобщихме, на 14 ноември, кабинетът на селския управник пламна, а след това той обяви, че са изгорели 28 хил.лева, които е събрал от хората, за да им достави дърва.
Още в първите часове след инцидента стана ясно, че има нещо гнило. Източници на Флагман.бг разкриха, че най-вероятно става въпрос за умишлен палеж, предизвикан от самия Юлман Хасан. (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
Разследването потвърди съмненията. Според неофициална информация до която достигнахме на местопрестъплението е намерена туба с бензин, извлечено е ДНК, което съвпадало с това на селския първенец.
Пожаро-техническата експертиза е установила, че бюрото на Хасан е запалено точно с бензин, изгорели са канцералски материали, документи и компютър.
Предположенията са, че кметът на Вресово е залял бюрото си и е драснал клечката, а после обяснил на хората в селото, че в шкафчето били парите им за дърва – 28 200 лева.
Няколко дни след пожара 18 хил.лева се появиха в сметката на Горското стопанство в Айтос. Преди дни от сметката на Юлюман Хасан е постъпила и останалата част от сума, с която щетите са възстановени, но това няма да го спаси от съд.
„Доказателствата срещу него са много солидни и той няма друг избор освен да се признае за виновен и да поиска по-лека присъда. Извършил е умишлено престъпление, което е ощетило голям кръг от хора и е злоупотребил със служебното си положение”, каза наш източник, запознат с разследването.
Делото ще се води в РС Айтос.
АПИ започна да чисти огромната сметка: Заварила 600 млн. евро неплатени задължения към пътните фирми
Крадци дебнат туристите край Варна: Изчезнаха 2800 евро от заключен автомобил
Бургазлии подмениха златен синджир за 4300 евро в куриерски офис в Ахелой
Тюркоазеният рай на Сардиния се задъхва: 6500 лодки превърнаха морето в паркинг
Емил Кошлуков за критиците на Бургас: Същите плюеха и DARA, после тя спечели Евровизия
Ланс сътвори сензация: С 10 души свали ПСЖ от трона и взе историческа купа
След загубената Евровизия: Къде са другите големи събития на София
Крум Савов срещна Путин на плажа в Слънчев бряг и веднага поиска снимка
Медиците от „Сърце и Мозък“ - Бургас с отворено писмо до Катя Ивкова: Липсва само едно - министърът да си свърши работата
Бургас се сбогува с Радко Дренчев: Семейството му организира панахида на 40-ия ден от кончината му
Бургас, време е за „Черноморец“! „Акулите“ излизат срещу ЦСКА II тази вечер на „Лазур“
Петко Костов оглави новата структура на „Прогресивна България“ в Малко Търново

АШКОЛСУН КЬОПООЛАР......МАШАЛЛА....
за коментара
А самото изречение "могат да открият всеки, който те пожелаят" изключва професионализъм.
Могат и да нарочат всеки, който те пожелаят.
Версията кмета в селото си запалил бюрото въобще не е професионална.
В РЗИ като се запалиха и даже и задушени служители май имаше- до къде стигнаха? До кривата круша май!
4-5 години след това един въртоглав експерт в Статистическото бюро - крал с всички партии от 1982г се пенеше, че ако върху компютъра се остави лист хартия може да се запали и да стане пожар и това да е единствения шанс на Статистическото бюро да си ремонтират сградата подобно на примера на РЗИ.
Криминологията е толкова напред вече,че ако искат по този начин мога да открият всеки,който те пожелаят.
За кокошка няма прошка.Бай мюмюн
Без Районен Съд не могат, понеже на младини всички са стигали до него за разрешения за сключване на граждански бракове с непълнолетни. След 3-4 поколения още се мислят за млади и само такива истории от тяхните младини.
Откраднал булка- после в Районния Съд за разрешение.
И на старини-много възмутени от младите!
Ами какво? - още никой не си е получил вестниците и списанията за 2021г.
Колко сте елементарни? "Откраднал им парите".
Значи тия пари са се събирали в кметството, за които той е носил последваща материална отговорност. Добре, че е сменил мястото, където ги е опазвал, за да си получат дървата всичките с "окрадените им пари от кмета".
Открили отпечатъци в кметството на работещите в кметството.
И без да ги търсят, то и техните ако не могат да се открият по работните им места!
Очакваме от "Флагман.бг" и източниците му и други предполагаеми обвинителни версии.
Примерно, че "селския първенец е сгащен да чете криминален роман с главен герой пироман, откъдето източниците черпели обвинителни идеи."
Такива скълъпени обвинения само умствено- изостанали "обвинители" могат да измислят, обикновено са с параненормални способности.
Браво на полицията.