Стана ясно кои са телефонните измамници от Карнобат
Петър и Атанас са измъкнали над 11 хил. лева от 79-годишна айтозлийка
25-годишният Атанас Жеков и 29-годишният Петър Димитров са телефонните мошеници от Карнобат, които оплетоха в мрежата си 79-годишна айозлийка и й взеха всичките спестявания, научи Флагман.бг. Двамата са задържани по време на последния си удар, като преди това са измамели още шестима души и са задигнали над 95 хил. лева.
Атанас и Петър са арестувани по време на спецакция от служители на отдел „Криминална полиция“ при ОД на МВР -Бургас, в която са участвали и полицаи от РУ-Айтос и РУ-Карнобат. По време на разследването е установено, че двамата са действали по добре познатата схема - помощ на органите на реда за залавяне на ало апаши.
Арестуваха телефонните измамници от Карнобат
Те са действали по следната схема: По телефона първо се обадил единият от задържаните и заплашил бабата, че ще я пребие, ако не му даде поне 15 хил.лева, а после се обадил другият - представил се за полицай и уверил пенсионерката, че ще заловят престъпника, но тя трябвало да подготви парите и да ги постави в кошчето до магазин Т-Маркет в Айтос.
Жената веднага отишла и изтеглила всичките си спестявания - 11 100 лева и 62 евро, и ги сложила в дамската си чанта, която оставила до контейнер за боклук край хипермаркета. Така тя изпълнила указанията на мнимите полицейски служители и се отдалечила от чантата с парите.
Карнобатлиите са спипани в момента, в който прибират оставената от пенсионерката сума.
Установено е също така, че в домовете, обитавани от двамата престъпници, са открити вещи, които са отнети при други телефонни измами, осъществени в Карнобат. При предишни измами те се представяли за лекари, включвали и темата с даряване на кръвна плазма. Припомняме, че за схемата им съобщи вътрешният министър Христо Терзийски, който предупреди от национален ефир жителите на Карнобат да не бъдат толкова доверчиви.
Жеков и Димитров са български граждани, безработни. Флагман.бг научи, че вчера е гледана мярката им за неотклонение, като съдиите от РС Айтос са ги оставили зад решетките. Грози ги от 1 до 7 години затвор.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

Узакони ли се смъртното наказание,а нека пак да мамят ,обират , убиват и прочее престъпления,за каквито там се сетите.....
Щото такива изроди,само като си помислят,какво ги чака,за извършено криминално деяние,като посочените по-горе,вече ще са се насрали......
Ами измислете някакви други по актуални за времената обвинения.
Аз днес примерно приех следното изречение:"Ще те убия от глад."- все едно ще се наеде.