Лекуват 20 пациенти с COVID-19 в МБАЛ - Айтос, а лекарства няма
Шефът на болницата д-р Паруш Парушев разкри, че Ремдесивира е мечта, изчерпани са и ниско молекулярните хипарини
В МБАЛ – Айтос се лекуват 20 пациенти от коронавирус, а лекарствата не достигат. Пред Нова телевизия директорът на лечебното заведение д-р Паруш Парушев разкри, че Ремдесивира е мечта, изчерпани вече са дори ниско молекулярните хипарини и това затруднява най-вече медиците.
„В МБАЛ Айтос изпитват трудност със снабдяването на лекарства, които са от изключително важно значение при лечението на болни от коронавирус. Преди време единственият пулмолог в града бе заразен с COVID-19”, каза пък водещата на „Здравей, България“ Лора Инджова.
Десетки помогнаха на МБАЛ-Айтос в коронакризата, ето как да се включите и вие
„Вече месец и половина мина откакто вътрешното отделение е преобразувано за лечение на болни с коронавирусна инфекция. Недостиг на основни препарати, които са нужни за лечение на болни с COVID-19, започна да се чувства преди две седмици, когато започнаха да изчезват по-големите разфасовки от ниско молекулярните хипарини – фраксипарин и клексан. Изчерпа се също дексаметазона“, заяви д-р Парушев.
„В последно време при заявка от 50 флакона получаваме 10. За Ремдесивира няма да говоря, защото е просто пожелателен за такива малки болници като нашата“, добави той.
„Изпълнили сме предписанията, дали сме заявка в РЗИ, но оттам съобщават, че има затруднения с доставката. Лекуваме пациентите както можем. Изчезват и основни антибиотици. Все още не сме толкова зле“, каза още шефът на айтоската болница.
Героите в бели престилки в Айтос: За ужаса, страховете и борбата с коронавируса
„Заради липсата на фраксипарин и клексан ще се наложи да се включва друг вид хипарин, но това затруднява работата, защото пациентът ще трябва да е 24 часа под наблюдение и ще е прикован към леглото. Престоят ни при болния ще е още повече увеличен и това за нас ще е много трудно“, обясни главната медицинска сестра Мария Иванова.
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела

Много обичам да чета изказвания на хора, които са останали на нивото си от завършване на университета. Въпросният доктор да се запознае със становището на СЗО (надявам се да знае какво е това) относно Ремдесивира!
Ето ви цитат от изказването:
"Препаратът „Ремдесивир” не лекува COVID-19. Това обяви официално Световната здравна организация, след изследване на над 11 000 пациенти в повече от 30 държави. Антивирусното лекарство беше едно от четирите, подложени на тест. Предварителният анализ сочи, че нито едно от тях не намалява смъртността или дължината на престоя в болница."
Аз разбирам, че някои институции се натискат да купуват безумно скъпият Ремдесивир, но ако той наистина не помага защо се купува? Освен да е пак някоя схема да източване друго не ми идва на ум. А самите прозводители на въпросният Ремдесивир е възможно да използват и непопулярни методи при продажбата му
Ограниченията в обществения живот ще отпаднат напълно чак когато 60% до 70% от населението придобият имунитет срещу коронавируса - независимо дали вследствие на прекарано заболяване или благодарение на ваксинация. Това заяви германската канцлерка Ангела Меркел, цитирана от Дойче Веле.