×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

БСП за шестимата отцепници: Външно стимулирани са, незабавно да напуснат парламента!


БСП за шестимата отцепници: Външно стимулирани са, незабавно да напуснат парламента!
Шестимата получиха оценка от Конгреса, като не бяха избрани за членове на Националния съвет, обяви Корнелия Нинова
30 Септември 2020, Сряда, 10:40 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Имитацията на опозиционност е основна причина да излезем от партията, отговори Красимир Янков

Шестимата отцепници от БСП са външно стимулирани. Те незабавно трябва да напуснат Народното събрание (НС). Това обявиха на пресконференция депутатите от групата на „БСП за България“.

На медийното събитие народните представители се явиха „в пълен състав“, както обяви техният водач Корнелия Нинова. Оценката за лидерите на групата на отцепниците я дала цялата партия на преките вътрешни избори за председател на БСП. Валери Жаблянов получил 760 гласа от 53 795, а Красимир Янков – 1117.

„Следваща оценка получиха на Конгреса – и шестимата не бяха избрани за членове на Националния съвет (НС) от близо 1000 делегати“, коментира още Нинова.

По думите й, очевидно мотивите им за напускане не били ценностни, а властови. Докато били членове на Изпълнителното бюро и на Националния съвет не виждали ценностни различия с партията и стояли в нея. А сега, когато вече не били на тези постове, напускали БСП. 

"Сигурни сме, че ако бяха избрани за членове на НС, нямаше да го направят. Това поведение е обидно към десетките хиляди социалисти в страната, които вярват в идеите, членуват в партията, работят години наред в името на успеха на партията, безкористно и без да се борят само за постове. Заявката, че оттук нататък ще бъдат независими депутати, за да представляват своите избиратели и да не ги излъжат в очакванията им, не отговаря на истината, тъй като организациите от областите, откъдето са избрани за депутати, снощи късно и днес се произнесоха. Искат незабавно тези депутати да напуснат и парламента, ако наистина изборът им е въпрос на морал. В момента те не представляват никого, освен себе си", добави Нинова. 

Това било становище и на партията, и на парламентарната група. 

Отцепниците не били избрани мажоритарно, а с листата и програмата на БСП. 

Корнелия Нинова призова да се следят гласуванията на шестимата - дали ще осигуряват кворума, дали ще подкрепят новата конституция на ГЕРБ и дали ще са "за" евентуален експертен кабинет. 

Вчера парламентарната група на "БСП за България" се събрала, като там депутатите били попитани дали има и други желаещи да напуснат. Отговорът бил "не". 

На въпрос на "Флагман" дали имат съмнения, че отцепниците са външно стимулирани по някакъв начин да напуснат, депутатите от "БСП за България" започнаха да се подсмихват и да подвикват "нямаме никакви съмнения", "с бонбонки" и др.

Корнелия Нинова пък обяви: "Групата даде отговора, преди аз да кажа каквото и да е. Нямаме съмнение, убедени сме - казват някои колеги. Ще го видим в бъдещето, но факт е, че така наречената опозиция, която работеше вътре срещу политиката на БСП, по този начин се осветява, показва истинското си лице, предприемат своя път - те имат това право; нека да правят каквото искат, но да освободят парламентарните места, за да влязат следващите от листата на БСП. Защото ние тук сме БСП, никой не е единствено себе си."

Припомняме, че шестимата, които обявиха, че напускат групата на "БСП за България", са Красимир Янков, Валери Жаблянов, Димитър Стоянов, Лало Кирилов, Николай Иванов и Георги Андреев. Те с изключение на Жаблянов казаха, че вече няма да са членове и на самата Българска социалистическа партия. По неофициална информация, ще подготвят нов политически проект. 

След брифинга на БСП Красимир Янков също направи коментар пред парламентарни репортери. 

"Изявлението на Нинова показва колко правилно е нашето решение. Тя продължава с разделителните линии. Явно не се е запознала с Конституцията на Република България - да е прочете и да я спазва", каза Янков. 

Той призова да се следят позициите на шестимата - така щяло да се види кой реално е опозиция на ГЕРБ. Имитацията на опозиционност била основната причина да напуснат БСП. 

Красимир Янков не отговори на въпрос на "Флагман" - дали ще участват на предстоящите избори. 

 

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
7
Коментара
7
Коментара по темата
7.
Асас
30.09.2020 19:18:13
3
2
Най-голямата грешка на Нинова е ,че изхвърли Станишев от националния съвет на БСП. Той е председател на ПЕС и е от най-влиятелните политици в Европа. Сега Станишев ще изключи БСП от ПЕС след което ще създаде нова Социалистическа партия в България ,а тези които днес напускат ще бъдат в основата на тази нова левица. БСП с просъветската си нагласа ще остане в изолация ,а новата партия ще привлече младите хора с леви политически убеждения. Не случайно напускат тези
6.
я
30.09.2020 16:07:27
6
9
методите на нинова за управление на партията са сталински което другарче не слуша го наказват напротив шестимата постъпиха по достойно от добрев който си трае за да бъде избран и в следващия парламент тия ще изкарат да края на парламента и са до там те много добре го знаят но все пак показаха някаква съпротива а нинова с тези методи на ръководство не знам до къде ще доведе тая партия и без това членовете й масово намаляват поради природни закони
5.
МОРСКИ
30.09.2020 14:38:11
35
8
БСП вътрешно се подкопава от бивши щатни служители на ДС и настоящи агенти на ГЕРБ търсещи лично облагодетелстване какъвто е Димитър Стоянов .Нужно кандидатите за следващия парламент да преминат тест за лоялност и и агентурно минало .
4.
Няма балами,како
30.09.2020 12:38:04
2
23
4248 лв основна заплата на депутат.За участие в комисии -други пари отделно.Няма балами,които да се откажат от тези мангизи.Курнито може да подскача ,колкото си иска.
3.
faktolog
30.09.2020 12:20:39
11
12
Ченгеджийска постановка на ДС.
2.
възмутен теляк
30.09.2020 11:25:03
1
27
Много им е вътрешно на БСП за външното стимулиране.
1.
ПРАВИЛНО
30.09.2020 11:12:45
7
35
Да се пръждосват,кой откъдето е.....Да...ама НЕ....
Всеки си натиска парцалите,само и само да си остане на службичка у Парламента......
Никой не се натиска ,да ходи да бачка ,като шлосер или стругар в ЗММ-ето.......
Ша ви са и лицемерите гадни......
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Защо няма спасители по плажовете (ВИДЕО) Защо няма спасители по плажовете (ВИДЕО) Летният сезон по Южното Черноморие вече е в разгар, но концесионерите са изправени пред сериозно предизвикателство - хроничен недостиг на кадри Жега преди лятото: Юнско слънце и до 33 градуса в събота Жега преди лятото: Юнско слънце и до 33 градуса в събота Голямата изненада обаче е температурата на морската вода, тя вече е около 24 градуса по Южното Черноморие Феноменът "Стоян Колев": Как с брутални клипчета в тик-ток се печелят по 20 хил. евро на месец Феноменът "Стоян Колев": Как с брутални клипчета в тик-ток се печелят по 20 хил. евро на месец Докато Gen Z го смята за житейски професор, съдът го остави зад решетките заради дрога зад волана Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев "Форест клуб" каза своята истина, тя е различна от тази на кмета Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас Големият дарител Руси Куртлаков пред Катя Касабова за пословичното трудолюбие и новата история на града Крум Зарков: Правосъдието лекува патологии, но срещу олигархичния модел един закон не стига Крум Зарков: Правосъдието лекува патологии, но срещу олигархичния модел един закон не стига Нужни по-големи амбиции, ако искаме да живеем в демократична държава, а именно в управление на мнозинството, а не на малък елит, добави бивш правосъден министър  Новият собственик на „Перла“ Нено Михалев нае и плажа пред резиденцията Новият собственик на „Перла“ Нено Михалев нае и плажа пред резиденцията Нено Михалев гарантира пред Флагман.бг, че плажната ивица ще бъде поддържана, в съответствие с най-високите световни стандарти за премиум дестинации Румен Радев: Ако допуснем да се наложат санкции срещу Вагит Алекперов, означава да се простреляме в крака Румен Радев: Ако допуснем да се наложат санкции срещу Вагит Алекперов, означава да се простреляме в крака Този човек вложи много ресурси и усилия ние да имаме една от най-модерните рафинерии в Европа, мотивира се българският премиер Ще останем ли без щангисти и шахматисти на Олимпиадата в Лос Анджелис през 2028-ма? Ще останем ли без щангисти и шахматисти на Олимпиадата в Лос Анджелис през 2028-ма? Предстои състезание през октомври, на което се вземат квоти, а предизвикателството пред федерацията е дали да участва, казва спортният министър  Масирана акция на УКОРС в Бургас: Солени глоби за колоездачи по пешеходните зони (ВИДЕО) Масирана акция на УКОРС в Бургас: Солени глоби за колоездачи по пешеходните зони (ВИДЕО) Обществен ред започнаха безкомпромисни проверки. Само за два дни бяха санкционирани десетки нарушители
Тръмп отвърна на критиците за Иран: Те са свършени, това е безусловна капитулация! Тръмп отвърна на критиците за Иран: Те са свършени, това е безусловна капитулация! Кой обаче плаща репарации, ако не губещата страна, а „капитолирания“ Техеран ще получи 300 млрд. долара Volkswagen предприема исторически съкращения и закрива 50 000 работни места Volkswagen предприема исторически съкращения и закрива 50 000 работни места Главният изпълнителен директор защити драстичното преструктуриране на автомобилния гигант заради засилената конкуренция от Китай Обещанието, което разплака света: Трагичната съдба зад триумфа на Ян Диоманде Обещанието, което разплака света: Трагичната съдба зад триумфа на Ян Диоманде Пътят на Диоманде към професионалния футбол е изпълнен с поредица от тежки разочарования и болезнени откази в някои от най-големите европейски клубове Извън блясъка на прожекторите: Кой е Йоан Манзамби и защо историята му вдъхнови футболна Европа Извън блясъка на прожекторите: Кой е Йоан Манзамби и защо историята му вдъхнови футболна Европа Как един спортист отказа да бъде инфлуенсър, за да спаси кариерата си От 50 хиляди до 12 милиона за нощ: Как 40-годишният вратар на Кабо Верде взриви Световното по футбол От 50 хиляди до 12 милиона за нощ: Как 40-годишният вратар на Кабо Верде взриви Световното по футбол Абсолютният дебютант на мондиала шокира планетата, след като удържа паметно нулево равенство срещу действащия европейски шампион Испания Иран премахва таксите за преминаване през Ормузкия проток за 60 дни Иран премахва таксите за преминаване през Ормузкия проток за 60 дни Според официално изявление на Висшия съвет за национална сигурност на Иран разходите за транзита през протока ще бъдат поети изцяло от иранската държава Черният рекорд на новия член: България оглави еврозоната по най-висока инфлация Черният рекорд на новия член: България оглави еврозоната по най-висока инфлация Докато в Швеция цените замръзнаха, на родния пазар преминаваме през класически транзитен шок Водата на плаж във Варна е опасна за къпещите се, обяви РЗИ Водата на плаж във Варна е опасна за къпещите се, обяви РЗИ Според данните на здравната инспекция водата представлява риск за здравето на къпещите се в тази зона Пес Патрул, Roblox, Мистър Бийн оживяват в Пясъчния град на Бургас Пес Патрул, Roblox, Мистър Бийн оживяват в Пясъчния град на Бургас Фестивалът на пясъчните скулптури е сред емблематичните летни събития на Бургас и е част от културните инициативи, които подкрепят кандидатурата на града за Европейска столица на културата 2032 Проф. Рачев: Времето е само за море, водата в Созопол стига 24 градуса Проф. Рачев: Времето е само за море, водата в Созопол стига 24 градуса Астрономическото лято настъпва в 11:24 часа в неделя
Веселин ВУЧКОВ, бивш вътрешен министър Веселин ВУЧКОВ, бивш вътрешен министър В МВР има структура „щатен Диарбекир“ Виц на деня Виц на деня Един габровец настинал и решил да си спести парите за лекар. Причакал докторът на улицата и го попитал:
- Докторе, ти когато си болен, какво правиш?
- Кашлям! - отвърнал лекарят, също габровец.
Виц на деня Виц на деня Той:
- И защо ми изневери?
Тя:
- Млада, и глупава бях!
Той:
- Снощи ли, ма?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори