×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Марияна Николова: И през 2021 година ще разчитаме на българите


Марияна Николова: И през 2021 година ще разчитаме на българите
През годините вътрешният пазар беше подценяван, но сега се вижда, че той има голям потенциал, смята вицепремиерът
03 Септември 2020, Четвъртък, 17:59 ч.
Автор: Флагман.бг

Скоро ще заработи консултативен съвет, който ще разработи екшън план с конкретни дейности за подготовка на следващата година

През сезон 2021 ще разчитаме на българите, предвид очакванията за нови възможни ограничения. През годините вътрешният пазар беше подценяван, но сега се вижда, че той има голям потенциал. От септември ще започне работа консултативен съвет под мое ръководство, който ще разработи екшън план с конкретни дейности за подготовка на следващата година. Това заяви вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова по време на среща с представители на местната власт и туристическият бизнес във Велико Търново, съобщават от Министерството на туризма.

Вицепремиерът Николова уточни, че в консултативния съвет ще има представители както на бранша и научната общност, така и на Националното сдружение на общините в Република България. В дискусията, организирана от кмета на града Даниел Панов, участваха областният управител проф. д-р Любомира Попова и заместник-министърът на туризма Ирена Георгиева.

Всяка година туризмът в общината отбелязваше ръст между 11 и 16 на сто, съобщи г-н Панов. И коментира, че към момента не могат да се дават прогнози предвид ситуацията, но трябва да запазим всичко, градено с години. Кризата нанесе щети върху всички, но аз съм оптимист и вярвам, че следващата година няма да е така, допълни още кметът на Велико Търново. В последните години българите развиха своята култура на пътувания и Велико Търново е обичан и посещаван от тях град, посочи проф. Попова.

Данните от Единната система за туристическа информация (ЕСТИ) показват, че от началото на годината до 30 август 2020 г. в област Велико Търново са пренощували над 74 хил. туристи, съобщи министър Николова. Основната част от тях над 50 хил. са отседнали в община Велико Търново, близо 17 хил. в община Елена, а около 7 хил. в останалите общини в областта.

Тема на разговорите бе рекламата на туризма на местно и национално ниво. Кметът информира, че има подготвен клип за популяризиране на уикендтурзма в региона. Вицепремиерът апелира той да бъде предоставен и на Министерството на туризма, за да бъде включен в институционалните онлайн канали и популяризиран в социалните мрежи. Министърът припомни и за инициативата с екскурзоводите за изготвяне на три минутни клипове, на малко известни обекти, в които те разказват за тях и се излъчват като послания в социалните мрежи.

Представителите на сектора поставиха въпрос за насърчаване на професионалното обучение в туризма и инвестиции в квалификация на работещите в бранша. Според тях това ще допринесе за повишаване на общото качество на услугите в отрасъла.


В категории: Бизнес


17
Коментара
Показа Анди (СНИМКА)
Показа Анди (СНИМКА) 15/06/2025, Неделя 21:20 0
Най-влюбчивите зодии са...
Най-влюбчивите зодии са... 15/06/2025, Неделя 20:00 0
17
Коментара по темата
17.
да ама не
04.09.2020 07:41:52
0
9
Ще разчитала тая на българите. Вие ги унищожихте и продължавате да ги унищожавате и гоните от България та на кои българи ще разчиташ?
16.
До Да Да
04.09.2020 07:05:39
3
2
Това са пълни глупости! Точно обратното една шепа хора са недоволни и то хронично. По ниски цени от това няма никъде, хигиената на някой места може да е куцала, но и парите са били толкова, а българина е гостоприемен и каква не коректност!? Това ми прилича на писано от леля в критическата. Поговорката за Бог е много не на място и несвързано. Предполагам другата година ще е с пълния багажник с тенджери с манджи на някое гръцко поле до морето. Има много хейтъри и такива без пари (сори) които ще бълват такива бълвочи, но ние знаем си ги знаем и тази година преоткрихме българгарското, до следващата!
15.
Да да
03.09.2020 22:09:39
3
10
На мен едно не ми е ясно,г-жа Николова себе си ли се опитва да излъже или всички нас,защото с всички нас няма да и се получи от раз. Тя явно не чува и не вижда как българският турист се оплаква от лоши условия,храна,цени и отношение по нашето черноморие.Една шепа хора ако са доволни,то по-голямата част от българският турист е отвратен от нашите курорти и категорично заявява,че повече няма да стъпи на нашето черноморие.За бой са алчните хотелиери,които се изложиха с лошата хигиена и некорекност,както и не по-малко алчните ресторантьори,които вместо да намалят цените ги вдигнаха на макс.Абе алан колу,нали и другата година ще ги чакаш същите Бг туристи дето ги прецака тази година! Да,ама неееее.Догодина ще си духат супата,ама много,супер и мега яко!!!Или както гласи една поговорка -- "Много лакомите си изяждат хляба".Нали знаете -- "Бог дал ,Бог взел".Догодина ще сте на този принцип.
Така че, министърката ако догодина е все още министър ще има да чака Бг туристи да спасят сезона,ама друг път.
Докато хотелиери и ресторантьори не се научат как да ухажват Бг туристи,такива няма да им спасяват сезона и ще са пълно довиждане!!!
14.
Hotel rai
03.09.2020 21:23:17
0
6
Ако отворят границата, Турция, Гърция кой ще стъпи тук?
13.
Боко
03.09.2020 21:06:07
0
8
Догодина вас няма да ви има във властта. Разчитайте да не станете абонати на "Развигор", туризма го оставете
12.
Догодина ще е бетер тая година
03.09.2020 20:51:44
0
10
Догодина ако стигнем до зеленото ще сме пред тАлавизора и ще гледам туристическият канал, ако имаме пари да си платим телевизията
11.
Неа
03.09.2020 20:34:01
0
11
С тая гладна зима дето идва ,за какво лято ще говорим ???? Трагедия...
10.
сори како
03.09.2020 19:58:07
0
16
немаме намерение да ви храним и през 2021

тая година приключваме яслата за некадърници
9.
D
03.09.2020 19:29:03
1
20
Ако не дойдат руснаци сме умрели гладни по черноморието!!!
8.
Ns
03.09.2020 19:12:22
1
11
Ti luda li si be jena kakvi bulgari ela v sl brqg , nesebar , obzor, vlas i vij dali ima potencial ti si bavno razvivashta
7.
Моше
03.09.2020 18:40:14
0
11
Флагман кога ще напишете за митничара
6.
Гербераст
03.09.2020 18:35:12
0
13
НЕ ДОЙДАТ ЛИ БРИТАНЦИ И СКАНДИНАВЦИ.........ДЪРЖАВАТА ЩЕ УМРЕ....туризма храни 90% територията
5.
АЗ
03.09.2020 18:33:12
1
16
ТИ ЛУДА ЛИ СИ МА ??? КОЙ НОРМАЛЕН БИЗНЕСМЕН БИ РАЗЧИТАЛ НА ГАНЬО ???? САМО ПЪЛЕН АМАТЬОР МОЖЕ ДА ПРАВИ ТАКИВА ТЪПИ ИЗКАЗВАНИЯ,,,,,
4.
Сисо
03.09.2020 18:17:03
1
12
За плажа кабакум ниещу казали как марешки получи плаж,а за българите само с добря дохте нестава и зада получиш трябва да дадеш
3.
Валерката, кога ши почваме проверката?
03.09.2020 18:09:16
1
18
И досега трябваше да разчитате, но си мислехте че българите са лоши туристи и залитахте по социално слабите чужденци. Щото нямате стратегия за управление на туризма. Това е най-паразитното министерство от всички. Работа за 5 стотинки не върши, само ми рецитират сухи данни. Не знам защо го правят като с тях и без тях всичко е едно и също. Не помагат на туризма по никакъв начин
2.
Marinero
03.09.2020 18:05:38
0
23
А българите разчитат вас да ви няма!
1.
Конгручулейшън
03.09.2020 18:03:00
1
15
Йес, авкорс!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? „Бургас и морето“ удължава срока за участие – знак за липса на силни песни? Има още няколко седмици за приемането на нови песни, а причината може да е творческа суша Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Задава ли се сух режим? Казаните за ракия са пред фалит, но не заради еврото Чудо невиждано стана тази пролет - за първи път акацията не цъфна, а това е страшно знамение, защото от нея се прави най-пивката огнена вода От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни . Експресът "Чайка" още през 70-те минаваше това разстояние по-бързо В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! Ресторантьори сигнализираха, че е невъзможно питието да струва 2 лева Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Хороскоп за деня – 15 юни 2025, неделя  Бургас догони София по търсене на имоти Бургас догони София по търсене на имоти Три квартала чупят рекорди по търсене и цени Търсят се нови директори в ключови училища в региона Търсят се нови директори в ключови училища в региона Свободни позиции в училища от Бургас, Айтос, Несебър, Карнобат и други Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Сестрата на пострадалия се свърза с Флагман.бг, за да разкаже потресаващи подробности за инцидента Тир удари каруца, уби коня Тир удари каруца, уби коня Катастрофата е станала в района на Бяла Слатина Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Арт улицата пред СУ „Н. Й. Вапцаров“ става сцена на вълнуващото пътуване назад във времето
Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Пилотът е паднал от кошницата и краката му са се оплели във въже Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Президентът, обръщайки се към парада, заяви, че "армията на САЩ пази нашата свобода, вие ни правите силни и тази вечер накарахте всички американци да се гордеят с вас" Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Трима загинали и 125 ранени при последните атаки по израелските градове Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Иран няма да промени позицията си по ядреното си досие и няма да преговаря, докато израелските атаки продължават Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Акцент ще бъде поставен върху процеса на присъединяване на България към еврозоната Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Израел ще възобнови гражданските полети постепенно, предпазливо и бавно, веднага щом обстоятелствата го позволят, съобщи премиерът Известен милиардер почина по абсурден начин Известен милиардер почина по абсурден начин Той е председател на световния гигант за автомобилни части Sona Comstar Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Не ви ли тревожи фактът, че правителството налива средства в социологически агенции, за да му предоставят такива резултати, каквито то иска да види, коментира пред журналисти държавният глава Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Нелепият, но и шокиращ инцидент, е бил заснет от охранителните камери и набра огромна популярност, след като беше публикуван в интернет Сбогуваме се с този сериал Сбогуваме се с този сериал „Големият финал“ обещава емоционално, разкошно и достойно сбогуване с един от най-обичаните сериали на съвременната телевизия и кино
Томислав Дончев Томислав Дончев Влизането в Еврозоната да не би да е градушка или друго стихийно бедствие Виц на деня Виц на деня - Да ти се похваля, купих си крокодил и го гледам на вилата.
- Съседите не реагират ли?
- Кви съседи?
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, достави ми ор*лно удоволствие!
- Кво бе? Свирка ли искаш?
- Не ма! Замълчи малко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За разлика от мъжa жената е готова с изводите още преди началото на разговора.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори